قیمت انواع مدل‌های کوپه در بازار خودرویی کشور چقدر است؟

بی‌شک، خودروهای اسپرت در میان خریداران و مشتریان کم سن و سال‌تر یا در اصطلاح جوان‌تر، بیشتر مورد پسند بوده و این قشر از جامعه جهانی خرید خودروهایی اسپرت در کلاس هایی همچون کوپه، کانورتیبل و هاچ‌بک را به خرید خودروهایی بزرگ جسه و خانوادگی ترجیح می‌دهند.

در ایران نیز خریداران و مشتریان جوان از این قاعده مستثنا نبوده و همواره رویای خود را در خرید این‌گونه خودروها تصور می‌کنند. در همین رابطه، حال در این مطلب به سراغ بررسی قیمت برخی از مدل‌های اسپرت کوپه در بازار خودرویی کشور می‌رویم.

۱-کیا سراتو

یکی از خودروهای موجود در این لیست کیا سراتو کوپه نام دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۲.۰ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۷۳ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۲۰۹ نیوتن متر است. همچنین، گیربکس این خودرو ۶ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۸.۴ ثانیه اعلام شده است. (لازم به یاواوریست که حداکثر سرعت سراتو کوپه در مدل ۲۰۱۶ در حدود ۲۰۰ کیلومتر در ساعت و میزان مصرف سوخت ترکیبی آن برابر با ۸.۴ لیتر بنزینن در هر صدکیلومتر است) در زمینه قیمت نیز می‌توان گفت که سراتو کوپه با مدل ساختاری ۲۰۱۶ در بازار خودرویی ایران قیمتی مابین ۱۶۰ الی ۱۸۰ میلیون تومان را داراست.

۲-بی ام و i8 (هیبرید)

یکی دیگر از خودروهای موجود در این لیست بی ام و i8 کوپه نام دارد. این خودرو به‌صورت هایبرید (دوگانه) عرضه شده و دارای یک پیشرانه سه سیلندر ۱.۵ لیتری بوده که این موتور به همراهی چند مولد الکتریکی قادر به تولید مجموع قدرتی برابر با ۳۶۲ اسب بخار و مجموع گشتاوری برابر با ۵۷۰ نیوتن متر است. همچنین، گیربکس این خودرو ۶ سرعته اتوماتیک بوده (در حالت برقی ۲ سرعته) و شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۴.۴ ثانیه اعلام شده است. لازم به یاداوریست که حداکثر سرعت بی ام و i8 در حدود ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و میزان مصرف سوخت ترکیبی آن برابر با ۲.۸ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر است.

در زمینه قیمت نیز می‌توان گفت که بی ام و i8 با مدل ساختاری ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۷ در بازار خودرویی ایران قیمتی مابین یک میلیارد و سیصد الی یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان را دارا است.

۳-هیوندای جنسیس کوپه

یکی دیگر از خودروهای موجود در این لیست هیوندای جنسیس کوپه نام دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه شش سیلندر ۲۴ سوپاپ ۳.۸ لیتری بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۳۰۴ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۳۷۰ نیوتن متر است. همچنین، گیربکس این خودرو ۸ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۵.۹ ثانیه اعلام شده است. حداکثر سرعت جنسیس کوپه در حدود ۲۴۵ کیلومتر در ساعت و میزان مصرف سوخت ترکیبی آن برابر با ۱۱.۵ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر است.

در زمینه قیمت نیز می‌توان گفت که جنسیس کوپه با مدل ساختاری ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۳ در بازار خودرویی ایران قیمتی مابین ۱۳۵ الی ۲۵۰ میلیون تومان را دارا است.

۴-بی ام و ۴۲۸ کوپه

یکی دیگر از خودروهای موجود در این لیست بی ام و ۴۲۸ کوپه نام دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ توربوشارژ با حجمی برابر با ۲.۰ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۲۴۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۳۵۰ نیوتن متر است. همچنین، گیربکس این خودرو ۸ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۶.۲ ثانیه اعلام شده است.

حداکثر سرعت ۴۲۸ کوپه در حدود ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و میزان مصرف سوخت ترکیبی آن برابر با ۶.۸ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر است. در زمینه قیمت نیز می‌توان این‌گونه گفت که ۴۲۸ کوپه با مدل ساختاری ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۷ در بازار خودرویی ایران قیمتی مابین ۴۱۰ الی ۵۸۰ میلیون تومان را داراست.

