لکسوس می‌خواهد 60,000 ساعت ویدئو از نحوه ساخت خودروهایش منتشر کند!

شاید برای اینکه بتوان در چیزی،یک متخصص و خبره شد، حدود 10,000 ساعت زمان لازم باشد اما برای اینکه بتوان به مرحله‌ای بانام تاکومی(Takumi) رسید، بیش از این‌ها زمان لازم بوده و به 60,000 ساعت وقت نیاز است.

این‌ها همه، عین گفته‌هایی است که در وب‌سایت شرکت ژاپنی لکسوس، در مورد رسیدن به مرحله استادی تاکومی گفته‌شده است.

تاکومی، که یک لغت ژاپنی است، به معنای آرتیزان (صنعتگر) بوده و در عمل، به افراد خبره و صنعتگری گفته می‌شود که وسایل و کالاهایی جذاب را با دستان خود و با هنری که با تمرین، ممارست، تبحر و تجربه به دست آورده‌اند، تولید می‌کنند؛ اما زمانی که این افراد به‌اصطلاح تاکومی برای رسیدن به این مرحله می‌گذارند، چیزی بیش‌ازحد تصور و تا 60,000 ساعت از عمرشان است. عددی که معادل 8 ساعت کار مداوم در یک شبانه‌روز، 250 روز در یک سال و به مدت 30 سال است.

در مستندی که لکسوس قرار است در تاریخ نوزدهم مارس 2019 (27 اسفند 97) آن را انتشار دهد، این شرکت لوکس ساز و جذاب ژاپنی قرار است 60,000 ساعت ویدئویی را رونمایی کند که در آن از همین افراد تاکومی و این‌که چگونه  یک برند با این‌گونه افراد می‌تواند در عصر هوش مصنوعی، به این درجه از شهرت و عامه‌پسندی برسد، صحبت کند.

نام این فیلم «تاکومی،داستانی 60,000 ساعته از وسایل دست‌ساز انسان به کارگردانی Clay Jeter است. قرار است در این فیلم بسیار بلند،از 4 استاد تاکومی که هر یک در رشته‌های خاص خود تبحر دارند، صحبت شود. البته از آنجایی‌که دیدن کامل این فیلم از حوصله خارج است، یک فیلم کوتاه 54 دقیقه‌ای بر اساس همین فیلم بلند نیز در آمازون، گوگل پلی، پرایم ویدئو و آی تونز در دسترس خواهد بود.

این فیلم تنها در مورد ساخت یک خودروی خاص از این برند ژاپنی نبوده و در آن قرار است از نحوه ساخت تمامی خودروهای این ابرشرکت ژاپنی صحبت شود؛ زیرا «هیچ‌چیزی مانند لکسوس نخواهد بود»

منبع motor1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.