Take a fresh look at your lifestyle.

داتیس خودرو ولوو S90 هیکو اسپورتیو را در نمایشگاه خودروی تهران رونمایی کرد!

همواره محصولات تولید شده توسط کمپانی ولوو در سرتاسر جهان از کیفیت بی‌نظیر و دوامی فوق العاده در کنار ظاهری شیک برخوردار هستند. در ایران نیز در سالیان اخیر با ورود تولیدات این شرکت خوشنام به بازار داخلی، خریداران زیادی به سمت محصولات این شرکت رفته و انتخاب اول خود را اتومبیل‌های این برند سوئدی قرار داد‌ه‌اند.

حال با تمام این تفاسیر، در دومین دوره نمایشگاه خودروی تهران، داتیس خودرو که می‌توان آن را در حال حاضر نماینده شرکت وولو در ایران نام نهاد، جدیدترین محصول این شرکت با نام S90 هیکو اسپورتیو را معرفی کره است.

 

پیرامون ین موضوع، ولوو S90 از نظر ابعاد و طراحی ظاهری می‌تواند با هر کدام از سدان‌های لوکس بازار جهانی رقابت کند. اصول طراحی این سدان لوکس بر مبنا طراحی جدید ولوو است و می‌توان خطوط طراحی ثابت این برند را در S90 پیدا کرد. سبک طراحی داخلی این خودرو همانند XC90 و XC60 جدید بوده و در عین حال ساده بودن، لوکس و تجملی ساخته شده است.

 نمایشگر عمودی کشیده در میان داشبورد بدون هیچ دکمه خاصی یکی از نمادهای طراحی فضایی به حساب می آید. همچنین چرم مخصوص صندلی ها به همراه عملگردهای ساده در کنسول میانی نشان می‌دهد که لوکس بودن در زبان ولوو تا حدی متفاوت است. دکمه های کابین این خودرو در عین سادگی به شکل الماس گونه طراحی شده اند. اتاق S90 نسخه ای استیشن واگن هم دارد که به V90 مشهور است و در بازار اروپا استقبال خوبی از آن به عمل آمده است. ولی با توجه به سلیقه بازار ایران، واردات V90 در کشور انجام نمی‌شود و داتیس خودرو نسخه سدان این اتاق را به ایران می آورد.

 S90 در حالت استاندارد با سه پیشرانه بنزینی تولید می‌شود. نسخه T6 که قوی‌ترین مدل این سدان لوکس است با موتور دو لیتری توربو قدرتی معادل ۳۱۶ اسب بخار را با گشتاور ۴۰۰ نیوتون متر را تولید می‌کند. گیربکس این خودرو از نوع ۸ دنده اتوماتیک کمپانی Aisin ژاپن است و قدرت را به چهار چرخ خودرو منتقل می کند. در مدل های T5 م‌ توان سیستم دو دیفرانسیل را بر روی خودرو سفارش داد. نسخه های T5 با همین پیشرانه قدرت ۲۴۶ و ۲۵۱ اسب بخار را تولید می‌کنند و گشتاور ۳۵۰ نیوتون متر را دارند.

 نسخه T8 ولوو S90 در کنار موتور بنزینی سری T6 به پیشرانه برقی هم مجهز است که قدرت نهایی حدود ۴۲۰ اسب بخار را با گشتاور ۶۴۰ نیوتون متر تولید می کند. در سال ۲۰۱۶ ولوو SS90 توانست بیش تاز هفت هزار و ۳۰۰ دستگاه در بازار جهانی فروش داشته باشد. با توجه به نوع سفارش گذاری و پیشرانه، ولوو S90 قیمتی بین ۴۵ تا ۵۵ هزار دلار را در بازار جهانی دارد. با سفارشی سازی‌های که هیکو اسپورتیو روی این خودرو انجام می‌دهد، قیمت S90 چند هزار دلاری گرانتر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.