10 خودرو که بیشتر مناسب پایان دنیا هستند!

اگرچه تاکنون فیلم‌های زیادی بر اساس پیش‌گویی‌هایی برای پایان یافتن دنیا و نابود شدن آن به دست خودمان یا عوامل دیگر، تاکنون ساخته‌شده‌اند اما ما در این مطلب قصد نداریم این پیش‌گویی‌ها را بازگو کرده و حرف‌های تکراری بزنیم.

قصد ما از این مطلب معرفی خودروهایی است که بیشتر آن‌ها اگرچه تاکنون به مرحله تولید نهایی نرسیده و در حد یک طرح باقی‌مانده‌اند، اما آن‌قدر جذاب و پر کشش هستند که بتوان از آن‌ها برای موقعیت‌هایی مانند تغییرات شدید آب و هوایی و اقلیمی در هر کشوری و یا موقعیت‌های خاص استفاده کرد.

با چرخان باشید تا این خودروهای خاص و جذاب را بیشتر بشناسید.

آوتوروس شامن 8 چرخ

شاید تاکنون اسم خودروهای 4×4 را شنیده باشید. خودروهای آفرودی که دو دیفرانسیل بوده و برای موارد خاصی استفاده می‌شوند؛ اما این خودروی غول‌پیکر، 8×8 بوده و در مقابل آن‌ها، یک خبر خاص محسوب می‌شود.

شامن، دارای یک موتور دیزل توربوشارژ است که 170 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. قدرتی که به هشت چرخ این خودرو منتقل‌شده (8 چرخ محرک) و باوجود آئرودینامیک ضعیف (به دلیل جثه غول‌پیکر) و مصرف سوخت بالا، توانایی بیرون کشیدن خودرو از شرایطی مانند برف سنگین، طوفان، سیل، رودخانه و یا تپه‌ها را نیز می‌دهد. در مخزن سوخت این خودرو، 270 لیتر بنزین جای می‌گیرد که می‌تواند شامن را تا 1342 کیلومتر با یک باک پر، روشن نگاه دارد.

لندروور کاتبرتسون 1958

شاید در نگاه اول بتوان گفت که این خودرو (اگر بتوان نام خودرو، بر آن گذاشت!) چهره افسانه‌ای لندروور دیفندر را خراب کرده است؛ اما این وسیله، با چهره جدید خود، چندان بد هم به نظر نمی‌رسد. کاتبرتسون، یک وسیله بسیار کند بوده، به‌طوری‌که سرعت نهایی آن، تنها 31 کیلومتر بر ساعت است.

اینکا سنتری MPV

نه می‌توان گفت که سنتری یک تانک است و نه می‌توان نام یک خودروی معمولی را روی آن گذاشت؛ اما هرچه که باشد، این خودرو به لطف استفاده از زره موسوم به BR7 خود، می‌تواند از 4 یا 6 سرنشین (بسته به طراحی داخلی آن) خود، به‌خوبی دفاع کند.

یک موتور قدرتمند و حجیم 8 سیلندر 6.7 لیتری باقدرت 395 اسب بخار و گشتاور عالی 1,084 نیوتن متری نیز مسئول اجرای دستورهای راننده خواهد بود.

تکنوایمپالس راکت Z

اگرچه نام این خودرو (همان قسمت راکت) به موتور نه‌چندان قدرتمند 2.5 لیتری توربو دیزل باقدرت 82 اسب بخار و گشتاور 230 نیوتون متری، چندان سنخیتی ندارند، اما راکت Z روسی دارای سامانه‌ای مانند تنظیم خودکار باد تایرهاست که شاخصه‌ی جالبی برای یک خودرو محسوب می‌شود. خودرویی که فاصله آن از سطح زمین، چیزی حدود 60 سانتی‌متر است.

هنسی ولوسی رپتور 6 چرخ

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنید خودروهای چهارچرخ محرک چندان جالب و قدرتمند نیستند، هنسی رپتور می‌توان پاسخ مناسبی برای شما باشد. خودروی گرانی که قیمت پایه آن چیزی کمتر از 300,00 دلار بوده و با موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر توربوشارژ خود، می‌تواند بیش از 600 اسب بخار قدرت تولید کند.

منهارت MHX6 Dirt

اگرچه این خودرو در مقایسه با دیگر خودروهای عجیب این فهرست، چندان عجیب نیست اما نسخه خاص بی ام و X6 توانایی‌های زیادی برای اثبات خود دارد. خودروی قدرتمندی که 888 اسب بخار قدرت و 1,200 نیوتون متر گشتاور فوق‌العاده بالا را تولید کرده و همان‌طور که در شکل مشاهده می‌کنید، طراحی خارجی آن نیز مطابق نیازهای یک موقعیت خاص طراحی‌شده‌اند.

تانک شرکت رضوانی

شرکت رضوانی که یک شرکت نام‌آشنا و موفق درزمینهٔ تیونینگ خودروهای جذاب است، این بار خود دست به تولید یک خودرو بانام تانک زده است. خودرویی با موتور 8 سیلندر که 707 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. تانک رضوانی با مواردی مانند، شیشه‌های ضدگلوله B7، بدنه محافظ سطح 7 بالستیک، دید در شب گرمایی، سیستم تعلیق بسیار قدرتمند، شیشه‌های دودی و حتی محافظت خودرو در برابر بمب که به‌صورت استاندارد است همراه شده و باقیمت پایه 295,000 دلار نیز به فروش می‌رود.

تویوتا لندکروز FJ40 Hot Rod

بازهم یک خودروی عجیب دیگر که از سرزمین آفریقای جنوبی آمده و بر روی تویوتا لندکروز FJ40 سوار شده است. لندکروز عجیبی که بیش از 1,200 ساعت زمان روی آن صرف شده تا بتواند 300 اسب بخار قدرت تولید کرده و با این ظاهر عجیب، به جعبه‌دنده 5 سرعته خودکار لکسوس نیز مجهز شده است.

نیسان 370Zki

یک طرح مفهومی جذاب که در نمایشگاه خودرویی شیکاگو به نمایش درآمده بود. خودروی برف نورد نیسان، با همان موتوری رونمایی شده بود که در نسخه اصلی این خودرو نیز یافت می‌شود، یعنی یک قلب تپنده 3.7 لیتری 6 سیلندر که 328 اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

تورسوس پریتوریان

در اصل، پریتوریان برای جاده‌های آفرودی طراحی‌شده که این بار به‌جای حمل یک یا تعداد محدودی مسافر (مانند خودروهای آفرود دیگر)، می‌تواند تا 35 سرنشین را در خود حمل کند. همچنین در کنار تایرهای خاص و سپر قدرتمند جلویی، یک موتور حجیم 6.9 لیتری توربو دیزل نیز در این خودرو به‌کاررفته تا بتواند 239 اسب بخار قدرت و 924 نیوتون متر گشتاور را تولید کرده و به نهایت سرعت 117 کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

 

 

 

 

منبع Motor1
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.