تحویل خودروهای ساندرو به سال 99 موکول می‌شود؟

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی سایپا شاید یکی از بدشانس‌ترین شرکت‌های خودروسازی است که بیشترین اثر منفی را از وضعیت پیش آمده در پی خروج آمریکا از برجام داشت چرا که پارس خودرو، زیرمجموعه این شرکت با خروج رنو و برلیانس تولید قبلی خود را از دست داد و در حالیکه به نظر می‌رسید سودسازی این شرکت در مسیر صعودی قرار گرفته است، به یکباره به بحرانی‌ترین شرکت خودروسازی کشورمان تبدیل شد.

رنو ساندرواین شرکت در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است مشتریان خودروی ساندرو که دارای حواله‌های بهار و تابستان سال جاری هستند می‌توانند از پیشنهادهای انصرافی یا صبر برای تحویل خودرو استفاده کنند. نکته جالب در مورد اطلاعیه‌های پارس خودرو این است که از سویی قادر به تحویل بسیاری از تعهدات خود نیستند و از سوی دیگر به طور قانونی نمی‌توانند مشتری را مجبور به انصراف و استفاده از پیشنهادات دیگر نمایند که باعث شده تا پیشنهادات گوناگون این شرکت خودروسازی توسط مشتری مورد استقبال قرار نگیرد!

همچنین پارس خودرو در هر اطلاعیه خود اقدام به تعیین ضرب العجلی می‌کند که مشتریان را به قول معروف هول کرده و آنها را در یک دو راهی قرار می‌دهند تا مشتری با ترس از دست دادن پیشنهاد، دست به انصراف بزند ولی گویا مشتریان این شرکت آرام‌تر از آنی هستند که پارس خودرو تصور می‌کند و کماکان تکلیف بسیاری از تعهدات ساندرو این شرکت مشخص نیست!

این شرکت در اطلاعیه اخیر خود که برای مشتریانی که هنوز دعوتنامه تکمیل وجه برایشان صادر نشده است، اعلام کرده بود که می‌توانند از 4 پیشنهاد زیر استفاده نمایند:

1- طرح پیشنهادی “انصراف” که همراه با امتیازاتی از قبیل سود مشارکت همراه بود.
2- طرح پیشنهادی “تبدیل مدل خودرو” که پیشنهاد جایگزینی حواله با پراید و تیبا به مشتریان داده شد.
3- طرح پیشنهادی “الحاقیه قرارداد” که پیشنهاد دریافت سود مشارکت و صبر برای تحویل خودرو در آینده دور به مشتری داده شد.
4- طرح پیشنهادی “خرید انصرافی” که این مورد نیز مورد استقبال مشتریان قرار نگرفت.

داچا ساندرو استپ ویدر طرحی که مشتریان می‌توانستند خودروی خود را به دیگر محصولات سایپا تبدیل کنند، 3 پیشنهاد در اختیار مشتریان قرار گرفته بود که نکته جالب آن محاسبه قیمت با نرخ‌های قبلی بود که مشتری بتواند از مابه التفاوت آن با بازار بهره برده و جبران ضرر نماید. در طرح مربوط به صدور الحاقیه نیز به مشتریان پیشنهاد دریافت سود 27 درصدی شده بود که به محض تولید خودرو نیز، محصول با قیمت قبلی به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

مشتریان در روش دریافت الحاقیه، بایستی 9 ماه برای تحویل خودروهایشان صبر نمایند که بدین ترتیب با توجه به فرصت باقیمانده و همچنین تعداد مشتریان مربوط به ساندرو به احتمال فراوان بخشی از خودروهای مذکور در سال 99 به مشتریان تحویل داده خواهد شد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.