علت جرم گرفتن موتور یا گریسی شدن اجزای داخل آن + فیلم آموزشی

مشکلاتی که هر از گاهی برای خودرو پیش می‌آید، همیشه آنچنان سخت و پیچیده نیست و گاهی با دانستند چند ترفند کوچک ولی کارآمد به راحتی می‌توان آنها را متوجه شد و از هزینه بیخود برای مراجعه به تعمیرگاه و … جلوگیری کرد.

با اینکه موتور خودرو مهمترین قسمت وسیله نقلیه شما به حساب آمده و برای اطمینان از مشکلات آن همیشه توصیه به رفتن پیش مکانیک و تعمیرگاه های مجرب و مطمئن شده است، اما گاهی اوقات می‌توان با یک نگاه ساده برخی مشکلات آن را پیش از مراجعه به نمایندگی و … به راحتی حدس زد.

گاهی پیش می آید که پس از باز کردن درب موتور برای ریختن روغن داخل آن، کثیفی یا به اصطلاح گریسی شدن درب و درون آن توجه شما را به خود جلب می‌کند. البته این موضوع زمانی برای شما اثبات خواهد شد که به طور مثال خودروی دیگری را با شرایط مشابه خودرو خود رویت کرده و بتوانید آن دو را با یکدیگر مقایسه نمایید.

حتما با کانال دست به آچار آشنا هستید؛ بگذارید تا فیلمی که با همکاری دست به آچار در این خصوص برای شما آماده شده است را ببینیم تا بهتر بفهمیم که علت گریسی شدن یا جرم گرفتن اجزای داخلی یک خودروی کار کرده چه می‌تواند باشد.

 

 

1 نظر
  1. علیرضا می گوید

    سلام، یه ساینا دارم که حدود ۲۷هزار تا کار کرده، روغن رو به موقع تعویض کردم، اصلا روغن کم نمیکنه، اما متاسفانه از در قالپاق یا همون در سوپاپ جرم زیادی دیده میشه، لطفا بهترین گزینه برای از بین بردن جرم رو باید، بهترین مواد جرم گیر کدوم مارک است. ممنون

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.