آخرین گزارش قیمت از بازار خودروهای داخلی و خارجی (اسفند ۹۶)

به گزارش چرخان، بازار خرید و فروش خودروهای داخلی و خارجی با وجود تنش‌های فراوانی که در بحث تعرفه واردات و قیمت دلار پیش آمده است، به اوج خود رسیده و حضور مردم در این بازارها به وضوح قابل مشاهده است که این موضوع در مورد بازار خودروهای داخلی بیشتر دیده می‌شود. در ادامه به گزارش قیمت بازار می‌پردازیم که می‌توانید در معاملات خود استفاده کنید.

خودروهای داخلی

اولین خودرو بازار پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس است که افت ۴۰۰ هزار تومانی را در بازار تجربه کرده و با قیمت ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

مدل اس‌ال‌ایکس این خودرو نیز با افت قیمت ۳۰۰ هزار تومنی روبرو شده و با ۳۴ میلیون و دویست هزار تومان در بازار آزاد معامله می‌شود.

دیگر خودروهای بازار که شامل کاهش قیمت شده‌اند، خودروهایی مثل سمند ال‌ایکس و سایپا ۱۱۱ هستند که روند رو به رشد قیمتی آنها در هفته‌های گذشته همیشه تیتر اول رسانه‌های اقتصادی کشور بود. این خودروها نیز با کاهش قیمت ۳۰۰ هزار تومانی نسبت به هفته گذشته روبرو شدند. سمند در حال حاضر با قیمت ۳۴ میلیون و پانصد هزار تومان و سایپا ۱۱۱ نیز با قیمت ۲۴ میلیون تومان همراه با بیمه بدنه به مشتریان فروخته می‌شود.

خودروهای داخلی

شاید بیشترین کاهش قیمت در خودروهای داخلی شامل حال پژوپارس شده باشد که این خودرو با ثبت کاهش ۱.۵ میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته در حال حاضر با قیمت ۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار آزاد خرید و فروش می‌شود.

پژو ۲۰۷ با گیربکس معمولی نیز با کاهش قیمت ۷۰۰ هزار تومانی با قیمت ۴۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار آزاد عرضه می‌شود. تندر اتومات خودروی بعدی است که با کاهش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی در حال حاضر با نقدینگی ۵۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قابل خریداری است.

آخرین خودرو از بازار خودروهای داخلی که شامل کاهش قیمت میلیونی شده است، خودروی دنا بوده که در حال حاضر در بازار آزاد با قیمت ۴۵ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد که کاهش قیمت یک میلیون تومانی را نشان می‌دهد.

دانگ فنگ H30Cross اتوماتیک

قیمت H30 کراس نیز در حال حاضر ۵۱ میلیون و دویست هزار تومان در بازار آزاد است.

رنو ساندرو استپ‌وی اتوماتیک آخرین خودرو از بازار داخلی است که بدون تغییر خاص قیمتی در حال حاضر با قیمت ۶۵ میلیون و پانصد هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

چه خبر از بازار خودروهای خارجی؟

اما قصه در بازار خودروهای خارجی کمی متفاوت است و کاهش و افزایش قیمت در این بازار دیگر حول و حوش چند صد هزار تومان نبوده و بعضا دیده‌ایم این بازار نوسان تا ۱۰۰ میلیون تومان را نیز تجربه کرده است.

این بازار در حال حاضر با کاهش شدید تقاضا روبرو شده و تقاضای عید هم به قدری نیست که بتواند تکان چندانی به جان نهفته این بازار بدهد. فروشندگان نیز برای اینکه به نقدینگی خود دست پیدا کنند راهی جز کاهش قیمت ندارند که به طور مثال در مورد خودروی اسپورتیج، کاهش قیمت ۱۵ میلیون تومانی را نسبت به هفته گذشته شاهد هستیم.

به طور مثال اسپورتیج که با کاهش قیمت شدید روبرو شده است در حال حاضر با قیمت ۲۹۰ میلیون تومان در بازار آزاد مورد معامله قرار می‌گیرد. توسان ۲۰۱۷ نیز با کاهش قیمت در حدود ۳میلیون تومان نسبت به هفته گذشته، در حال حاضر با قیمت ۲۵۵ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

النترا دیگر خودرویی است که کاهش قیمت ۵ میلیون تومانی را تجربه کرده و در حال حاضر با نقدینگی ۱۸۵ میلیون تومان قابل خریداری است. سانتافه نیز با کاهش قیمت ۸ میلیون تومانی در بازار آزاد با قیمت ۲۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. از دیگر قیمت‌های خودروهای خارجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سراتو با قیمت ۱۸۵ میلیون تومان معامله می‌شود
  • سورنتو با قیمت ۳۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
  • رافور با قیمت ۳۵۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.
  • رنو کولئوس با قیمت ۳۰۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.