پس از مدت‌ها، بالاخره دستور‌العمل واردات خودرو ابلاغ شد!

سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان، ابلاغیه نهایی در رابطه با تعرفه و دستور العمل خودروهای وارداتی اعلام گردید. لازم به ذکر است، طبق این مصوبه که توسط معاون اول رئیس جمهور به وزارت اقتصاد و صنعت ابلاغ شد، تعرفه واردات خودروهای خارجی افزایش یافت و واردات تنها با دو شرط ارزش گمرکی کمتر از ۴۰ هزار دلار و حجم موتور زیر ۲۵۰۰ سی‌سی از این پس امکان پذیر خواهد بود.

در همین رابطه، میثم رضایی رئیس انجمن صنفی واردات کنندگان خودرو به کشور در این خصوص در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌های داخلی این‌گونه گفت: از این پس تعرفه خودروهایی با  حجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌سی که قبل از تصویب مصوبه جدید ۴۰ درصد بود از حالا به ۵۵ درصد افزایش یافت. در رابطه با خودروهایی با حجم موتوری برابر با ۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی‌سی که در تعرفه قبلی میزان عوارض آن‌ها ۴۰ درصد تعیین شده بود، در مصوبه جدید شاهد عوارضی برابر با ۷۵ درصد برای ورود به کشور را شاهد خواهند بود.

همچنین تعرفه واردات خودروهایی با حجم موتوری برابر با ۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰ سی‌سی که در مصوبه قبلی برابر با ۵۵ درصد بود، حال در مصوبه جدید به ۹۵ درصد افزایش یافته است.

اما نکات قابل توجه در این ابلاغیه بدین صورت بوده که واردات خودروهایی با بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی حجم موتور همچنان ممنوع بوده و واردات این‌گونه خودروها به عنوان کالای لوکس غیرقانونی خواهد بود و در شرط بعدی ذکر شده در این مصوبه، واردات خودروهایی با ارزش گمرکی بیش از ۴۰ هزار دلار نیز شامل ممنوعیت بوده و اجازه ورود به کشور را نخواهند داشت. همچنین طبق این طرح، واردات و حقوق ورودی خودروهای سواری و دیزلی با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی توسط هیأت وزیران در جلسات بعدی تعیین و اعلام خواهد شد.

 

 

 

 

 

1 نظر
  1. سميرا می گوید

    فقط میتونم بگم برای خودمون متاسفم که تو کشوری زندگی میکینم که تنها چیزی که توش ارزش نداره جون مردمشه،چرخ دولت به هر طریقی هست باید بچرخه.تعرفه میبندن تا مردم مجبور به خرید اشغالهاشون بشن و باز تو پراید ١١٠٠٠ نفر در سال بمیرن

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.