Take a fresh look at your lifestyle.

با استقبال بالا از وام ۲۵ میلیون تومانی، انبار خودروسازان خالی شد!

کمپینی برای نخریدن خودرو صفر داخلی با شعار “ما خودرو‌های تولید داخل را با کیفیت و قیمت فعلی نمی‌خریم” برای چند ماه چنان سر و صدایی به پا کرد که آن سویش ناپیدا بود، اما با یک حرکت دولت ماجرا تغییر بسیاری یافت.

irankhodro

حدود یک ماه پیش دولت طرحی را جهت خروج از رکود و تحریک بازار ارایه داد و چند روز پیش نیز ارایه این بسته برای متقاضیان شروع شد، اما بسیاری که دم از نخریدن خودرو می‌زدند، صف کشیدند و با چند کپی از شناسنامه و چند برگ چک آماده خرید خودرو آن هم با وام ۲۵ میلیون تومانی و نرخ بهره ۱۶ درصدی شدند. اعداد و ارقام در طول چهار روز افزایش یافت و در نهایت میزان فروش خودرو در روز گذشته (جمعه) به ۱۰۰ هزار‌تایی‌ها رسید که از این بین ۹۱ هزار نفر مبلغ پیش پرداخت تعیین شده را پرداخت کرده‌اند و منتظر هستند تا در طول یک ماه آتی (در خصوص تندر ۹۰ دو ماه) ماشین صفر خود را تحویل بگیرند و عملا اکنون راه آن‌ها را فرا می‌خواند (شعار ایران خودرو). تا ظهر پنجشنبه گذشته ۸۶ هزار و ۴۰۰ خودرو ثبت نام شد که از این میزان ۴۷ هزار و ۷۳۰ دستگاه مربوط به ایران خودرو و ۳۸ هزار و ۶۰۰ دستگاه مربوط به سایپا بود و در این بین نیز پراید و پژو ۴۰۵ صدرنشین تقاضا در بین مشتریان بودند. گفتنی است که ایران خودرو تا ساعت ۹ امروز ۵۴ هزار و ۴۷۰ خودرو را پیش ثبت نام و ۴۴ هزار و ۵۳۰ خودرو را فروخته است.

در حالی که فعلا ایران خودرو برخی از تندرهایی که باید در ادیبهشت امسال تحویل می‌داد را عرضه نکرده‌ است، در طول روز‌های گذشته نیز چندین هزار تقاضا برای همین خودرو ثبت کرد و این که چگونه می‌خواهد در طول یک یا دو ماه آن‌ها را تحویل مشتریان دهد، خدا داند!

4 دیدگاه
 1. iman می گوید

  من اول فکر میکردم حق مردم این ماشین ها نیست ولی حالا فهمیدم اکثریت مردم همین ماشینا هم زیادشونه

 2. p می گوید

  خاک بر سرتون/همین طوری میشه که بدبخت میشیم
  لیاقت همین مردم اینه خودرو ۳ میلیونی رو بخرن ۴۰ میلیون بازم میگم خاک توسرتون

 3. ناشناس می گوید

  ……

 4. Ehsan می گوید

  دلتون خوشه ماشین صفر خریدید ما منطقه آزاد چابهار هستیم سوناتا ۲۰۱۲ گرفتیم ۲۲ میلیون تومن شما پراید میگیرین ۲۱ میلیون خخخخخخخخ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.