تندر ۹۰ صفر بخریم یا مگان دست دوم؟

انتخاب بین خودروی دست دوم و صفر مشکلات خاص خود را دارد و علاوه بر آن خرید خودروی دست دوم این روزها چندان آسان نیست اما با این وجود برخی ترجیح می‌دهند به سراغ گزینه دست دوم قدرتمند بروند تا یک مدل صفر ضعیف‌تر و با قیمت بیشتر.

مگان یکی از پر طرفدارترین خودروهای ایران بود که محبوبیت این خودرو حتی با توقف تولید کم نشده است. این خودرو حتی مورد پسند ارگان‌های مختلف نیز بوده و از آمار فروش آن می‌توان فهمید که یکی از محبوب‌ترین خودروهای تاریخ ایران است.

مگان با دو حجم موتور ۲۰۰۰ و ۱۶۰۰ سی‌سی در ایران عرضه شد که در این مطلب ما سراغ مدل ۱۶۰۰ سی‌سی این خودرو رفته‌ایم.در سوی دیگر ال۹۰ قرار دارد که هنوز با قدرت تولید می‌شود و بنظر نمی‌رسد زمان توقف تولید آن نزدیک باشد و با وجود افزایش‌ قیمت‌های پی در پی، همچنان نیز فروش خوبی دارد. این ۲ محصول از لحاظ قیمتی تقریبا در رنجی یکسان قرار دارند و امروز قصد داریم، مدل‌های مذکور را با هم بررسی کنیم تا مشخص شود کدام می‌تواند انتخاب بهتری باشد. با چرخان همراه باشید…

شما برای خرید مگان با پیشرانه ۱۶۰۰ سی‌سی و مونتاژ داخل باید بیش از ۴۰ میلیون تومان هزینه کنید. با گشتی در بازار خودروهای دست دوم متوجه خواهید شد که مگان دست دوم سری E1 مدل سال ۱۳۹۱ الی ۱۳۹۲ قیمتی در حدود ۶۰ میلیون تومان دارد (مدل بی‌رنگ).

تندر ۹۰ صفر با گیربکس JHQ نیز قیمتی در حدود ۴۱ میلیون تومان دارد. با این تفاسیر شما با ۴۱ میلیون تومان می‌توانید یک مگان مدل ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ بخرید که احتمالا دچار رنگ‌شدگی نیز شده است.

از لحاظ فنی مگان با موتور ۱۶۰۰ توانایی تولید 115 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه  و 151 نیوتن گشتاور را دارد. قدرت مهندسی رنو در این خودروی ۱۳۰۰ کیلویی بسیار حس می‌شود چرا که شتاب و توانایی مگان با توجه به مشخصات پیشرانه بسیار خوب است.

تندر ۹۰ از پیشرانه ۱۶۰۰ سی‌سی با 105 اسب بخار قدرت و  140 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد. این پیشرانه شاید بر روی کاغذ قدرت چندان بالایی نداشته باشد اما زمانی که پشت فرمان تندر ۹۰ مستقر می‌شوید از شتاب و توانایی بالای این خودرو لذت خواهید برد. 

اگرچه مگان قدرت و توانایی بیشتری نسبت به تندر ۹۰ دارد اما باید به‌این فکر کنیم که مگان مدل ۸۷ با حدود ۱۰ سال سن، روزهای آخر عمر خود را طی می‌کند و معمولا با گذشت زمان عیب‌های فنی خودروها افزایش پیدا می‌کنند. مگان از لحاظ ظاهری بسیار بهتر از تندر ۹۰ است اما می‌توان این خودروهای ۱۰ ساله را با برخی از ساختمان‌های زیبای شهر مقایسه کرد که گذشت زمان آنها را دچار فرسایش کرده است. بنابراین تندر ۹۰ با شتاب قابل قبول، افت قیمت کمتر و از همه مهمتر قطعات نو ارزش خرید بالایی دارد و انتخاب آن نسبت به مگان ۱۶۰۰ مدل ۱۳۸۸ و ۱۳۸۸ منطقی‌تر و معقول‌تر بنظر می‌رسد.

نظر شما چیست؟ شما ترجیح می‌دهید تندر ۹۰ صفر سوار شوید یا مگان دست دوم؟

3 دیدگاه
 1. حامد می گوید

  ایمنی مگان بالاتره، سواریشم بهتره

   
 2. سینا می گوید

  جوری از رنو تعریف میکنید که مثلا شرکت خیلی معتبری

   
  1. ناشناس می گوید

   وقتی راجع به بازار ایران صحبت میکنیم، حرف شما اشتباهه!

    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.