نسل جدید تویوتا کرولا رونمایی شد + عکس و جزئیات

تویوتا یکی از بزرگترین خودروسازان دنیاست که توانسته با تولیدات با کیفیت خود جایگزین بسیاری از برندهای قدیمی خودروسازی در دنیا شود که لقب پرفروش‌ترین خودروی تاریخ دنیا را به خود اختصاص داده است. تویوتا کرولا که قطعا برای بسیاری از فعالان بازار شناخته شده است، حالا در نمایشگاه گوانگژو از نسل جدید آن رونمایی شده است.

به گزارش چرخان، شرکت خودروسازی تویوتا این روزها در نمایشگاه گوانگژو بسیار فعال بوده و از نسل جدید پرفروش‌ترین خودروی خود و دنیا یعنی کرولا رونمایی کرده است که مشخصات این خودرو مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

نکته جالب و مورد تاکید ما در مورد کرولا این است که علاوه بر رکورد فروشی که برای تویوتا ثبت کرده به عنوان پرفروش ترین سدان دنیا نیز شناخته می‌شود و توانسته با ثبت رکوردهای دست نیافتنی یکی از بی نظیرترین اتفاقات را در صنعت خودروسازی دنیا رقم بزند.

تویوتا کرولااز سال 1966 که نسل اول این خودرو به دنیا معرفی شد تا به حال چیزی در حدود 45 میلیون دستگاه از این خودرو به فروش رسیده است که چیزی بالغ بر 150 کشور در دنیا میزبان این خودرو بسیار با کیفیت و محبوب بوده‌اند که در اکثر کشورها به عنوان پرفروش‌ترین خودرو شناخته شده است. تویوتا نیز به خوبی می‌داند با استفاده از نوآوری و بروزرسانی نسل‌های مختلف این خودرو به راحتی می‌تواند از این اعتماد و استقبال مردم بهره برده و رکوردهای بیشتری را به ثبت برساند.

در حالیکه بازار خودروسازی دنیا از تولید خودروهای سدان به خودروهای شاسی بلند و کراس اوور حرکت می‌کنند اما مسئولین تویوتا کماکان به موفقیت‌های کرولا اعتماد دارند و آنها برای آینده بهتر و بزرگتر تلاش می‌کنند. این تلاش تویوتا در حالی است که شرکت‌هایی مانند فورد به طور کلی سعی در توقف تولید خودروهای سدان خود دارند که به دلیل عدم استقبال مشتریان بوده است.

تویوتا کرولاالبته گفتنی است که تویوتا برای کاهش هزینه‌ها و همچنین عدم هزینه کرد بالا این نسل از کرولا را که دوازدهمین نسل از این خودرو است بر روی پلتفرم مشترکی با پریوس و CH-R تولید نموده که با توجه به اطلاعاتی که از این پلتفرم داریم کماکان امکان رشد و موفقیت را برای تویوتا کرولا فراهم خواهد کرد. این پلتفرم منجر به کاهش مصرف سوخت و همچنین کمتر شدن صدای ماشین شده است.

از دیگر ویژگی‌های این نسل از کرولا می‌توان به عدم تغییر کلی ابعاد اشاره کرد که البته با پهن و خوابیده‌تر شدن همراه بوده است. کیفیت قطعات استفاده شده در این نسل به مراتب بالاتر رفته و همچنین ظاهر خودرو حالت اسپرت‌تری به خود گرفته است. تویوتا مدعی است که در این نسل از کرولا امنیت بیشتری را به مشتریانش ارائه داده است.

اضافه شدن یک پیشرانه دو لیتری به پیشرانه‌های قبلی این خودرو باعث شده تا مشتری امکان انتخاب و استفاده از قدرت 169 اسب بخار را نیز داشته باشد. نسخه هیبرید نیز برای این نسل عرضه خواهد شد که مصرف سوخت خودرو را به 4.3 لیتر کاهش میدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.