مکمل بنزین
گوناگونخبر

نیسان پاترول به کمک حافظت از کرگدن آفریقایی می‌رود!

امروزه خودروسازان بیش از هر زمان دیگر دوست دارند در فعالیت‌های ماجراجویانه مشارکت داشته باشند تا هم محصولات خود را محک بزنند و هم اینکه به خوبی تبلیغات به یادماندنی و تاثیر گذاری را ایجاد کنند. در جدیدترین نمونه می‌توان به کمپانی نیسان اشاره کرد که خودروی محبوب و آفرود خود، یعنی پاترول، را وارد ماجراجویی جذابی کرده است.

2016-nissan-patrol-south-africa-rhino-protection-3

براساس گزارش منتشر شده توسط بخش آفریقایی کمپانی نیسان، این خودرو به پارک ملی Pilansberg اهدا شده و قرار است واحد اختصاصی محافظت از کرگدن‌ها، بوسیله آن بر 550 کیلومتر مربع از اراضی این پارک نظارت داشته باشند تا مبادا شکار غیرقانونی در این منطقه رخ دهد. گفته می‌شود کرگدن‌های سیاه و سفید بومی موجود در این منطقه به دلیل شکار بی‌رویه، در آستانه انقراض قرار دارند.

2016-nissan-patrol-south-africa-rhino-protection-6

مدیرعامل کمپانی نیسان در بخش آفریقای جنوبی طی مصاحبه اخیر خود به این موضوع اشاره کرده و گفته: “ما دوست داریم بعنوان یکی از حامیان حیات وحش وظیفه خود را در حراست از گونه‌های حیوانی که در معرض خطر قرار دارند، به خوبی انجام دهیم. به همین دلیل و با توجه به اعتمادی که به خودروی آفرود پاترول و قابلیت‌های عملکردی آن داریم، آنرا در اختیار تیم محافظتی این پارک ملی گذاشتیم تا به برطرف کردن معضل شکار غیرقانونی حیوانات کمکی کرده باشیم.

2016-nissan-patrol-south-africa-rhino-protection-7

در مراسم اهدای این خودرو، مدیر این پارک ملی هم به دشواری‌های گشت و گذار و کنترل کردن مناطق مختلف پارک اشاره کرده به‌طوریکه بدون دراختیار داشتن یک خودروی آفرود و قدرتمند، دسترسی به برخی بخش‌ها امکان پذیر نبوده است. بنابراین حالا با دراختیار گرفتن نیسان پاترول و یک تیم حرفه‌ای و همینطور یک سگ آموزش دیده، به نظر می‌رسد وظیفه حراست و نگهبانی از این پارک بزرگ بهتر و مطمئن‌تر از قبل صورت خواهد گرفت.

2016-nissan-patrol-south-africa-rhino-protection-11

این خودرو به یک موتور قدرتمند 5.7 لیتری 8 سیلندر مجهز شده که می تواند 400 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن برمتر گشتاور را تولید کند. کمپانی نیسان در این مدل از خودروهای آفرود خود، از یک سیستم بسیار پیشرفته باعنوان کنترل حرکت بدنه هیدرولیک (HBMC) استفاده کرده که باعث می‌شود هنگام جابه جایی‌های شدید و ناگهانی و یا حرکت برروی سطوح ناهموار و پرشیب، بالاترین میزان ثبات و پایداری ایجاد شود. همچنین سیستم تعلیق جدید و بهینه شده نیسان که اجازه می‌دهد هنگام رانندگی آفرود هر چهار چرخ به طور مستقل و هوشمند دراختیار قرار گیرند، نقطه قوت دیگری برای پاترول محسوب می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا