مکمل بنزین
گوناگونخبر

فروش سالانه ۱.۵ میلیون خودروی هیبریدی تویوتا!

با وجود اینکه تویوتا فروش خوبی برای پریوس در آمریکا نداشت، اما توانست فروش چشمگیری برای خودروهای هیبریدی‌ داشته باشد. این کارخانه ژاپنی تا به امروز حدود ۹ میلیون دستگاه خودروی هیبریدی فروخته که به طور متوسط سالانه فروش یک و نیم میلیون دستگاه است. فروش خودروهای هیبریدی‌ تویوتا در جهان ۷۰۸۹۹۸ دستگاه از ژانویه تا آخر ژوئن ۲۰۱۶ میلادی بوده، که در همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۵ میلادی ۶۰۶۵۳۰ به فروش رسیده بود. این رقم نشان رشد ۱۷ درصدی فروش خودروهای هیبریدی است.

2016-lexus-ct-200h_100520198_m

یکی از دلایل فروش نه‌چندان بالای تویوتا در آمریکا قیمت کم گاز بیان شد، ولی با این وجود تویوتا توانست حدود ۹۰ درصد از خودروهای هیبریدی‌اش را در آسیای دور و ژاپن به فروش برساند. هم چنین، تویوتا فروش قابل توجهی برای مدل‌های Levin و Corolla از نوع هیبریدی در چین داشته‌است. درحال حاضر این کارخانه ۳۰ مدل هیبریدی در سراسر جهان به فروش می‌رساند که ۹ تای آن زیرمجموعه برند لوکس لکسوس مانند مدل‌های هیبریدی لکسوس ES ،GS و LS (همگی سدان)، RX و NX (کراس‌اوور) هستند. مدل لوکس کوپه لکسوس LC در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه‌ خواهد‌ شد.

2016-toyota-prius_100534019_m

سپیده رمضانی

تابستان سال ۹۵ به تیم نویسندگان چرخان ملحق شدم. طرفدار خودروهای سبز و برقی هستم. سعی می‌کنم خبرهای جذاب و جالب درباره وسایل نقلیه را برایتان بنویسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا