مکمل بنزین
گوناگونخبر

چرا این خودروهای شورولت در تست تصادفات NCAP نمره صفر ستاره می‌گیرند؟!

پیداکردن یک خودروی جدید در اروپا یا آمریکای شمالی با نتایج ناامیدکننده در تست تصادفات سخت است. اگرچه برخی نتایج مشکوک گاه‌ و بی‌گاه منتشر می‌شوند، اما همیشه هم خودروهای جدید از نظر ایمنی نمی‌توانند ایمنی بیش‌تری از خودروهای نسل پیش خود داشته باشند. شورولت اسپارک GT با تنظیمات پایه، در تست‌های NCAP لاتین تنوانسته است درجه “خوب” را در حفاظت از سرنشینان کسب کند.

chevy-spark-2

این خودرو نمره ۰.۵ ستاره را در قسمت حفاظت از سرنشینان کودک و بزرگسال کسب کرده است. در حقیقت مسئولان تست NCAP لاتین احتمالا بسیار شگفت‌زده شده‌اند چرا که در این خودرو خبری از هیچ نوع کیسه‌هوایی نیست و مکان تعبیه شده برای کودک به سمت جلوست. این درحالی است که گرایش کنونی صنعت اتومبیل به استفاده از انواع کیسه‌های هوا و تعبیه صندلی کودک به سمت عقب است.

chevy-spark-3

اگر هنوز این موارد را برای جنرال موتورز خجالت‌آور تلقی نمی‌کنید، بد نیست بدانید که این خودرو اولین خودروی جنرال موتورز نیست که در تست‌های تصادفات NCAP لاتین نمره‌های بدی دریافت کرده است. اوایل امسال، سدان شورولت سیل در حفاظت از سرنشین نمره صفر ستاره دریافت کرد. شورولت آوئو نیز همین نمره را در تست انجام شده در نوامبر ۲۰۱۵ کسب کرده بود. به نظر می‌رسد که تست‌های NCAP لاتین تقریبا برای خودروهای جنرال‌موتورز ناامید کننده است و هیچ علاقه‌ای به ایمنی خودروها در بازار آمریکای لاتین وجود ندارد، خصوصا هنگامی که خودروهایی نسبتا مشابه در تست‌های تصادفات در مناطق دیگر خوب عمل می‌کنند. امیدواریم که جنرال موتورز این مشکل را هرچه سریع‌تر برطرف کند.

فربد داودی

فربد داودی نویسنده و مترجم مطالب و اخبار حوزه خودرو در چرخان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا