5 دلیل برای آنکه جک S3 نخریم!

بعد از سورپرایز کرمان‌خودرو با ارائه محصولات هیوندایی کره، این کمپانی در سری همکاری‌های خود با برند جک چین به سراغ شاسی‌بلند قد کوتاه این کمپانی رفت. خودرویی که دوست دارد مانند جک اس5 بدرخشد ولی آیا مشخصاتی دارد که بتوان امیدوار بود؟

 کمپانی جک مدتی هست که هدفمند فعالیت می‌کند و زبان طراحی مخصوص خود را در محصولاتش پیاده‌سازی می‌کند. کمپانی جک (JAC)، سعی دارد از یک برند کوچک چینی به یک خودروساز بزرگ تبدیل شود و کشورهایی مانند ایران می‌توانند آن را در رسیدن به هدفش کمک کنند ولی آیا این سود 2 طرفه خواهد بود؟ تقریبا می‌توان گفت خودروهای تولیدی این برند با روحیه ایرانی‌ها هم‌خوانی دارند و دلیل استقبال از این خودروها نیز همین موضوع است ولی این به معنای موفقیت صد در صدی جک نیست و نمی‌تواند امید داشته باشد که هر چیزی که تولید می‌کند در ایران فروش برود.

جک یک کمپانی دولتی چینی است که با حمایت‌های دولتی رشد می‌کند و فقط به فکر گذران عمر نیست. این کمپانی به آینده نگاه ویژه‌ای دارد چیزی که در کمپانی‌های ایرانی اصلا دیده نمی‌شود. برندهای دولتی ایران فقط به فکر کسب درآمد هستند و به زمان حال می‌اندیشند و سیاست‌های آن‌ها آینده روشنی را نشان نمی‌دهد. جک اس 3 بعنوان یک شاسی‌بلند شهری ارزان قیمت برای قشر کم درآمد جامعه طراحی شده که ترکیبی از مشخصات بد و خوب را شامل می‌شود.

امروز در سایت چرخان قصد داریم نقاط ضعف این خودرو را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید…

پیشرانه

جک اس3 مجهز به پیشرانه 1590 سی‌سی با 107 اسب‌بخار قدرت و 155 نیوتن متر در طیف دور موتور 3500 تا 4500 دور در دقیقه است. این پیشرانه دقیقا نشان می‌دهد که اس3 برای جاده‌های هموار شهرهای چین طراحی شده است و در جاهایی که قدرت بیشتری لازم است چندان کارآیی نخواهد داشت.

این سطح از قدرت در سدان‌ها نیز کم محسوب می‌شود ولی جک در اینجا از چنین پیشرانه ضعیفی برای شاسی‌بلند 1250 کیلوگرمی خود استفاده کرده است. البته از لحاظ وزنی این خودرو شرایط نسبتا خوبی دارد اما بازهم چنین پیشرانه‌ای نمی‌تواند رضایت مالک را کسب کند. شتاب این موتور نیز جذاب نیست و دیگر خبری از شتاب خوب جک اس5 در این خودرو نیست و باید با یک خودروی معمولی دست و پنجه نرم کنید. می‌توان گفت از لحاظ پیشرانه این مدل یکی از ضعیف‌ترین‌ها در ایران است.

قیمت

زمانی که برای اولین‌بار فراخوان جک اس ۵ صادر شد، کرمان‌خودرو محصول جدید خود را با قیمتی کمتر از ۷۰ میلیون تومان ثبت‌نام می‌کرد و شما با ۷۰ میلیون تومان یک خودروی قدرتمند خریداری می‌کردید اما بنظر می‌رسد که این سیاست، برای جلب توجه بوده است، چرا که در هر فراخوان ثبت نام قیمت این خودرو افزایش داده شد و اکنون مدل دستی در حدود ۸۵ میلیون قیمت دارد.

این کمپانی S3 را با قیمتی در حدود ۷۲ میلیون تومان ثبت نام می‌کند که بنظر نمی‌رسد طرفداران آن به‌اندازه جک باشند که قرار باشد افزایش قیمت نجومی را تجربه کند به همین دلیل این مبلغ تعیین شده است. این قیمت برای خرید یک کراس‌وور شهری با پیشرانه‌ای ضعیف و تجهیزاتی تقریبا معمولی بسیار زیاد است. البته قیمت غیرمنطقی همیشه در عرضه خودرو به هموطنان وجود داشته است.

فضای کم

اگرچه به اس۳ شاسی‌بلند کوچک شهری می‌گویند اما داخل این خودرو به اندازه یک هاچبک جا دارد. فضای کم شاید برای سرنشینان جلو با جابه‌جایی صندلی درست شود اما سرنشینان عقب نمی‌توانند فضای کافی و خوبی در اختیار داشته باشند. اگر یک خانواده چهار نفره با سایز استاندارد هستید، می‌توانید در جک اس ۳ مستقر شوید، در غیر این صورت یا باید رژیم بگیرید و با عمل جراحی قد خود را کوتاه کنید و یا بطور غیر معمولی در یک خودرو بنشینید.

صندوق بار این محصول نیز فضای بسیار کمی دارد و اگر به صندوق بار حجیم نیاز دارید به‌کلی قید خرید اس۳ را بزنید چرا که با ارفاق شاید بتوان یک الی ۲ چمدان در آن گنجاند.

صدای پیشرانه

اگر چه در طراحی خودروهای جک از برندهای کره‌ای الهام گرفته شده اما بنظر می‌رسد در برخی از قسمت‌ها اصلا این الهام کاربرد نداشه است. صدای پیشرانه را در داخل کابین می‌توان زیاد دانست و کمپانی جک اصلا عایق‌بندی مناسبی را انجام نداده است.

کرمان‌خودرو

این شرکت سابقه درخشانی در حذف آپشن دارد البته تقریبا تمام خودروسازهای ایرانی اینگونه‌اند و آپشن را بر می‌دارند خودرو را گران می‌فروشند و بعد برای آپشن‌ هم پول اضافه می‌گیرند. مدل فول جک اس۳ آپشن‌های بسیار خوبی مانند ۶ کیسه هوای ایمنی دارد که عرضه آن با قیمت ۷۰ میلیون تومان باز هم گران محسوب می‌شد اما کرمان‌خودرو مدلی از این خودرو را عرضه می‌کند که آپشن کمتری دارد.

همچنین سابقه نشان داده است که این کمپانی چندان هم به فکر مشتریان نیست چرا که برای خودرویی مانند اس ۵ بازدیدهای دوره‌ای کوتاه مدت را در نظر گرفته که در ابتدا خوب تصور می‌شود اما زمان مراجعه به نمایندگی با فاکتور چند صد هزار تومانی از خجالت شما در می‌آیند. اگر برای جک اس۳ هم شرایط مشابه در نظر داشته باشند، سالی چند میلیون تومان برای این سرویس‌ها باید کنار بگذارید.

مقایسه اجمالی با برخی از رقبا

مشخصات جک S3 MVM X22 دستی  MVM X22 اتومات MVM  X33-S لیفان X60 چانگان SC35

ساندرو استپ وی

حجم موتور (سی‌سی) ۱۴۹۸ ۱۴۹۸ ۱۴۹۸ ۱۹۷۱ ۱۷۹۴ ۱۶۰۰ ۱۵۹۸
تعداد سیلندر ۴- خطی ۴- خطی ۴- خطی ۴- خطی ۴- خطی ۴- خطی ۴- خطی
تعداد مجموع سوپاپ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶
حداکثر قدرت خروجی (اسب بخار) ۱۰۷ ۱۰۵ ۱۰۵ ۱۳۶ ۱۳۱ ۱۲۳ ۱۰۵
حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت) ۱۷۵ ۱۷۰ ۱۶۰ ۱۷۵ ۱۷۰ نامشخص ۱۷۰
نوع جعبه دنده CVT دستی ۵ سرعته اتوماتیک ۴ سرعته اتوماتیک ۷ سرعته اتوماتیک ۴ سرعته اتوماتیک ۴ سرعته دستی – اتومات
حجم باک (لیتر) ۴۵ ۵۰ ۵۰ ۵۵ ۵۵ ۵۲ ۵۰
مصرف سوخت سیکل ترکیبی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۷ ۸ ۸.۲ ۸.۵ ۸.۲ ۷ ۷
طول (میلی‌متر) ۴۳۲۵ ۴۲۰۰ ۴۲۰۰ ۴۴۱۹ ۴۳۲۵ ۴۱۶۰ ۴۰۲۴
عرض (میلی‌متر) ۱۷۶۵ ۱۷۶۰ ۱۷۶۰ ۱۷۶۵ ۱۷۹۰ ۱۸۱۰ ۱۷۵۳
ارتفاع (میلی‌متر) ۱۶۶۰ ۱۵۷۰ ۱۵۷۰ ۱۶۵۱ ۱۶۹۰ ۱۶۷۰ ۱۵۸۴
وزن خالص (کیلوگرم) ۱۲۲۰ ۱۲۴۵ ۱۲۴۵ ۱۴۲۰ ۱۳۳۰ ۱۲۹۰ ۱۱۹۳
استاندارد آلایندگی یورو۵ یورو۵ یورو۵ یورو۵ یورو ۴ نامشخص یورو۴
قیمت (میلیون تومان)* ۷۲ ۵۸ ۶۶ ۷۷ ۶۵ ۶۲ ۶۲

کلام آخر

در شایطی که ایران بازاری امن برای خودروهای چینی شده است، خودروسازان نیز از هیچ تلاشی برای خالی کردن جیب مردم دریغ نمی‌کنند. جک اس۴ مدل فول با ۶ کیسه ایمنی در چین در حدود ۸۴۸۰۰ یوآن قیمت دارد یعنی چیزی در حدود ۵۲ میلیون تومان ولی در ایران ۲۰ میلیون تومان بیشتر عرضه می‌شود. امیدواریم در عرضه خودرو کمی جیب مردم در نظر گرفته شود چرا که همه توان خرید خودروهایی با قیمت بالا را ندارند.

80 دیدگاه
 1. محمدمهدی می گوید

  تو ایران مردم بیچاره باید چندین و چندسال زحمت بکشن تازه اونوقت میتونن با پول یک ماشین باکیفیت بالا ژاپنی یا اروپایی یک ارابه ی چینی سوار بشن.

   
  1. ساسان می گوید

   حالا جدا از اینکه میدونیم جک اس ۳ ماشین خوبیه هم هیکل های توسانه و خیلی جاداره حتی جالبه صندوق عقب جک اس ۳ از اس ۵ هم بیشتر و فقط ۱۰۰ لیتر از توسان صندوق عقبش کمتره و موتور ژاپنی گرین جت میتسوبیشی اونو از هر چینی دیگه متمایز میکنه کسانی که جک اس ۳ دارند بامن همدرد اند که زیر یک ماشین با هیکل توسان چرخ فورقون انداختن که ظاهر ماشینو خیلی زشت کرده بنده پیشنهاد میدم لاستیک ۲۱۵.۶۰.۱۶ بیاندازن اونوقوت میبینین این ماشین چقدر هیکلی و بزرگه و حتی ارتفاعش هم قد اسپورتج هست بنده حتی میگم کره ای دست دوم این سایز از لاستیک ایرانی خیلی بهتر جواب میده خواهشا لاستیک این ماشین رو عوص کنین و تعیر در چهره این ماشین و زیبا تر شدنشو متوجه میشید ممنون از سایت خوبتون

    
 2. دانا می گوید

  متاسفانه طراحی و موتور این خودرو جالب نیست و در طراحی عدم تناسب در همه جا وجود دارد.به شخصه به نظرم در این قیمت اول ایکس۳۳ بعد چانگان به درد می خورند.

   
  1. Kingstone می گوید

   چند وقتی بود ک بین خرید چندتا ماشین مردد هستم . دیشب با یکی ک اس ۳ داشت صحبت کردم و اون گفت با کولر و بار رفته ماسال منم ۱ ماه پیش رفتم و سمندی ک از هتل تا اونجا سوار شدم هم اذیت شد .
   البته نو نبود و …..
   به هر حال تنها ایرادی ک ازش گرفت صدای باد بود ک تو کابین میومد . و لی من تکمیل میکنم ک اگر با این قیمت سایز چرخها بیشتر بود و موتور ۱۸۰۰ روش بود و کلیدهای داخلی چراغ داشتن برای ماشین افرادی ک هزینه معقول میخانن بکنن . اوکی اوکی بود در ضمن صندوق عقب رو بالا زد و کاملا جادار بود . مخصوصا برای افرادی مثل من ک پارکینگ خونم کمی فضاش محدود هست خرید این ماشین میتونه گزینه خوبی باشه .
   ماشین چینی تا الان نداشتم ولی از نظر من کسانی ک تا اسم ماشین چینی میاد میگن اه اه بو میاد . یا ماشین ندارن و توانایی مالی خرید ماشین چینی ندارن و یا کلا ادمهای منطقی نیستن چون ماشینهای چینی از اشغالهای بی سروپای ساخت وطن خیلی بهتر هستن .

    
 3. ناشناس می گوید

  من چانگان دارم و خیلی دنبال این بودم که ببینم جک اس ۳ و هایما اس ۵ تو رقابت با چانگان چه می شوند ؟ ممنون از بررسیتون . این سه تا ماشین رو هم با هم مقایسه کنید

   
  1. احسان می گوید

   من میخواستم چلنگان بخرم ولی دو تا ایراد گرفتم، کولر افتضاح و نرمی هم کم است

   رفتم سراغ جک اس ٣ البته فقط برای اینکه یک بار هم تستش کنم ولی کولر فوق العاده و نرمی ماشین عالی بعلاوه اینکه گیربکس سی وی تی که مصرف تا زیر ٧ مباره پایین و کییییییف کردم

    
 4. فردی می گوید

  یکی از پرفروش ترین کراس اوور های چینی در بازار چین همین خودرو هستش. ضعیف هست ولی خوبه. حیف که گرونه

   
 5. ناشناس می گوید

  امیر علی
  به نظر من قیمتش خیلی زیاده

   
 6. حسین می گوید

  باخواندن این ۵ مورد جک اس۳ از خرید منصرف شدم. صدای موتور. پیشرانه ضعیف و پول هنگفت خدمات پس از فروش و جای کم کابین و … مایوس شدم.نا امیدم شدم. پراید بهتره

   
  1. محمد می گوید

   این مقاله کاملاً مغرضانه نگاشته شده است…

    
  2. احمد می گوید

   اینا همه چرنده…من دارم خیلی راضی ام…قدم هم بلنده ماشینه خوبیه در کل

    
  3. جاسم می گوید

   لیاقت ات هم همون پرایده

    
 7. سهراب می گوید

  نمی دونم کرمان موتور چرا این کارها رو داره می کنه ، اس ۳ مطمئنا شکست خواهد خورد و نمی تونه راه اس۵ رو بره ،یا j4 هرگز نمی تونه مثل j5 فروش خوبی داشته باشه

   
  1. ناشناس می گوید

   خداروشکر بهترین فروشو داشته و چانگان ایکس سیو سه در حدی نیستن با موتور میتسوبیشیو گیربکس نیسان جوکی ک روش بسته شده رقابت کنن

    
 8. mehdi می گوید

  با سلام و احترام
  من این ماشین رو از نزدیک دیدم ، فضای کابین مخصوصا جلوی پای سرنشینان عقب بسیار عالی هست و حجم موتور این ماشین ۱۵۹۰ هست نه ۱۴۹۸ ، فضای صندوق به نظر من کاملا مناسب بود. من قبول دارم که قیمت ماشین ها در ایران زیاد هست ولی با توجه به قیمت همه ماشین ها مجبور هستیم شرایط رو در نظر بگیریم، این ماشین آپشن های مناسبی داره ، مثل کنترل ایستایی و کنترل پایداری و …
  من به دوستان محترم پیشنهاد میکنم بیشتر درخصوص این ماشین تحقیق بکنن .

   
 9. mehrdad می گوید

  فکر کنم این نویسنده این متن هنوز این ماشین را از نزدیک ندیده!

   
 10. ناشناس می گوید

  سلام بنظر بنده از آشغالهای ایرانی خیلی بهتره..

   
 11. حسام می گوید

  لطفا کسی که حداقل چند ماه یا یک سال سوار ی ماشین نشه نمیتونه اینطور یک خودرو رو مورد نقد قرار بده

   
  1. Meysam می گوید

   با سلام
   بله من ۳ ماهه این خودرو را سوار هستم.
   ۱.اینکه فضای کابین بینهایت زیاد هست نسبت به ظاهر ماشین و صندوق نیز جادار است.
   ۲. پیشرانه با این رنج قیمت ماشین اصلا نمیتوان گفت ضعیف هست.خودم شیب زنی کردم با شیب حدود ۳۸ درجه در حالت دنده اسپرت مشکل نکشیدن و یا بی توان بودن را اصلا حس نکردم.
   البته نظر من نسبت به این رنج قیمت هست و مثلا نسبت به لکسوس nx200t تو همین شیب خیلی شتاب کمتری داره…ولی به رنج قیمتی خودش که الان اواسط ابان حدود ۱۵۰ تومنه خیلی عالیه(لکسوس بالا =۱۰۴۰م)
   ۳ طراحی هم سلیقه ای است ولی اسکلت و طراحی یاد اور توسان ۲۰۱۵ میباشد.
   ۴.در یک کلام به نظر من از چانگان و ام وی ام x22 خیلی بهتره و از ام وی ام x33 و لیفان x60 یک درجه بهتره.

   اگر کسی ظاهر و اپشن براش مهم نیست میتونه با ۲۰ تومن کمتر ساندرو استپ وی برداره ولی اگر ابهت و طراحی اپشن و یک ماشین کامل تو این رنج میخواد پیشنهاد من ؛Jac S3

    
   1. جک ۱س۳ می گوید

    منم ۲ ساله دارم دقیقا با همه نظرهای شما موافقم و با این قیمت کاملا راضی هستم

     
 12. رضا قاسمی می گوید

  سلام.من خودم یکماه میشه این ماشین رو دارم.بنظرم از همه لحاظ عالی هستش.کسی که با جک s3 رانندگی میکنه واقعا به خودش افتخار میکنه که ۸۰ میلیون پول رو دور نریخته.از نظر صدا که ماشین واقعا ایزوله هست.متریال داخلی عالی نیست ولی خوبه.گیربکس هوشمند و عملکرد عالی مخصوصا در حالت اسپرت.مصرف در حدود ۶ .فضای صندلی عقب خوبه .صندوقش فضای خوبی داره.از نظر اپشن کروز کنترل ،ایستایی .ضد لغزش و ترمز کمکی ،دوربین ،مانیتور۷ اینچی و … خلاصه نویسنده محترم یا ماشین رو نداشته و از رو حدسیات یه متنی رو نوشته یا کلا با برند جک مشکل دارند.بنده تهران هستم و هر کدام از دوستان تمایل داشتند میتونند تشریف بیارند از نزدیک ماشین رو تست کنند.یا علی

   
  1. ذوالفقاری می گوید

   سلام دوست عزیز، وقت بخیر. بنده این ماشین رو ثبت نام کردم. نمی‌دونم بعد از تحویل سوار بشم یا بفروشم. چطور میتونم از شما اطلاعات جامع تری دریافت کنم؟
   اگر ممکنه به آیدی تلگرام من یک پیام بدید:
   E Zolfaghari

    
  2. ایمان می گوید

   خیلی توش موندم که بخرم!!!! یکی میگه خوبه یکی میگه نه .
   سردرگم شدم. نقد رو میخونم دلمو میزنه
   باید از نزدیک ببینی و سوار شی بعد در موردش اظهار نظر کنی
   به نظر من درسته خودرو ساز هامون دزد تشریف دارن و غیرتی برا مردم کشورشون ندارن توماشین های ایرانی خودرو های چینی خیلی بهترن
   تنها چیزی که میمونه وسط خدمات پس از فروششونه البته از چند نفر سول کردم میگن چند ماهی طول میکشه تا جوابتو بدن . با آدم خوب برخورد نمیکنن. از همینش خیلی میترسم. نکنه بخری و خوب از آب در نیاد بعد بخوای مجدد روش هزینه کنی.

    
   1. علی می گوید

    دوست عزیز این ماشین واقعاً عالیه و یکی از کم نقص تمرین ماشینها است

     
  3. تت می گوید

   من یکی دارم عالیی

    
 13. مریم می گوید

  من این ماشین رو یک ماهه ثبت نام کردم با قیمت ۷۸ میلیون خیلی جالبه که تو این مملکت بی درو پیکر که بی خود وبیجهت از تیر ماه تا الان حدود هشت ملیون این ماشینو گرونتر کردن موقع ثبت نام گفتن شاید زمان تحویل چنتا آبشنش کم بشه مثل کروز کنترل که حدود ۳ میلیون قیمتش هست ویه مبالغی مثل اضافه مالیات وپول بیمه در سال ۹۷ حالا تصور کنید این ماشین با این کیفیت واین قیمت واین شرایط فروش دزدی به چی میگن واقعا…

   
 14. حمید می گوید

  من یک ماهه که s3 خریدم از لحاظ ظاهر که خیلی عالیه فضای خیلی خوبی داره مخصوصا صندلیهای عقب و صندوق عقب وآپشن هم که دارای سانروف esp رانندگی در برف کنترل لغزش رانندگی در حالت اسپرت دوربین و سنسور دنده عقب ترمز فوق العاده خوب چهار دیسک ebd abs دنده تیپترونیک مانیتور ۷ اینچ که دارای gps tv dvd bluetooth با این قیمت واقا انتظاره بهتر از این دارین؟

   
 15. مهرداد می گوید

  نویسنده کاملا مغرضانه نقد میکنه یا ماشین رو ندیده من از اولین کسانی بودم که تحویل گرفتم فقط یه جمله میتونم بگم در شرایط الان ایران تا حدود این قیمت بی نظیره

   
 16. ناشناس می گوید

  واقعا این بررسی خیلی غیر کارشناسی بود! من این ماشین رو از نزدیک کاملا بررسی کردم و سوار شدم حتی یک مورد از گفته های نویسنده به واقعیت نزدیک نیست..
  فضای داخلی و صندوق بسیار خوب، شتاب و صدای موتور در حد نرمال، مصرف روی نمایشگر ۷ تا ۸ درصد
  این ماشین قطعا با استقبال خوبی روبرو میشه البته مدت کمی زمان نیاز داره

   
 17. فرهاد می گوید

  کاملا از نقدتون مشخصه بر اساس تعصب گزارش تهیه کردید.هر ماشینی نکات منفی داره و نکات مثبت.بنده در نمایندگی سوار ماشین شدم از نظر آپشن در سطح خوبی هس.حتی سواریش از تمام ماشینای داخلی بهتره.لطفا نکات مثبت رو هم در نظر بگیرید!!!

   
 18. رضا قاسمی می گوید

  کارشناس محترم لطفا سوار ماشین بشو و از نزدیک ببین بعد نظر بدید که افکار عمومی منحرف نشوند.من سه ماهه این ماشین رو دارم و به جرات میتونم بگم که از خرید این ماشین فوق العاده راضی هستم .شما یک ماشین با این همه اپشن سواری عالیتر و هندلینگ عالیتر و متریال خوبتر و محکمتر و زیباتر با قیمت ۸۵ میلیون البته صفر کیلومتر به ما معرفی کنید که بنده برم اونو بخرم.هر کسی که این ماشین و داره واقعا راضیه و از سواری جک s3 داره لذت میبره.یا حق

   
  1. علی شیرعلی بیک می گوید

   سلام/ نظر شما قابل احترام هست دوست من اما آیا کمی تعصبی صحبت نکردید چون مالک خودرو هستین؟ خودروهای مونتاژ داخل بسیار در دسترس هستند و اینکه بگید اول ماشین و ببینید و… اصلا درست نیست. موفق باشید

    
 19. المیرا می گوید

  سلام
  من نظر کارشناسی روقبول ندارم

   
 20. کارشناس اعظم می گوید

  چند میگیری کارشناسی میکنی؟

   
 21. امیر مسعود می گوید

  کارشناسی بسیار ضعیف. همه چی برعکس کارشناسی شده!

   
 22. از کرمانشاه می گوید

  سلام به نظرم کارشناسی مسخره ای کردی …من حدود یه ماهه خریدم واقعا ماشین و آپشنهاش در حد عالیه…اول رانندگی کن بعد کارشناسی …

   
 23. حسینی می گوید

  بنده هم مثل شماها از کارشناسی این سایت ناراضی بودم ولی حالا متوجه میشم نگارنده کمی حق داره چون خودرو من هست نباید اینقدر تعصب بخرج بدم البته مدل ماشین من با شماها فرق داره. به نظر من نویسنده داره به اصلاح از خارج گود مشکلات را بیان میکنه.
  حالا اگه ایشون کلی تعریف میکرد همه دارندگان به به و چه چه میکردن که ایشون کارش درسته چون قرار نیست مثل بعضی سایت ها پول بگیرند و تعریف بکنند.
  در اخر کسی که یک خودرو دوست داشته باشه با تعریف یکی با بدی دیگری اقدام به خرید نمیکنه اگر منطق داشته باشه میره و از نزدیک میبینه و بعد تصمیم میگیره.

   
 24. مهدی می گوید

  با سلام خدمت دوستان عزیز.
  در این زمان که این به اصطلاح خودرو را با قیمت حدود۸۷ میلیون پیش فروش می کنند(بازار آزادش حدود۸۴تومانه) می خواستم یکی از اینا رو بخریم و یک تست ازش گرفتم و به نتایج زیر رسیدم.البته قبلش بگم من یک سورنef7داشبورد جدید دارم و فقط به خاطر خرید یک ماشین اتومات قصد خرید داشتم.
  ۱.ماشین جکs3اصلا شتاب اولیه نداشته و در حالت اتوماتیک خیلی خیلی شتاب اولیه ضعیفی دارد حتی به نسبت سمند.
  ۲.سواری به نسبت خشکی دارد.
  ۳.ترمز این خودرو با توجه بهabsبودن و هر۴چرخ دیسکی بودن بسیار ضعیف و دیر عمل می کند.
  ۴.این خودرو قابلیت تغییر سایز لاستیک ندارد.در صورت انداختن لاستیک با سایز۲۱۵.۶۰.۱۶ لاستیک در هنگام چرخش فرمان به شلگیر داخل گلگیر گیر کرده و باعث خرابی لاستیک و شلگیر می شود.
  ۵.این ماشین مانند ۲۰۶ های جدید قابلیت افزایش آمپر باطری به علت کمبود جا را ندارد و باید با همون آمپر باطری بسوزید و بسازید و قید سیستم صوتی انداختن به ماشین را از سرتون خارج کنید.
  ۶.به علت تازه وارد شدن خودرو به کشور،تمامی قطعاتی که نیاز شما می شود به شدت گران و کمیاب است.مانند سینی زیر موتور،کفی خودرو و قطعات یدکی در صورت تصادف یا خرابی خودرو.
  ۷.در هر بار مراجعه به نمایندگی بابت سرویسها،نمایندگی با گرفتن هزینه های بالا از خجالتتون در می آیند.
  ۸.به علت چینی بودن برند،دارای افت قیمتی شدید در بازار بوده و در زمان فروش بایستی به دلیل کم بودن مشتریان خرید دست دوم چینی، خودرو را به قیمتی بسیار پایین تر از قیمت اصلی برای فروش بگذارید.
  ۹.مصرف سوختش اون چیزی نیست که می گن.در بهترین حالت در داخل شهر صدی هفت و نیم تا نه و نیم بسته به ترافیک لیتر(۷.۵ تا ۹.۵) و در جاده کمتر ۷ نیست

   
  1. آرش می گوید

   الکی میگی

    
  2. علی می گوید

   شما دید ماشین دنده ای دارید. سمند دنده ای هست و به طبع شتاب اولیه بیشتری دارد. حالت دی برای رانندگی اقتصادی هست و برای رانندگی هیجانی باید از مود اسپرت استفاده کرد. در مورد ترمز علاوه بر abs سیستم ebd نیز دارد و همچنین کنترل پایداری، که احتمالا از ترمزهای سمند شما ضعیفتره و تولید ملی ویرانخودرو پاسخگوی نیازهای شما بوده.همچنین باید عادت کنید که سیستم تعلیق هر خودرو متناسب با اون خودرو طراحی شده و عدم امکان دستکاریهای غیر اصولی شما جزو معایب حساب نمیشه. هنمچنین افزایش امپر خودرو کاری غیر اصولی هست که برای سیستم برق ماشین بسیار ضرر دارد. تیونینگ خودرو را خواهشا عیب حساب نکنید.
   در مورد قطعات هم خودرو کمتر از ۶ماه هست که عرضه عمومی شده، و طبیعتا به مرور مثل اس۵ قطعاتش زیاد میشه.
   در ضمن مثلا هزینه سرویس اولیه شامل روغن و فیلترها زیر ۱۰۰ تومان میشه، در حالیکه همون ۲۰۶ و رانا رو شما بالای ۱۰۰ پرداخت میکنید.

   کلیه وب سایتها و فیلمهای بررسی در سطح وب به نرم بودن بسیار خوب خودرو علارغم کراس بودنش اذعان دارند. جای تعجب داره چرا برخی دوستان غرض ورزی میکنند. هیچ ماشینی کامل نیست، ولی کسانی که این خودرو رو با تندر، سمند، ۲۰۶ و… مقایسه میکنند، چه مقیاس و سنجه ای دارند، خدا داند. التماس تفکر

   (دوستان خواننده ایشون در سایر سایتها نظرشون ۸ بند بود. اینجا ۹ بند شده.)
   خوب بنده خدا میخوای چقدر مصرف کنه ؟؟ اندازه پرایده دیگه. میتونید ماشین ۳سیلندر بگیرید.

    
  3. علی می گوید

   شما دید ماشین دنده ای دارید. سمند دنده ای هست و به طبع شتاب اولیه بیشتری دارد. حالت دی برای رانندگی اقتصادی هست و برای رانندگی هیجانی باید از مود اسپرت استفاده کرد. در مورد ترمز علاوه بر abs سیستم ebd نیز دارد و همچنین کنترل پایداری، که احتمالا از ترمزهای سمند شما ضعیفتره و تولید ملی ویرانخودرو پاسخگوی نیازهای شما بوده.همچنین باید عادت کنید که سیستم تعلیق هر خودرو متناسب با اون خودرو طراحی شده و عدم امکان دستکاریهای غیر اصولی شما جزو معایب حساب نمیشه. هنمچنین افزایش امپر خودرو کاری غیر اصولی هست که برای سیستم برق ماشین بسیار ضرر دارد. تیونینگ خودرو را خواهشا عیب حساب نکنید. در مورد قطعات هم خودرو کمتر از ۶ماه هست که عرضه عمومی شده، و طبیعتا به مرور مثل اس۵ قطعاتش زیاد میشه. در ضمن مثلا هزینه سرویس اولیه شامل روغن و فیلترها زیر ۱۰۰ تومان میشه، در حالیکه همون ۲۰۶ و رانا رو شما بالای ۱۰۰ پرداخت میکنید. کلیه وب سایتها و فیلمهای بررسی در سطح وب به نرم بودن بسیار خوب خودرو علارغم کراس بودنش اذعان دارند. جای تعجب داره چرا برخی دوستان غرض ورزی میکنند. هیچ ماشینی کامل نیست، ولی کسانی که این خودرو رو با تندر، سمند، ۲۰۶ و… مقایسه میکنند، چه مقیاس و سنجه ای دارند، خدا داند. التماس تفکر (دوستان خواننده ایشون در سایر سایتها نظرشون ۸ بند بود. اینجا ۹ بند شده.) خوب بنده خدا میخوای چقدر مصرف کنه ؟؟ اندازه پرایده دیگه. میتونید ماشین ۳سیلندر بگیرید.

    
 25. عادل میرفلاح می گوید

  با سلام من حدود سه ماهه که این ماشین رو سوار می شم قبلش پژوی جی ال ایکس tu5 داشتم.توی این مدتی که سوار این ماشین بودم باهاش مسافرت هم رفتم.بر خلاف ادعای نویسنده به نسبت رقباش که توی جدول انتهای مطلب آورده فضای بار بزرگتری داره حتی از صندوق ماشین قبلیم که بنزینی بود هم فضای بار بزرگتری داره(بدون خواباندن صندلی).از بابت فضای سرنشین هم بگم عرضش کمی نسبت به پژو ۴۰۵ کمتره ولی خیلی محسوس نیست اما فاصله صندلی عقب تا صندلی جلو بیشتره.فاصله سر سرنشین تا سقف هم خیلی خوبه.از لحاظ شتاب با ماشین قبلیم تفاوتی نداره.توی سربالایی هم همه ی ماشینهای هم رده اش اول احساس کندی داره ولی با فشار روی پدال مایوستون نمی کنه حتی کساییکه تیوولی دارن از قدرت کمش توی سربالایی می گن که فکر کنم به خاطر انتظار بیش از حد ما ایرانیها از شتاب ماشین نشات می گیره.در مورد نرمی ماشین بر خلاف خیلی از ماشینهای شاسی که روی سرعت گیر کوبش دارن این ماشین خیلی نرمه و کوبش نداره.من ساتوی سایپا رو که سوار شدم چرخای عقبش روی سرعتگیر خیلی می کوبه.در کل من از این ماشین خیلی راضیم.

