بی‌ام‌و خودرهای برقی خود را به نمایشگاه خودرو نیویورک می‌آورد!

هفته پیش کارخانه خودروسازی بی‌ام‌و حضور خود در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۷ را تایید کرد و به نظر می‌رسد این کمپانی تصمیم گرفته خودروهای برقی‌اش را به این نمایشگاه بیاورد.

حالا تنها سه روز دیگر به رونمایی خودروهای آلمانی بی‌ام‌و در نیویورک باقی‌ مانده است؛ بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند خودروهای برقی خانواده iPerformance از جمله 330e ،530e ،740 xDrive و X5 xDrive40e رونمایی خواهند شد. تمام خودروهای معرفی شده متصل به پیشرانه‌های توربو ۲.۰ لیتری با سوخت فسیلی و موتور برقی هستند که می‌توانند قدرتی معادل ۲۴۸ اسب بخار و حداکثر گشتاوری برابر ۳۱۰ پوند-فوت (۴۲۰ نیوتن‌متر) را تولید کنند که مابین سری ۳ و سری ۵ بی‌ام‌و قرار می‌گیرند.

BMW-X5-xDrive40e-5

سدان پرچم‌دار خودروهای برقی بی‌ام‌و 740e xDrive با حجم ۲.۰ لیتری توربوشارژ و موتور برقی قدرتی برابر ۳۲۲ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتن‌متر را دارد. این خودروی برقی با گیربکس ۸ سرعته اتومات می‌تواند تنها در ۵.۱ ثانیه شتاب خود را از صفر به صد برساند. از سوی دیگر شاسی‌بلند پلاگین هیبریدی بی‌ام‌و X5 xDrive40e با ۳۰۹ اسب بخار قدرت نیز در این نمایشگاه رونمایی می‌شود.

BMW-X5-xDrive40e-4

به غیر از خودروهای برقی بسیاری از کارشناسان معتقدند کارخانه آلمانی بی‌ام‌و سه مدل دیگر را نیز رونمایی خواهد کرد. اولین خودرو 540i xDrive تیپ سدان مجهز به پیشرانه خطی شش سیلندر با گنجایش ۳.۰ لیتری است که می‌تواند قدرتی معادل ۳۳۵ اسب بخار را تولید کند و حداکثر گشتاوری برابر ۴۵۰ نیوتن متر داشته باشد و تنها در ۴.۷ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند.

خودروی دوم به احتمال زیاد M550i xDrive هشت سیلندری گازوئیلی با ۴۵۶ اسب بخار و ۶۵۱ نیوتن متر گشتاور به شهر همیشه بیدار نیویورک آورده خواهد شد. در آخر باید گفت احتمال رونمایی از خودروی M760i xDrive با پیشرانه ۱۲ سیلندر گازوئیلی و قدرت ۶۰۱ اسب بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتن متری وجود خواهد داشت. این خودرو با توجه به مشخصات ذکر شده می‌تواند حداکثر ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد و در ۳.۶ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. برای خبرهای بیشتر درباره محصولات کمپانی بی‌ام‌و در نمایشگاه خودروی نیویورک همراه چرخان باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.