اوضاع بازار خودروهای داخلی آشفته شد؛ ۳۰ میلیون افزایش قیمت در چند ساعت!

به گزارش چرخان، بازار خودروهای داخلی که تا همین چند روز قبل از ثبات بسیار خوبی برخوردار بود پس از مشکلاتی که برای بازار خودروهای وارداتی پیش آمد، با هجمه مشتریان روبرو شد و این بازار نیز دچار آشفتگی شد.  این بازار که تا دیروز صبح نوسان خاصی نداشت و با نظم و آرامشی بی‌نظیر در حال سپری کردن روز بود، از بعد از ظهر دچار یک نوسان شدید شد که این اتفاق تا صبح امروز نیز ادامه داشت و بازار امروز خودروهای داخلی نیز دچار نوسان‌های شدید شد.

گزارش‌ها از بازار خودروهای داخلی نشان می‌دهد که خودروهای این بازار افزایش قیمت ۲ تا ۳۰ میلیون تومانی را تنها در ۲۴ ساعت تجربه کردند و این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در بازار خودروهای خارجی به دلیل خبرهای ضد و نقیض بسیار، رکودی بی‌سابقه حکمفرماست. اهالی بازار خودروهای داخلی می‌گویند دلیل این افزایش قیمتها به دلیل عرضه کم خودروها از سوی مردم و علی‌الخصوص خودروسازان است که با توجه به رشد روز افزون تقاضا در بازار، قیمت خودروها نیز افزایش یافته است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ اولین خودرویی است که در گزارش خودروهای داخلی قابل بررسی است که در بازار تهران با ۲ میلیون تومان افزایش قیمت روبرو شد. قیمت این خودرو در حال حاضر ۴۱ میلیون و پانصد هزار تومان است.

پژو ۲۰۶ مدل v8 دیگر خودرویی است که با افزایش قیمت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی در حال حاضر با نقدینگی ۴۳ میلیون تومان قابل خرید است. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز با افزایش قیمت حدود یک میلیون تومانی با قیمت ۳۵ میلیون و پانصد هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

دناپلاس که یکی از خودروهای جدید ایران‌خودرو محسوب می‌شود در حال حاضر در بازار خودروهای داخلی با یک میلیون و پانصد هزار تومان افزایش قیمت با قیمت ۵۶ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

سراتو سایپا

سراتو دیگر خودروی بازار است که با رشد قیمت ۳ میلیون تومانی در بازار آزاد خودروهای داخلی با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان معامله می‌شود. سمند ال‌ایکس دیگر خودروی ایران‌خودرویی است که رشد قیمت ۲ میلیون تومانی را تجربه کرده و با قیمت ۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

سمند EF7 با رشد قیمت یک میلیون و ششصد هزار تومانی در بازار آزاد با قیمت ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. پژو پارس که هفته گذشته جزو خودروهای خبرساز بود با افزایش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی با قیمت ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ دنده‌ای دیگر خودرویی است که رشد قیمت ۲ میلیون تومانی را تجربه نموده و در حال حاضر فروشندگان این خودرو با قیمت ۵۰ میلیون تومان خودروی خود را عرضه می‌کنند. مدل اتومات این خودرو نیز با رشد یک میلیون و پانصد هزار تومانی با رقم ۵۶ میلیون و پانصد هزار تومان به مشتریان عرضه می‌گردد.

خودروهای داخلی

از دیگر خودروهای ایران‌خودرویی که حجم معاملات آن نیز زیاد است پژو ۴۰۵ بوده که در حال حاضر با رشد قیمت یک میلیون و هشتصد هزار تومانی در بازار آزاد با قیمت ۳۳ میلیون و پانصد هزار تومان معامله می‌شود.

نکته اصلی در این گزارش قیمت، قیمت سوزوکی است که با وجود اینکه تا همین چند روز قبل با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان معامله میشد امروز با رشد قیمت ۳۰ میلیون تومانی روبرو شده و با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان به مشتریان فروخته می‌شود. H30 نیز از دیگر خودروهایی است که تجربه افزایش قیمت حدود دو میلیون تومانی را تجربه نموده و در حال حاضر با قیمت ۵۲ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

ساندرو نیز با افزایش قیمت یک میلیون و پانصد هزار تومانی با قیمت ۵۶ میلیون و پانصد هزار تومان به مشتریان این خودرو عرضه می‌شود. ساندرو استپ وی نیز آخرین خودرویی است که در این گزارش به آن پرداختیم که با رشد قیمت یک میلیون و پانصد هزار تومانی با قیمت ۶۷ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید: پراید در شان مردم ایران نیست؛ تعرفه واردات خودروهای خارجی را کاهش می‌دهیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.