رکورد دار افزایش قیمت در خودروهای وارداتی کدام مدل‌ها بوده‌اند؟

همان‌گونه که می‌دانید، سامانه ثبت سفارش خودروها برای واردات به کشور از تیرماه سال جاری لغایت دی ماه امسال مسدود شد. به‌گفته مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت این امر به‌منظور سامان دهی واردات خودرو و شرکت‌های واردکننده صورت گرفت، اما به اعتقاد کارشناسان و فعالان این حوزه، اقدام صورت گرفته نه تنها مشکلی را حل نکرد بلکه باعثه به وجود آمدن حباب قیمتی بسیار شدید در بازار خودرویی کشور  شد، همچنین این امر موجب بالارفتن بیش از حد قیمت خودروهای وارداتی گردید.

اما این شرایط تا به امروز همچنان در حال بدتر شده است و با تصویب لایحه جدید و دستورالعمل واردات خودرو توسط هیئت دولت و ممنوعیت ورود خودروهایی با قیمتی بیش از 40 هزار دلار به‌کشور، حباب قیمتی موجود در بخش خودروهای لوکس در حال افزایش عجیب و غیرمنطقی بوده و این امر باعث اعتراض شدید خریداران این‌گونه خودروها شده است.

 

پیرامون همین موضوع، بهتر است نگاهی به قیمت برخی از خودروهای لوکسی که پس از بسته شدن سامانه ثبت سفارش و تصویب بخش‌نامه جدید افزایش قیمت داشته‌اند، بی‌اندازیم و ارزش قیمتی برخی از این خودروها را در دی ماه سال جاری با شهریورماه همین سال بررسی کنیم.

به عنوان مثال، اتومبیلی همانند ب‌ام‌و سری هفت در بالاترین سطح امکانات خود، این روزها با قیمتی در حدود یک ‌میلیارد و ۲۰۰ الی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ‌تومان به فروش می‌رسد، اما این درحالیست که د قیمت این خودرو در روزهای پایانی تابستان سال جاری در حدود 900 میلیون‌تومان بود‌ه است.

این رو هم بخون:

2- در رده بعدی ولوو ایکس سی۹۰ قرار دارد، این خودرو در نبالاترین سطح امکانات خود در حال حاضر با قیمتی نزدیک به یک ‌میلیارد تومان به‌فروش می‌رسد، اما همین خودرو در انتهای شهریور‌ماه سال جاری در حدود ۶۵۰ میلیون‌تومان به‌فروش می‌رسید.

3- از دیگر خودروهایی که با افزایش قیمت عجیب روبه‌رو بوده‌اند، می‌توان به ب‌ام‌و‌۵٣٠ نیو اشاره کرد. این خودرو در حال حاضر با قیمتی در حدود ۷۵۰ میلیون ‌تومان در بالاترین سطح امکانات خود عرضه می‌شود، اما در اواخر تابستان سال جاری همین مدل دارای قیمتی در حدود 550 میلیون تومان بود

4-.یکی دیگر از محصولات بی‌ام‌و که در این گزارش به افزایش قیمت عجیب آن اشاره شده است، بی‌ام‌و ایکس4 نام دارد. این خودرو در اواخر تابستان سال جاری با قیمتی در حدود 450 میلیون تومان به‌فروش می‌رسید، اما در حال حاضر قیمت این خودرو در بازار به 800 میلیون تومان رسیده است!

همچنین از دیگر خودروهایی که می‌توان به افزایش عجیب و غیر منطقی قیمت آن‌ها اشاره کرد می‌بایست به مواردی همچون پورشه ماکان ( در اواخر تابستان سال جاری قیمتی در حدود 730 میلیون تومان را دارا بود و در حال حاضر قیمتی برابر با یک میلیارد و 100 میلیون تومان را دارا است ) مرسدس بنز e200 نیو ( در اواخر تابستان سال جاری قیمتی در حدود 750 میلیون تومان را دارا بود اما در حال حاضر قیمت آن به بیش از یک میلیارد تومان رسیده است ) و لکسوس  NX ( در اواخر تابستان سال جاری قیمتی در حودو 400 میلیون تومان را دارا بود اما در حال حاضر قیمتی بیش از 550 میلیون تومان را دارا است ) اشاره کرد.

1 نظر
  1. Mojtaba می گوید

    وقتی هیچ نظارتی روی این بخش انجام نشه خروجیش همین میشه
    خروجیش میشه اینکه کسی که میخواسته ماشینش رو عوض کنه و یک ماشین با کیفیت و لول بهتر بخره نمیتونه بخره و مجبوره ماشین قبلیش رو سوار شه بعد اونایی که این ماشینارو داشتن یک شبه ۴۰۰ میلیون سود میکنن یا بهتره بگم ی ماشین از کنار ماشین خودشون در میارن

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.