ببینید ترافیک چگونه ایجاد می‌شود؟ (ویدئوی اختصاصی)

امکان ندارد ساکن یکی از کلانشهرها بوده و با پدیده عادی این روزها یعنی ترافیک برخوردی نداشته باشید. اگر ساکن شهری همچون تهران هم هستید که با این پدیده انسانی کاملا اخت بوده و آن را جزیی از زندگی خود می‌دانید. اما آیا تا کنون به این فکر کرده‌اید که ترافیک چه گونه شکل می‌گیرد؟!

ترافیک انواع مختلفی دارد که هر کدام به دلایل خاصی شکل گرفته و به مرور زمان سنگین و سنگین تر می‌شوند. گاه در برخی نقاط دنیا دیده شده است که ترافیک‌های سنگین تا روزها ادامه داشته است و حتی در برخی از این ترافیک‌های عظیم، افرادی از دنیا رفته و افرادی نیز به دنیا آمده‌اند. بله، این عین حقیقت است!

البته در ایران خودمان هم گاه دیده شده است که هموطنان عزیز مسیر 3 ساعته تهران تا چالوس را حدود 12 الی 15 ساعت در ترافیک بوده‌اند و پس از رسیدن به مقصد، با صرف یک وعده جوجه کباب با نوشابه به تهران باز گشته اند!

traffic

ترافیک چه گونه شکل می‌گیرد؟

این رو هم بخون:

خب شکل گیری ترافیک دلایل زیادی دارد، از تصادف گرفته تا سوار و پیاده شدن مسافرین در مکان‌هایی که برای این کار مناسب نیستند. البته عدم ایجاد زیرساخت های صحیح شهری در کنار تولید بی رویه و نامشخص خودرو در تیراژ بالا هم یکی از مهمترین دلایل ایجاد ترافیک های درون شهری در کشورهای در حال توسعه به شمار می‌رود.

گاهی شما با یک تغییر لاین ساده در اتوبان و یا ترافیک نسبتا روان، خود باعث ایجاد یک ترافیک سنگین می‌شوید، البته ترافیکی که شاید خود درگیر آن نشوید. شاید هم گاهی با یک ترمز نا به جا درون اتوبان یا حتی عدم انتخاب فاصله مناسب با خودروی جلویی، عامل ترافیک سنگینی در یک اتوبان درون شهری شوید.

اما در مورد اینکه ترافیک ها چرا و چگونه شکل می‌گیرند، تحقیق های زیادی به عمل آمده است، شاید برای شما جالب باشد تا نتایج این تحقیقات را در قالب یک ویدئوی جذاب ببینید.

پس شما را به دیدن ویدیوئی که با همکاری مشترک چرخان و کلیپو منتشر شده است دعوت می‌کنیم!

 

 

 

1 نظر
  1. گارمین می گوید

    با سلام و تشکر. موفق و پیروز باشید.
    http://pahnavar.com/garmin

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.