۵-پورشه کیمن S 

این رو هم بخون:

یکی دیگر از خودروهای موجود در این لیست پورشه کیمن S نام دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه شش سیلندر ۲۴ سوپاپ با حجمی برابر با ۳.۴ لیتری بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۳۲۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۳۸۰ نیوتن متر است. همچنین، گیربکس این خودرو ۷ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۴.۹ ثانیه اعلام شده است.

حداکثر سرعت کیمن S در حدود ۲۷۵ کیلومتر در ساعت و میزان مصرف سوخت ترکیبی آن برابر با ۸ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر است. قیمت کیمن S با مدل ساختاری ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۳ در بازار خودرویی ایران قیمتی مابین ۳۹۰ الی ۶۰۰ میلیون تومان است.

۶-فولکس واگن بیتل

یکی دیگر از خودروهای موجود در این لیست فولکس واگن بیتل نام دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ توربوشارژ با حجمی برابر با ۲.۰ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۲۰۰ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۲۸۰ نیوتن متر است. همچنین، گیربکس این خودرو ۶ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۷.۵ ثانیه اعلام شده است.

حداکثر سرعت بیتل در حدود ۲۳۰ کیلومتر در ساعت و میزان مصرف سوخت ترکیبی آن برابر با ۷.۶ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر است. در زمینه قیمت نیز می‌توان گفت که بیتل با مدل ساختاری ۲۰۱۳ در بازار خودرویی ایران قیمتی مابین ۱۷۵ الی ۲۳۵ میلیون تومان را دارا است.

۷-بنز E350

یکی دیگر از خودروهای موجود در این لیست بنز E350 نام دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه شش سیلندر ۲۴ سوپاپ با حجمی برابر با ۳.۵ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۲۹۷ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۳۶۵ نیوتن متر است. همچنین، گیربکس این خودرو ۷ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۶.۳ ثانیه اعلام شده است.

حداکثر سرعت E350 در حدود ۲۳۰ کیلومتر در ساعت و میزان مصرف سوخت ترکیبی آن برابر با ۸.۸ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر است. در زمینه قیمت نیز می‌توان این‌گونه گفت که  E350با مدل ساختاری ۲۰۱۲ در بازار خودرویی ایران قیمتی مابین ۴۷۰ الی ۵۰۰ میلیون تومان را دارا است.

۸-هیوندای کوپه اتوماتیک

یکی دیگر از خودروهای موجود در این لیست هیوندای کوپه نام دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه شش سیلندر ۲۴ سوپاپ با حجمی برابر با ۲.۷ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۶۶ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۲۴۵ نیوتن متر است. همچنین، گیربکس این خودرو ۶ سرعته دستی و یا ۴ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۸.۲ الی ۸.۸ ثانیه اعلام شده است.

حداکثر سرعت هیوندای کوپه در حدود ۲۲۰ کیلومتر در ساعت و میزان مصرف سوخت ترکیبی آن برابر با ۸.۹ الی ۹.۰ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر است.

قیمت هیوندای کوپه با مدل ساختاری ۲۰۰۷ الی ۲۰۰۸ در بازار خودرویی ایران قیمتی مابین ۴۵ الی ۷۵ میلیون تومان است.

۹-بی ام و ۲۲۰i

یکی دیگر از خودروهای موجود در این لیست بی ام و ۲۲۰i نام دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجمی برابر با ۲.۰ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۱۸۰ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۲۷۰ نیوتن متر است. همچنین، گیربکس این خودرو ۸ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۷ ثانیه اعلام شده است.

حداکثر سرعت بی ام و ۲۲۰i در حدود ۲۳۰ کیلومتر در ساعت و میزان مصرف سوخت ترکیبی آن برابر با ۶.۵ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر است.

قیمت بی ام و۲۲۰i با مدل ساختاری ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۷ در بازار خودرویی ایران قیمتی مابین ۳۵۵ الی ۴۴۰ میلیون تومان است.

5 دیدگاه
 1. امین قاف می گوید

  بقیه کوپه ها کجان مثلا تویوتا جی تی۸۶؟؟

   
  1. امین ایرجی می گوید

   داداش همه ماشین ها تو این مطلب ذکر نشده اینا فقط بخشی از ماشین های بازار بود ایشالله تو گزارش بعدی تویوتا جی تی رو هم ذکر میکنم

    
 2. اشکان می گوید

  سلطان بی ام دبلیو i8 …

   
 3. شیری می گوید

  بهترین وب سایت راجب تکنولوژی ماشین ..واقعا دستتون درد نکنه از مطالب خوبتون.

   
  1. امین ایرجی می گوید

   مرسی نظر لطف شماس

    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.