جایگاه آریو در میان خودروهای اتومات

از عمر تولید آریو توسط سایپا هنوز پنج سال هم نمی‌گذرد. آبان سال 1396 آریو بالاخره توانست سه ستاره از سازمان کنترل کیفیت بگیرد. یعنی بالاخره در این سال از یک خودرو با حداقل کیفیت تبدیل به یک خودروی متوسط شد. همچنین از آن زمان به بعد تغییری در جایگاه این خودروی چینی به وجود نیامده‌ است.

آریو در انتهای جدول رقابت

سال 95 سازمان بازرسی کیفیت گزارشی درباره خودروهای اتوماتیک منتشر کرد. در این گزارش، 31 خودروی اتوماتیک کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان بررسی شده بود. آن زمان هنوز قیمت پیکانتو، چانگان و خودروهای دیگر لیست به بالای 100 میلیون تومان نرسیده بود و محققان این شرکت با روش مصاحبه گرفتن از راننده‌ها درباره کیفیت خودرو اطلاعاتی جمع کردند. بعد از ارزیابی این خودروها بر اساس سیستم موتور و نیروی محرکه، سیستم تعلیق و انتقال قدرت، ایمنی و سیستم تهویه کیا پیکانتو، میتسوبیشی‌ میراژ و هیوندای آی20 جزء سه خودروی برتر اتوماتیک آن لیست انتخاب شدند.

به طور کلی این توصیه را به یاد داشته باشید که خودروهای چینی محصولاتشان در دنده دستی را بهتر تولید می‌کنند. البته در این آزمون خودروهای چینی به خاطر امکانات و آپشن‌های رفاهی زیادتری که نسبت به دیگر خودروها داشتند امتیاز بالایی گرفتند. برای مثال کیا سراتو در جایگاه پایین‌تری در مقایسه با تیگو و هایما نشست. آریو اتوماتیک در این رقابت نمره 670 گرفت  و با ته جدول تنها یک خودرو فاصله داشت. یعنی فقط لیفان x60 بود که از آریو اتوماتیک کیفیت پایین‌تری داشت.

بر اساس اطلاعاتی که شرکت سایپا منتشر کرده مدل اتوماتیک، در حدود ۱۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و با اندکی ارفاق، شاید بتوان عدد ۱۳.۵ را برای آن ثبت کرد؛ درحالی که به شرط دنده‌ کشی در دورهای بالا، می‌توان در زمانی حدود ۱۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید. اگرچه سایپا میزان شتاب استاندارد این خودرو را منتشر نکرده اما آزمون‌ شتاب آریو دنده دستی نشان می‌دهد که این خودرو در 16 ثانیه به 100 کیلومتر سرعت می‌رسد ضعف مشترکی در آریو اتوماتیک و غیر اتوماتیک دیده می‌شود و آن قدرت پایین خودرو است. البته بر خلاف خودروهای گران‌تر آریو در مدل اتوماتیک قابلیت این را ندارد که دنده‌ را به حالت اقتصادی یا اسپرت تغییر بدهد. با این حال چیز زیادی را از دست نداده‌اید چراکه خودروهای چینی هم که این قابلیت را داشته‌اند عملا تفات زیادی بین اسپرت و اقتصادی از خود نشان نمی‌دهند.

 با خرید و فروش آریو اتوماتیک پیشرانه 1.5 لیتری دارد که در کارخانه میتسوبیشی طراحی شده است. مدل دنده دستی آن هم موتور 1.5 و هم 1.6 لیتری تولید می‌کند.  البته در آخرین دوره فروش سایپا این خودروساز تنها به فروش مدل اتوماتیک آن می‌پرداخت. قیمت این خودرو در حالی امروز در نمایندگی 94 میلیون تومان است که آذر امسال با 60 میلیون تومان به دست مشتری رسید.

نکته دیگری که می‌تواند ما را تشویق به خرید آریو اتوماتیک به جای دنده دستی آن بکند این است که امکانات رفاهی در مدل پیشرفته‌تر بیشتر است. در مدل اتوماتیک ما شاهد یک صفحه نمایش و مولتی مدیای بهتری هستیم. انتخاب ما هرچه باشد برای خرید هر نسخه‌ای از آریو (با گیربکس اتوماتیک یا دنده‌ای) می‌توان بدون نگرانی سایت دیوار را باز کرد و با جست‌وجوی نام آریو از آخرین آگهی‌ها بااطلاع شد.

منبع ‌:‌ ویرلن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.