فراری یا لامبورگینی؛ کدامیک بهترند؟

 

فراری و لامبورگینی دو نام آَشنایی هستند که تاکنون با ابر خودروهای مدرن و البته فوق جذاب خود توانسته‌اند جزء بهترین اسپرت سازان لوکس جهان باشند. دو خودروساز ایتالیایی که البته بر روی اهداف و آرمان‌های خود پافشاری کرده و تنها خودروهای لوکس اسپرت را تولید می‌کردند تا اینکه تب‌وتاب کلاس شاسی‌بلند و کراس اوور آن‌قدر در دنیا بالا گرفت که لامبورگینی خوش‌نام را مجبور به تولید مدل اوروس شاسی‌بلند خود و رونمایی از آن در اواخر سال 2017 میلادی کرد. شاسی‌بلندی که فراری هنوز به ساخت آن اقدام نکرده و به مسیر اسپرت خود ادامه می‌دهد.

خودروهای اسپرت و البته لوکس ایتالیایی

زمانی که حرف از خودروهای به اصطلاح اسپرت می‌آید که صفت لوکس را نیز می‌توان روی آن‌ها گذاشت، این ایتالیایی‌های خوش‌ذوق و هنرمند هستند که خودنمایی می‌کنند. ازنظر آن‌ها، خودروها چیزی بیش‌تر از یک وسیله‌ی معمولی برای عبور و مرور هستند و طراحان ایتالیایی تمام ذوق و احساسات خود را برای خودروهایشان خرج می‌کنند.

ازنظر آن‌ها، یک خودرو می‌تواند شاخصه‌ای برای معرفی مالک خود و سلیقه منحصربه‌فردش باشد. اگرچه سوارشدن داخل یکی از این خودروهای لوکس و خوش چهره ایتالیایی (و نه مالک بودن آن‌ها)، برای بسیاری از مردم دنیا، تنها یک رؤیایی بیش نیست، اما می‌توان مقایسه‌ای بین این دو شرکت ایتالیایی رؤیایی انجام داد.

فراری در مقابل لامبورگینی

بدون شک، فراری یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای خودروسازی جهان است. شرکتی که در سال 1929 توسط راننده مسابقات و کارآفرین ایتالیایی، انزو فراری پایه‌گذاری شد. فراری در ابتدا باهدف تولید خودروهای مسابقه‌ای تشکیل شد تا اینکه از سال 1947، به ساخت خودروهای جاده‌ای نیز روی آورد.

فراری هنوز هم یک تیم فرمول یک بسیار قوی را در اختیار داشته و در این مسابقات به حضور جدی خود ادامه می‌دهد. اسب پرنس ایتالیایی شرکتی است که تاکنون با تولید خودروهای منحصربه‌فرد و متمایزی مانند Ferrari 250 GTO,375 Mille Miglia Spider,206 Dino GT، تستاروسا و البته مدل انزو، توانسته بهترین سوپر اسپرت های تاریخ خودروسازی را به نمایش بگذارد.

در حال حاضر فراری خودروهای جاده‌ای مانند کالیفرنیا و پورتوفینو را به فروش می‌رساند که توانسته‌اند سنگینی رقابت با لامبورگینی را به نفع خود حفظ کرده و خط لوکس بودن فراری را ادامه دهند.

شرکت لامبورگینی نیز توسط کارآفرین ایتالیایی، فروچیو لامبورگینی ثروتمند، در سال 1963 و باهدف رقابت با برندهای لوکس دیگر، به‌خصوص فراری، پایه‌گذاری شد. این شرکت با نماد گاو وحشی خود نیز در مسابقات فرمول یک حضور دارد. تنها با این تفاوت که در این مسابقات به قدرتمندی شرکت فراری نتوانسته است ظاهر شود.

لامبورگینی نیز مانند فراری، تاکنون توانسته بهترین و البته گران‌ترین خودروهای لوکس اسپرت مانند میورا، مورسیالاگو وکانتاچ را به تولید برساند. مدرن‌ترین اسپورت آن‌ها، مانند هوراکان و اونتادور نیز باهدف احیای پرستیژ این شرکت و رقابت بیشتر با اسپورت سازان دیگر به تولید رسیده‌اند. در میان این ابر خودروها، باید گفت که گران‌ترین خودروی لامبورگینی نیز نسخه وننو بوده که باقیمت فوق‌العاده زیاد 4,5 میلیون دلار قیمت‌گذاری شد.

اگرچه مقایسه بین این دو شرکت رؤیایی کار واقعاً دشواری است، اما خیلی‌ها فراری را در زمان کمتر برای مسابقات و خیلی‌ها نیز چهره تهاجمی و البته جذاب لامبورگینی را مزیت‌های خود می‌دانند.

 

منبع netivist
90 دیدگاه
 1. ناشناس می گوید

  ایول دقیقا فراری بهتره

   
 2. محمد‌رصا می گوید

  دوج‌چلنجر‌۱۰۰۰اسب‌بخاری۲۰۲۰

   
 3. آقازاده می گوید

  من هردو ماشینو داشتم هیچ کدومش به خوبی جی ام سی نیست

   
 4. ناشناس می گوید

  برن گمشن هردوتا عشقن

   
 5. ناشناس می گوید

  من لامبرگینی دوست دارم اما فراری زیبا تر است و بهتر

   
 6. رادین زاهدی می گوید

  لامبورگینی از فراری سریع تره و من خیلی لامبورگینی دوست دارم

   
 7. رادین زاهدی می گوید

  ماشین فقط پراید ۱۳۲ خاکستری و لامبورگینی و فراری اسباب بازی هستن

   
 8. رادین زاهدی می گوید

  لامبورگینی قدرتش از فراری بیشتره

   
 9. ناشناس می گوید

  اگه جرعت داری لامبورگینی وننو رو بیار

   
 10. کوروش می گوید

  فراری عالیهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههبهترین ماشین دنیا

   
 11. کیمیا می گوید

  فراری عالیهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههبهترین ماشین دنیا

   
 12. پوریا درویشی می گوید

  هر دو عالی هستن ولی من بیشتر از لامبورگینی خوشم میاد

   
 13. رادین زاهدی می گوید

  اصغر گاو پراید اسباب بازی است فراری و لامبورگینی واقعی است اصغر شاشو

   
 14. رادین زاهدی می گوید

  بهترین ماشین جهان لامبرگینی

   
 15. رادین زاهدی می گوید

  امیر جان لامبورگینی بهتر از فراری است

   
 16. رادین زاهدی می گوید

  لامبورگینی از فراری خیلی بهتر و سریعتره و خوشگل تر مسابقه ی فراری با لامبورگینی را دیدم لامبورگینی میبره پس دیگه نگید فراری لافراری خن گول ها

   
 17. رادین زاهدی می گوید

  لامبورگینی۵۰۰ تا میره بعد فراری لافراری ۲ میره بی اقل ها

   
 18. آقازاده می گوید

  فراری سریع ترین خودرو است برو فیلم هاشو در هیچ کدام لامبرگینی نبرده عشق یعنی فرررررررررراری

   
 19. کیوان می گوید

  واقعا نمیدونم لامبورگینی رو چرا با فراری ک مقابلش هیچ هیچه مقایسه میکنین اونایی ک میگن لامبو باخت برن درگ لامبو سیان با فراری رو ببینن اون موقع میفهمن کدوم بهتره

   
 20. علی می گوید

  فراری بهترین ماشین دنیا است خاک توی سر لامبورگینی

   
 21. محمد خان می گوید

  فقط فقط فقط فقط فقط فقط……………………………. لامبورگینی

   
 22. آتیلا می گوید

  اگزوز فراری همون اگزوز هستش که روی تراکتور ها میگذارند

   
 23. محمدپارسا زندمهر می گوید

  آقای محمد طاها حیدری من هم با کادیلاک آشنایی دارم میدونم خیلییییییییییییی عالی هست حتی اگر تحقیق کرده باشید کادیلاک را دو ماه یا یک ماه گذاشتن توی آکفاریوم و بعد از در آوردنسریع موتورش روشن شده

   
 24. محمدپارسا زندمهر می گوید

  آقای محمد طاها حیدری من هم با کادیلاک آشنایی دارم میدونم خیلییییییییییییی عالی هست حتی اگر تحقیق کرده باشید کادیلاک را دو ماه یا یک ماه گذاشتن توی آکفاریوم و بعد از در آوردنسریع موتورش روشن شده

   
 25. ناشناس می گوید

  فقت لامبورگینی عشقه

   
 26. رضا یاقوتی 12 می گوید

  به نظرمن لامبرگینی بهتر ازفراری است چون صفر تاصد لامبرگینی کمتر از فراری کمتراست سرعت لامبرگینی بیشتر است

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.