   
 26. عادل میرفلاح می گوید

  یک نکته مثبت در مورد این ماشین که یادم رفت بنویسم اینه که این ماشین تسمه تایم نداره و زنجیر داره به جاش مثل مزدا۳

   
 27. محسن می گوید

  ماشینش عالیه

   
 28. آرش می گوید

  فقط در یک کلمه میشه گفت : عالیه – حتی از جک s5 هم بهتره

   
 29. جاهد می گوید

  من جک s3 دارم واقعا عالیه

   
 30. ناشناس می گوید

  من چند ماهی هست دارم عالیه
  این کارشناس هم ظاهرا ماشین دیگه ای رو منظورش هست زیاد جدی نگیرید بنده خدا s3 نداشته

   
 31. بهروز می گوید

  اینکه تو ایران ماشین با قیمت بالاتر از کشور های دیگه عرضه میشه ,کلی هست و عیب برای خودرو خاصی نیست. اینکه یک سری افراد در مورد خودروهای چینی جبهه میگیریم طبیعیه چون آمریکایی سوار به آلمانی و آلمانی سوار به ژاپنی و ژاپنی سوار به کره ای و کره ای سوار به چینی سوار ایراد میگیره. در مورد قدرت موتور نسبت به وزن ال نود یا ساندرو کسی نمیگه ضعیفه ولی اس۳ رو میگن ضعیف؟ در صورتیکه اینها تقریبا هم وزنن.
  ال نود با ۵۰۰لیتر فضای صندوق به جادار بودن مشهوره اما اس۳ بدون خوابوندن صندلی ۶۰۰ لیتر فضا داره میگن جاش کمه؟؟؟ همه اونایی که میگن با این پول یه کره ای کارکرده میشه خرید که نمیشه لازم به ذکره که هیوندا یا کیا هم در کنار ژاپنی و آلمانی آشغال محسوب میشن.ما باید با توجه به کشورمون و بودجه و شرایط اقساطی که این خودرو هارو عرضه میکنن در نظر بگیریم. من این خودرو رو ندارم ولی باهاش رانندگی کردم در کل ماشین خوبیه. مزیت های آنچنانی داره ولی عیب آنچنانی نداره.

   
 32. حميد نقدي می گوید

  سلام
  من چند ماه هست این ماشین رو دارم
  اولین ماشینی هم نیست که دارم سوار میشم
  با این قیمت از هر لحاظ بگید عالیه
  باکیفیت
  پرشتاب
  بی صدا
  نرم
  هندلینگ عالی
  فنی جت گریین ژاپن
  تایم زنجیری
  به نظر من ایراد نداشتن ال ای دی روی فرمان

   
 33. حامد می گوید

  نویسنده خدا وکیلی نشستی تو این ماشین یا فقط از رو عددای کاغذ داری نظر میدی؟ یکی از ضعیفترین پیشرانه ها رو داره؟ یه بار با کولر روشن بشین توش و یک ساعت باهاش بچرخ تا بفهمی ماشین جون داره یا نه؟ فضای صندوق کم؟ ششصد لیتر فضا داره اونوقت میگی کمه؟!صدای موتور زیاد؟ اون صدایی که شما میگی واسه همه ماشینای گیربکس cvtهستش. تو رو خدا یه ذره وجدان و مردونگی داشه باش و تا وقتی تجربه نکردی حرف نزن.به قول یه بنده خدایی شاید ماشینی که دربارش نظر میدی پس انداز یک عمر یه کارمنده پس با نامردی خرابش نکن

   
 34. وحید می گوید

  به نظر من ماشین بسیاز زیبایی هست. اولین بار که توی خیابون دیدمش فکر کردم نسخه جدیدتر و پیشرفته تر اس ۵ هستش که به بازار اومده. یه ماه دیگه تحویل میگیرمش. البته من ۱۰۵ تومن خریدمش. کاش یه ماه زودتر میجنبیدم تا ۲۰ میلیون پایین تر میخریدمش. همه نظرهای دوستان رو خوندم. نوشته ها حاکی از اینه که ماشین خوبیه. بی عیب و نقص نیست ولی محاسن بیشتری نسبت به معایبش داره.

   
 35. محمد سپهري می گوید

  برشمردن مزایا و معایب این خودرو بدون هیچ تعصب بعد از یک مسافرت از کرج به اصفهان از طرف جاده گلپایگان و خوانسار و سپس یک مسیر تقریبا سخت کوهستانی در امتداد رود زاینده رود تا اصفهان(ضمنا خودرو قبلی بنده سمند بود که به تبع با ان مقایسه میکنم)
  ۱- کشش ماشین عالی در سربالاییها با شیب پر پیچ و در عین حال تند (از سد زاینده رود تا پل زمانخان)در بعضی مواقع به حالت اسپورت و یا دنده دستی تغییر میدادم ولی بیشتر مسیر رو روی حالت Dبه راحتی رفتم.
  ۲-هندلینگ عالی
  ۳-نرمی عالی در حد و حتی بهتر از سمند
  ۴-کولر فوق العاده عالی و سرد
  ۵- دنده عقب ضعیف نسبت به سمند
  ۶- شتاب اولیه کمی ضعیف نسبت به سمند (اما انقدر محسوس نیست مگر خیلی حساس باشی و ضمنا به طرز رانندگی هم مربوط میشودکه باید لم و قلق گیربکس CVTدستت بیاد.)
  ۷-شتاب ثانویه عالی وپر شتاب
  ۸- مصرف سوخت معقول(هنوز مصرف واقعیش به دستم نیومده انشاالله در سفرهای بعد بهتر متوجه میشوم ولی فکر کنم کمتر از سمند بود)
  ۹-استفاده ار بنزین سوپر ( چرا که با ریختن بنزین معمولی خودرو در بعضی مواقع بخصوص در سربالایی ها از موتور یک صدای قرقر شنیده میشود که در سمند با بنزین معمولی چنین صدایی نشنیدم .البته فقط صدا برای ۱یا۲ ثانیه و در شروع حرکت شنیده میشود و در عملکرد تاثیری ندارد)
  ۱۰-صدا موتور نسبت به سمند بیشتر به کابین وارد میشود.
  ۱۱-صندوق عقب جا دار در حد سمند و حتی بیشتر
  ۱۲-فضا سرنشینان جادار و مناسب
  ۱۳-و در یک کلام بنده که از رانندگی با ان لذت میبرم.

   
 36. تت می گوید

  من یکی دارم عالیی

   
 37. j-z می گوید

  سلام ..اواخرما ه اردیبهشت تحویل گرفتم . فقظ در یک کلام رانندگی باهاش لذت بخشه و خستت نمیکنه . سروصدا نداره . دربها خوب بسته میشه . ترمز عالیه . صندوق عقب جادار. آبشناش درست عمل میکنه . تازگیای یه مسافرت کاری رفتم تو اتوبان از کروز
  استفاده کردم خیلی عالی عمل کرد. از سیستم جهت یابی استفاده کردم . آنقدر عالی جهت ها را درست نشان می داد که خیلی راحت
  مکانی را که میخواستم پیدا کردم .کولر چقدر خوب کار میکنه و جالب اینکه وقتی از کولر استفاده میکنه . موتور افت آنچنانی نداره .
  اور درایوش خوبه من که باهاش حال میکنم . ولی ایی کاش بنزین سوپر بود . چو ن عملکرد بهتر با سوپر داره .. آن دوستی که اون
  مطالب نوشته . احتمالا سوار ماشین نشده ….. خیلی راحته . دم این چینها گرم . امیدوارم روزی برسه که یک شرکت خودور سازی سالم در ایران شکل بگیره که چنین خودروهای در کشور خودمان تولید بشه ….

   
 38. ناشناس می گوید

  من این ماشینو پس از اینکه با یکی از دوستام که ماشین داشت مسافرت رفتم خریدم فبلش سوزکی کلاس ۸ داشتم مصرف وکیفیت رانندگی ونرمی فرمانشو قبول دارم تازه پس از فروش سوزوکی ۷۶ ملیون تومان براو موند وبسیار بسیار ازش راضیم حدود شش ماهه دارمش وحدودا ۱۴ تا باهش رانندگی کردم دوستایی که میخوان نظر بدن بهتر یه مدتی سوارش بشن بعد نظر بدهند من اس۵هم سوار شده ام به نظرمن صرفه نظر از شتاب اولیه اس ۳ خیلی بهتر ومناسب تر میتونی امتحانش کنید حتما با من موافق خواهید شد.ممنون

   
 39. محمود می گوید

  سلام دوستان من تازه این ماشینو خریدم وهنوز سوار نشدم چون پلاک نشده. نظرات شما رو خوندم از موتوری وگیربگس که من نمی دونم ولی واقعا ظاهر شیک وداخل کابین جادار وزیبای داره صندوقش هم نسبت به همه نیم شاستی های مشابهش خیلی عالیه ونیبت به قیمتش توای کرن بازار همچین خودروی نباید با این همه ابشن انتظار بیستری داشت .واتتظار یه خودروروی

   
 40. محمود می گوید

  به نظر من نسبت به قیمتش در شرایط فعلی که من ۱۰۵ نفد خریدم .خیلی عالیه

   
 41. محمد می گوید

  ماشین عاااالی امروز تحویل گرفتم
  از همه لحاظ عااالی
  به نظر من تو ماشین چینیا این تو رنج قیمت خودش بهترین
  کیفیت ساختش واقعا خوبه

   
 42. پوریا می گوید

  کاملا این گفته کذب و بی اساسه. صدای موتور اصلا داخل کابین نمیاد. بسیار ماشین خوبیه. صندوقش هم خوبه حد اقل سه تا چمدان بزرگ توش جا میشه. نمایندگی تا حالا پولی از ما نگرفته. اصلا با این لگنهای ایرانی_ چینی بی کیفیت قابل مقایسه نیست. نویسنده این متن مغرضانه نوشته. یا اینکه اصلا این ماشینو ندیده فقط ازش خواستن اینجوری بنویسه

   
 43. ميلاد می گوید

  من ثبت نام کردم ١٠۵ میلیون . چهل دادم بقیش دوساله ١١١ واسم تموم میشه اکثرا همه تعریف کردن ازش لمیدوارم که خوب باشه
  فقط از افت قیمتش میترسم

   
 44. مهدی می گوید

  این ماشین دوروز دستم بود
  خوشم اومد از سواریش
  آپشن هاش زیاده
  خیلی نرمه و بی صدا
  ابهاد ش هم بزرگه و جادار
  اگر تصمیم خرید دارین انتخاب خوبیه

   
 45. سام می گوید

  یه بحثی هست اینکه موتورش میتسوبیشی است جک s3 و گیربکسش میگن مال شرکت پانچ است که در بلژیک گیربکس تولید میکنه من نمیدونم شما اصلا سوار ماشین شده باشین چون شتابش فوق العادس بعد آب بندی …. منم این ماشین رو با توجه به تعریف های که ازش شد خریدم و از اونایی که منو راهنمایی کردن این ماشین رو بخرم ممنونم چون سواریش دست کمی از کره ای نداره یه جورایی محدود شده اوناست

   
 46. رضوان می گوید

  من ۶ ماهه خریدم عالی از همه لحاظ فقط رینگش کوچیکه کاش ۱۷ بود که زیبایی بینظیر بهش میداد

   
 47. کتایون می گوید

  خیلی خیلی گرونه ۱۶۱ میلیون و اینکه کرمان موتور جدیدا با تاخیر بیش از ۶ ماه داره ماشینارو تحویل میده و کلا زیر قرارداد های قطعی بسته شده زده و ۸ میلیون اضافه میگیره نخرید که پولتون رفته …

   
 48. ناشناس می گوید

  اشغاله

   
 49. ناشناس می گوید

  وای.به من گفتن۱ماهه تحویل میدیم

   
 50. کیارش می گوید

  درسته که قیمتش زیاده
  اما شرکت کرمان موتور نباید از امکانات این خودرو مثل کروز کنترل و فرمان برقی و مانیتور و ضبط mp5 و عرض کم بزاره
  اگه این کار رو بکنه اولا اعتبار بدست آورده طی این چند سال رو از دست میده و دیگه به عنوان یک شرکت سالم ازش یاد نمیشه
  در ثانی اگه کم کاری کنه چه فرقی بین گاریهای ایران خودرو و سایپا با این خودرو خواهد بود

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.