تولید کراس‌اوورهای سایز کوچک توسط کیا و هیوندای برای اروپا

در حال حاضر در بازار جهانی تعداد مدل‌های مختلف کراس‌اوور انگشت شمار و پایین هست و از این رو دو برند مشهور کیا و هیوندای تصمیم گرفته‌اند تا برای بازار اروپا مدل‌های جدید کراس‌اوور در ابعاد کوچک را ارائه دهند.

بنا به گزارش مجله خبری Automative News Europe این دو برند کره جنوبی مدل‌های سابکامپکت از کونا و استونیک را برای بازار اروپا در نظر گرفته‌اند ولی هنوز این تصمیم به مرحله اجرایی وارد نشده است. اگر این تصمیم اجرایی شود کرا‌س‌اوورهای شهری با توزیع قدرت پیشرانه به چرخ‌های جلو به زودی روی خط تولید خواهند رفت.

در حال حاضر هاچبک هیوندای i10 و کیا پیکانتو در بازار اروپا بخش A فروش خوبی دارند ولی در تیپ خودروهای کرا‌س‌اوور با سایز کوچک جای خالی مدل‌های این دو برند حس می‌شود. تحلیل‌گر مجله JATO Dynamics معتقد هست که این کراس‌اوورهای جدید می‌توانند تولید شوند و روی هم رفته درازای کمتر از 4 متر (157.4 اینچ) را خواهند داشت. یکی از مدل‌های جدید و پرفروش شاسی‌بلند در سایز کوچک سوزوکی Jimny با طول 3645 میلی‌متر (143.5 اینچ) در بازار موجود هست.

جالب است بدانید که هیوندای و کیا تنها خودروسازانی برای ساخت و فروش کراس‌اوورهای سایز کوچک نیستند بلکه چندی پیش جیپ اعلام کرد قصد دارد مدلی کوچکتر از رنگراد بسازد. در سال گذشته جیپ در مجله‌ای مرتبط با صنعت خودروسازی نقشه 4 ساله خود از سال 2018 الی 2022 میلادی را اعلام کرد که نشان می‌داد خودروی جدید در سگمنت A را خواهد ساخت. به علاوه فولکس‌واگن هم تایید کرده که کراس‌اوور جدیدی بر پایه کانسپت جدید که طراحی و اندازه‌ای مابین تیگوان و T-Cross دارد (با نام جدید T-Track) را به بازار عرضه خواهد کرد.

در آخر باید بگوییم که در حال حاضر هیوندای و کیا در سایز بزرگ تیپ کراس‌اوور دو مدل پالیسید و تلوراید را در خط تولید دارند و در چندین خط تولید در نقاط مختلف جهان ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. برای مثال این خودروها در بازار ایالات متحده آمریکا طرفداران فراوانی و فروش بالایی دارند. البته برای بازار اروپا کراس‌اوور کیا سید عرضه می‌شود و برای بازار آمریکا مدل کیا توسکر ارائه شده است. برای خبرهای بیشتر از محصولات کیا و هیوندای همراه چرخان باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.