بررسی سال ها افتخار یک اسطوره؛ پورشه ۹۱۱!

اسطوره! این واژه به معنی‌کمال و بهترین است، اما بسته به نوع تعریف ما از اجسام و شرایط پیرامون خود معانی متفاوتی دارد.

خودرویی‌که لایق این لقب گردید، خودرویی است که نزدیک به شصت سال بهترین در کلاس خود محسوب می‌شود، نهایت لذت رانندگی درهرنوع مسیر مانند خیابان و پیست مسابقه. بله خودرو مورد نظرما پورشه ۹۱۱ است. ۹۱۱ درواقع پلتفرم ساخت این مدل بسیار محبوب و خاص بوده که یکی از خارق العاده‌ترین محصولات ساخته شده در تاریخ و بهترین درکلاس اسپرت قمداد می‌شود، که عملکرد بسیار بالایی را ازخود دراین رده به ثبت رسانده است. این مدل دردهه ۶۰ میلادی توسط فردیناند پورشه بر روی پلتفرم فولکس واگن بیتل آن دوران ساخته و توسعه یافت و تا به امروز بر اوج قله افتخار و شکوه در بین محصولات این برند آلمانی قرار دارد.

این خودرو پرفروش ترین خودروکمپانی پورشه نیز محسوب شده و نشان هویت و پایبند بودن این شرکت به اصول اولیه خود به شمار می‌آید.

این رو هم بخون:

 

کد اتاق و نام تجاری این پلتفرم

درجدول زیرانواع کد اتاق و نام تجاری این پلتفرم ازابتدا تا به امروز برای محصولات تاریخ ساز این برند معرفی شده‌اند، این نام‌ها به صورت اولیه تا مدل نهایی تهیه شده است‌ که توجه شما عزیزان را به آن جلب می‌کنیم.

تولید کننده

(حد فاصل دهه ۶۰ الی سال جاری میلادی)

اتاق ساخته شده

(حد فاصل دهه ۶۰ الی سال جاری میلادی)

مدل تجاری

(حد فاصل دهه ۶۰ الی سال جاری میلادی)

PORSCHE ۹۰۱  ۱۹۶۴ ۱۳۰HP

۹۱۱ ۱۹۶۷ ۱۵۸HP

۹۱۱ ۱۹۶۹ ۱۷۵HP

۹۱۱ ۱۹۷۳ ۲۰۷HP

۹۱۱ ۱۹۷۴ ۲۳۰HP

۹۱۱ ۱۹۷۷ ۱۷۵HP

۹۳۰ ۱۹۸۷ ۲۸۲HP

۹۱۱

۹۱۱ S

۹۱۱ S B seris

CARRERA RS 2.7

CARRERA RS 3.0

۹۱۱ SPORT

Turbo 3.2

PORSCHE ۹۶۴ ۱۹۸۹ ۲۴۷HP

۹۶۴ ۱۹۹۴ ۳۶۰HP

۹۹۳ ۱۹۹۵ ۲۹۸HP

۹۹۳ ۱۹۹۸ ۴۴۴HP

۹۹۶ ۲۰۰۰ ۳۱۵HP

۹۹۶ ۲۰۰۵ ۴۵۰HP

۹۹۷ ۲۰۰۷ ۳۵۵HP

۹۱۱ Carrera

Turbo s

Carrera s

 Gt2

Carrera 4

Turbo s

C2S

PORSCHE ۹۹۷ ۲۰۱۲ ۵۰۰HP

۹۹۷ ۲۰۱۲ ۴۳۰HP

۹۹۱ ۲۰۱۴ ۳۹۶HP

۹۹۱ ۲۰۱۵ ۵۰۰HP

۹۹۱ ۲۰۱۵ ۵۷۰HP

۹۹۱.۲ ۲۰۱۷ ۶۰۷HP

GT3 RS 4.0

Carrera 4s

C2S

GT3 RS

Turbo s

Turbo s EX

نهصدیازده ازابتدا تا به امروز شاهد تکامل و استفاده‌ شدن انواع پیشرانه ها و میزان متفاوت اسب بخار بوده و نسل فعلی این مدل خاص در بالاترین رده خود به شرح زیراست

تولید کننده مدل پیشرانه شتاب اولیه تکنولوژی

حرکت اولیه

قیمت

(دلار)

PORSCHE ۹۱۱ ۹۹۱.۲

Turbo s

Exclusive

F6

۳.۸ Litr

Twin Turbo

۶۰۷ HP

 

۲.۷۵

 

Porsche

LCR S

 

۲۹۱.۰۰۰

این نسخه قوی ترین نسخه خیابانی این مدل محسوب می‌گردد و دارای قوی ترین سیستم لانچ کنترل یا همان کنترل شروع حرکت رانشی با تاخیر ۰.۹۹ است، که دقیقا بر روی مدل هایپرکار ۹۱۸ نیز مورد بهره برداری قرار گرفته است، که توسط کمپانی آئودی و پورشه به صورت مشترک طراحی و مورد استفاده قرارگرفت.

این امر باعث آن گردید که این دو کمپانی بزرگ و مطرح نسبت به رقبای خود در سطح بالاتر از لحاظ مهندسی ساختاری و ایرودینامیکی قرارگیرند، لازم به ذکر است مدل ۹۱۱ ۹۹۱ gt3  را می‌توان به عنوان بهترین خودرو پیست شناخت زیرا این مدل بدلیل چسبندگی خارق العاده میکانیکی و ایرودینامیکی خود می‌تواند بهترین زمان ها را از خود به ثبت رساند. البته مدل پیشرفته‌تر و سریع‌تر این خودرو که به نمایش جهانی درآمده است و در سال ۲۰۱۸ میلادی به دست خریداران وعلاقمندان این برند خواهدرسید، به عنوان سریع‌ترین خودرو مسابقه درون پیست این برند که توانایی حضور درخیابان را نیز دارا است، شناخته خواهد شد و با نام GT2 RS 2018  پای به بازار جهانی خواهد گذاشت که با قدرتی برابر ۷۰۰ اسب بخار همه رقیبان خود را شگفت زده خواهد کرد.

این مدل خاص به تازگی نیز توانسته است رکورد پیست مخوف نوربرگرینگ را با زمان ۶دقیقه و ۴۷ ثانیه شکسته و افتخار دیگری را برای این شرکت محبوب آلمانی بهمراه‌آورد.

کلام پایانی

درپایان شاید سوالی پیرامون نام این خودرو مطرح‌شود، که چرا نام ۹۱۱ بر روی این مدل انتخاب شده است؟ نهصد و یازده درواقع یک شماره برای کمک های اضطراری درقاره اروپا و آمریکا است که توسط آن چندین ارگان مرتبط مانند اتش نشانی و پلیس و اورژانس و … مورد استفاده قرار می‌گیرد و هدف از نام گذاری این مدل با این شماره نیز به منظور نهایت لذت از تمامی لحظات رانندگی درشرایط گوناگون چه در پیست مسابقه و چه در خیابان بدون نیاز به تغییر خودرو بوده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.