مکمل بنزین
گوناگونخبر

فراخوان 2.3 میلیون خودرو توسط فورد به دلیل مشکل ایمنی قفل درب در آمریکای شمالی!

فورد بنابر درخواست مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA)، در آمریکای شمالی تقریبا ۱.۵ میلیون دستگاه خودروی دیگر را علاوه بر فراخوان پیشین، فراخواند.

2015-ford-mustang-9

با این تفسیر تعداد خودروهای دارای مشکل فورد به ۲۳۸۳۲۹۲ دستگاه می‌رسد که ۲۰۴۶۲۹۷ دستگاه از آن در ایالات متحده، ۲۳۳۰۳۴ دستگاه از آن در کانادا و ۶۱۳۶۳ دستگاه آن در مکزیک فروخته شده‌اند و شامل مدل‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ فورد C-Max و اسکیپ، ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ فوکوس، ۲۰۱۵ موستانگ، ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ ترانسیت کانکت و ۲۰۱۵ لینکلن MKC می‌شود.

بلواوال، که اکنون از وقوع یک تصادف و زخمی شدن سه نفر به دلیل وقوع این مشکل آگاه شده است، می‌نویسد “در خودروهای دچار مشکل، گیره نگهدارنده قفل درب ممکن است بشکند. این امر موجب می‌شود که درب خودرو بسته نشود. بازشدن درب خودرو هنگام رانندگی خطر آسیب‌دیدگی را افزایش می‌دهد.”

2015-lincoln-mkc-5

همانطور که پیش از این نیز اعلام شده‌بود، کمپین ایمنی در درجه اول بر روی خودروهایی که در مناطق گرم فروخته یا برای خرید آن‌‌ها نام‌نویسی شده است، متمرکز خواهد شد. قطعه معیوب بدون هیچ هزینه‌ای برای دارندگان خودروها تعویض می‌گردد. بلواوال توصیه کرده است که برای اطمینان از اینکه خودروهای افراد صددرصد شامل این فراخوان می‌‌شود، آن‌ها می‌توانند به وبسایت رسمی فورد مراجعه کرده و شماره شناسایی خودروی خود را در پایین صفحه چک کنند.

فربد داودی

فربد داودی نویسنده و مترجم مطالب و اخبار حوزه خودرو در چرخان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا