مکمل بنزین
گوناگونخبر

هدایت لندرور از طریق اسمارت فون ممکن شد!

اغلب ما خودرو‌های لندرور را برای مسیر‌های آفرود (بیرون جاده) و… دوست داریم اما همیشه چنین سفر‌هایی با مشکلات هدایت خودرو و… همراه بوده‌اند که گویا اکنون لندرور این مشکل را نیز مرتفع ساخته است. همراه ما باشید تا با قابلیت جدید لندرور اسپرت آشنا شویم.

Range-Rover-is-remote-controlled

اخیرا لندرور قابلیتی را معرفی کرده که با کمک آن راننده خودرو می‌تواند از طریق اسمارت فون خود، اتوموبیلش را هدایت کند و در واقع چنین اقدامی باعث می‌شود که در شرایط مختلف، هدایت خودرو ساده‌تر باشد. برای مثال زمانی که شما می‌‌خواهید از یک تپه عبور کنید ولی نمی‌دانید که آیا کف خودرو به زمین برخورد خواهد کرد و یا خیر و همچنین چگونه می‌توان از این مسیر بسیار خوب عبور کرد، در این شرایط اپلیکیشن موبایلی لندرور به کمک شما خواهد آمد. از طریق این اپلیکیشن می‌توانید فرمان را حرکت دهید،‌ گاز دهید، ترمز بگیرید و… . این موضوع بسیار جالب به نظر می‌رسد و شاید بتواند حس واقعی‌تری از ماشین‌های کنترلی دوران کودکیمان را القا کند.

این قابلیت تنها برای رانندگی آفرود نیست و حتی در زمان‌هایی که جای پارک کوچک است و نمی‌توانید بعد از پارک کردن خودرو درب‌های آن را باز کنید نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و می‌توانید پیش از پارک، از خودرو خارج شوید و بقیه کار‌ها را از طریق اسمارت فون خود انجام دهید.

Range-Rover-is-remote-controlled-1

البته این قابلیت دوست داشتنی محدودیت‌هایی نیز دارد. برای مثال شما تنها زمانی می‌توانید از طریق اسمارت فون خود خودرو را کنترل کنید که در فاصله حدودی 10 متر (30 فوت) از آن باشید و در واقع اگر فاصله شما کمتر یا بیشتر از این میزان باشد، کنش‌گرایی خودرو متوقف خواهد شد.

علاوه بر موارد مذکور، لندرور اکنون می‌تواند خود به شخصه نیز برخی کار‌ها را انجام دهد و بدون اعمال کنترل توسط راننده دور بزند و… .

گفتنی است که لندرور در خصوص معرفی این قابلیت بسیار با احتیاط عمل کرده است و گویا مهندسین این کمپانی می‌دانند که هیچ چیزی بدون مشکل نیست. شما آینده خودرو را چگونه پیش بینی می‌کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا