مکمل بنزین
گوناگونخبر

پروژه جدید ایرباس: تاکسی هوایی!

ایرباس برای سروسامان‌دهی به وضعیت ترافیک شهرهایی که با افزایش جمعیت روبرو هستند، در حال برنامه‌ریزی یک پروژه ویژه است که در آن مردم می‌توانند از تاکسی‌های پرنده برای حمل و نقل استفاده کنند. این شرکت در حال بررسی مزایا و معایب این پروژه و ساخت نمونه اولیه برای حمل مسافرهای تک‌نفره و چند نفره است. اولین‌بار از این وسیله نقلیه تک نفره، با‌عنوان پروژه واهانا در پایگاه سیلیکون والی A3 نام برده شد.

 

57b71419c361883d498b466f

براساس اخبار منتشر شده، ایرباس تصمیم دارد یک نمونه اولیه از این وسیله را تا پایان سال ۲۰۱۷ آزمایش کند. طرح پیش رو ممکن است چیزی شبیه به پروژه ایرباس‌سیتی باشد که در آن هلکوپترهای عجیب ایرباس با سیستم الکتریکی و یک ملخ بزرگ برای حمل و نقل استفاده می‌شدند. این پروژه به‌اندازه‌ای دقیق است که خلبان با نهایت امکانات و ایمنی بالا می‌تواند با خیال راحت مسافران را جابه‌جا کند. یورگ مولر، عضو بخش توسعه شرکت ایرباس گفت: ” ما قادر هستیم برای اولین بار در کلانشهرهای بزرگ این وسایل را مستقر کنیم تا با مزایای زیاد از جمله حمل و نقل بی‌سر و صدا و کم هزینه، مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

علی شیرعلی بیک

مهندس مکانیک گرایش طراحی جامدات از دانشگاه آزاد تهران‌جنوب. علاقه مند به طراحی صنعتی مخصوصا خودرو. مترجم و نویسنده درحوزه خودرو، تکنولوژي و صنایع مرتبط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا