Take a fresh look at your lifestyle.

با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان، چه خودروهایی را می‌توان در بازار داخلی کشور خریداری کرد؟ (اردیبهشت 97)

5 495

همواره خرید خودرو در بازار داخلی کشور، طی چندین سال اخیر به دلیل نوسانات قیمت و آشفتگی موجود، امری سخت بوده و اغلب مشتریان در هنگام انتخاب نهایی خود، دچار شک و تردیدهای فراوانی هستند. همچنین، یکی دیگر از عواملی که موجب سخت‌تر شدن انتخاب از سوی خریداران شده است، بودجه محدود آن‌ها بوده که باعث می‌شود تا این افراد نتوانند گزینه‌های آنچنان مناسبی را مد نظر خود قرار دهند.

بر این اساس، حال در این مطلب قصد داریم با بررسی بازار خودرویی کشور، به این پرسش مهم پاسخ دهیم که با بودجه‌ای حداکثر تا 40 میلیون تومان، چه اتومبیل‌هایی را می‌توان در بازار داخلی کشور خریداری کرد. برای دریافت پاسخ این سوال، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

1-پژو 206 صندوق دار

یکی از خودروهایی که می‌توان با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان خریداری نمود، پژو 206 صندوق‌دار نام دارد. 206 صندوق دار یک خودروی سدان و اقتصادی بوده و از فروش خوبی در بازار داخلی کشور برخوردار است. این محصول نخستین بار در سال 1385 توسط گروه صنعتی ایران خودرو به بازار داخلی کشور عرضه شد.

بر این اساس، با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان، می‌توانیم پژو 206 صندوق دار را در نمونه صفر کیلومتر و با مدل ساخت 1397 خریداری کنیم.

( 206 صندوق دار از یک پیشرانه چهار سیلندر 1.6 لیتری با قدرتی برابر با 105 اسب بخار و گشتاوری برابر با 142 نیوتن متر بهره می‌برد)

2-پروتن جن 2

از دیگر خودروهای موجود در این لیست که می‌توان با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تهیه نمود، پروتن جن 2 نام دارد. در واقع این خودرو به عنوان یک مدل جوان پسند و اسپرت در بازار خودرویی کشور به شمار می‌رود و در هنگام حضور خود به صورت صفر کیلومتر در سال‌های گذشته، از استقبال خوبی نیز برخوردار شد (در حال حاضر جن 2 نامی فراموش شده در ذهن اغلب خریداران خودرو در سطح کشور است)

بر این اساس، با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان، می‌توانیم پروتن جن 2 اتوماتیک را با مدل ساختاری 2009 و با کارکردی کمتر از 42 هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی و ظاهری (کمی رنگ دار در اکثر موارد) خریداری کنیم.

(پروتن جن 2 از یک پیشرانه چهار سیلندر 1.6 لیتری با قدرتی برابر با 110 اسب بخار و گشتاوری برابر با 148 نیوتن متر بهره می‌برد)

3-سورن توربو

یکی دیگر از خودروهایی که می‌توان با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان تهیه نمود، سورن توربو نام دارد. در این رابطه، به جرات باید گفت که در بین اتومبیل‌های موجود در این لیست، سورن توربو به عنوان قوی ترین خودرو حضور دارد و در واقع نمونه قدرتمند شده سورن معمولی است. این خودرو توسط گروه صنعتی ایران خودرو در سال 1395 به بازار داخلی کشور عرضه شد.

بر این اساس، اگر بخواهیم با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان این خودرو را تهیه کنیم، باید به سراغ مدل ساختاری 1396 سورن توربو با کارکردی کمتر از 23 هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی و ظاهری برویم.

(سورن توربو از یک پیشرانه چهار سیلندر 1.7 لیتری با قدرتی برابر با 150 اسب بخار و گشتاروی برابر با 215 نیوتن متر بهره می‌برد)

4-دنا

از دیگر خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو که با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان می‌توان تهیه نمود، دنا نام دارد.در این رابطه، باید گفت که دنا سومین محصول ملی این شرکت دولتی به شمار رفته و نخستین بار در سال 1393 به بازار داخلی کشور عرضه شد (دنا یک سدان اقتصادی و ارزان قیمت است)

بر این اساس، اگر بخواهیم دنا را با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان خریداری کنیم، باید به سراغ مدل ساختاری 1395 این خودرو با کارکردی کمتر از 42 هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی و ظاهری برویم.

(دنا از یک پیشرانه چهار سیلندر 1.7 لیتری با قدرتی برابر با 114 اسب بخار و گشتاوری برابر با 155 نیوتن متر بهره می‌برد)

5-هیوندای ورنا

یکی دیگر از خودروهایی که می‌توان با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان تهیه نمود، هیوندای ورنا نام دارد. در واقع این خودرو یک سدان اقتصادی و ارزان قیمت بوده و در سال‌های گذشته توسط شرکت خودروسازان راین به بازار داخلی کشور عرضه شده است (این مدل در سال 1389 از خط تولید خارج گردید)

بر این اساس، اگر بخواهیم هیوندای ورنا اتوماتیک را با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان خریداری نماییم، باید به سراغ مدل ساختاری 1388 این خودرو با کارکردی کمتر از 89 هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی و ظاهری (کمی رنگ دار در اکثر موارد) برویم.

(هیوندای ورنا در نمونه اتوماتیک خود از یک پیشرانه چهار سیلندر 1.6 لیتری با قدرتی برابر با 105 اسب بخار و گشتاوری برابر با 143 نیوتن متر بهره می‌برد)

6-پارس تندر

از دیگر خودروهای موجود در این لیست که می توان با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان تهیه نمود، پارس تندر نام دارد. این مدل توسط شرکت پارس خودرو (زیر مجموعه سایپا) ساخته و عرضه می‌شود و یکی از با کیفیت ترین و با دوام ترین خودروهای موجود در این رده اتومبیل‌های اقتصادی و ارزان قیمت در بازار داخلی کشور به شمار می‌رود.

بر این اساس، اگر بخواهیم پارس تندر را با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان خریداری نماییم، باید به سراغ مدل ساختاری 1394 این خودرو با کارکردی کمتر از 55 هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی و ظاهری برویم.

(لازم به یاداوریست که پارس تندر از یک پیشرانه چهار سیلندر 1.6 لیتری با قدرتی برابر با 105 اسب بخار و گشتاوری برابر با 140 نیوتن متر بهره می‌برد)

7-برلیانس h230

یکی از محصولات چینی بازار خودرویی کشور که نام آن در این لیست به چشم می‌خورد، برلیانس h230 نام دارد. این خودرو یکی از پر فروش ترین تولیدات گروه صنعتی سایپا بین نمونه‌های چینی در بازار داخلی کشور بوده و از سال 1394 تاکنون بر روی خط تولید این شرکت حضور دارد.

بر این اساس، اگر بخواهیم برلیانس h230 را با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان خریداری نماییم، باید به سراغ مدل ساختاری 1395 این خودرو با کارکردی کمتر از 30 هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی و ظاهری برویم (نمونه دنده‌ای)

(برلیانس h230 یک پیشرانه چهار سیلندر 1.5 لیتری با قدرتی برابر با 103 اسب بخار و گشتاوری برابر با 138 نیوتن متر بهره می‌برد)

8-پژو پارس TU5

سرانجام، به آخرین خودرو این لیست که که می‌توان به بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان تهیه نمود، می‌رسیم که نام این مدل پژو پارس TU5 است. در این رابطه، باید گفت که پژو پارس یکی از پر فروش ترین و محبوب ترین تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو به شمار می‌رود و نمونه TU5 این خودرو نیز با توجه به علاقه مشتریان، یکی از خودروهای پر فروش بازار است.

بر این اساس، اگر بخواهیم پژو پارس TU5 را با بودجه‌ای تا سقف 40 میلیون تومان خریداری نماییم، باید به سراغ مدل ساختاری 1396 این خودرو با کارکردی کمتر از 23 هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی و ظاهری برویم.

(لازم به یاداوریست که پژو پارس TU5 از یک پیشرانه چهار سیلندر 1.6 لیتری با قدرتی برابر با 105 اسب بخار و گشتاوری برابر با 142 نیوتن متر بهره می‌برد)

5 دیدگاه
 1. سلام می گوید

  سورن یک لگن آشغال

   
 2. من می گوید

  سمند سورن نه قیافه داره نه موتور ی لگن که فقط هیکل داره

   
 3. قلیا می گوید

  پراید هم که داره به سقف ۴۰ میرسه پس چی بخریم

   
 4. قلیا می گوید

  همه ماشینها مسخره هستند

   
 5. رضا می گوید

  رانا بخرید واقعا خودرو زیبا با موتوری قدرتمند ودارای سه ستاره

   
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.