مکمل بنزین
خبر

با دوچرخه تاشو و الکتریکی پژو آشنا شوید!

اگر چه پٰژو امروزه به‌عنوان یک تولید کننده بزرگ خودرو شناخته می‌شود اما این شرکت سعی دارد از طریق راه‌های مختلفی در جهان مطرح شود. اگرچه استفاده از دوچرخه مرسوم نیست اما همواره توصیه می‌شود برای حفظ محیط زیست از این وسیله استفاده شود و شرکت ها سعی می کنند با ساخت مدل‌های جدید و با امکانات مختلف،  مردم را به سمت خرید این وسیله سوق دهند. پژو در کنار راه اندازی و رونمایی از نسل جدید شاسی‌بلند خوشتیپ خود یعنی ۵۰۰۸، تصمیم دارد دوچرخه eF01 را به‌دنیا معرفی کند.

peugeot-ef01-folding-e-bike-3

در دوچرخه جدید پژو، دیگر مجبور نیستید با رکاب زدن زیاد به مسیر خود ادامه دهید چرا که شما فقط باید مواقع ضروری این کار را انجام دهید و چرخ‌ها از طریق موتور الکتریکی به حرکت در می‌آیند. در کنار الکتریکی بودن این وسیله، یک قابلیت دیگر نیز دیده می‌شود که بسیار جذاب است. این دوچرخه را شما می‌توانید با چند حرکت از طریق تا کردن به ابعاد کوچکتری تبدیل کنید. این دوچرخه حداکثر سرعتی برابر با ۲۰ کیلومتر بر ساعت دارد و باتری لتیوم یون این وسیله قادر است با یکبار شارژ، ۳۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

ترمزهای دیسکی متصل به چرخ های 16 اینچی بسیار ایمن و خوب عمل می‌کنند و یک شارژر کوچک برای شارژ کردن دوچرخه در هر مکانی در آن تعبیه شده است. پژو eF01 را در نمایشگاه پاریس به‌نمایش می‌گذارد و از اوایل سال ۲۰۱۷ فروش آن آغاز می شود.

علی شیرعلی بیک

مهندس مکانیک گرایش طراحی جامدات از دانشگاه آزاد تهران‌جنوب. علاقه مند به طراحی صنعتی مخصوصا خودرو. مترجم و نویسنده درحوزه خودرو، تکنولوژي و صنایع مرتبط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا