Take a fresh look at your lifestyle.

به ایران خوش‌آمدید؛ ژیان 40 میلیون تومان!

اوضاع در کشور به‌گونه‌ای شده که هر چیزی را می‌توان باور کرد. هر فرد، هر کالایی را که دارد با هر قیمتی که بخواهد برای فروش می‌گذارد. شاید برخی چشم خود را بر روی افزایش‌قیمت‌ها بسته‌ باشند اما نمی‌توان واقعیت جامعه را نادیده گرفت. اوضاع سخت شده و بسیار سخت می‌گذرد. قیمت همه کالاها به‌صورت غیر منطقی افزایش می‌یابد و هیچ مسئولی به‌فکر اصلاح شرایط نیست.

خودرو در سالهای نه‌چندان دور، تنها یکبار در سال گران می‌شد اما متاسفانه برخی دلالان و سایر کسانی که دستی بر کار دارند باعث شدند اکنون،  قیمت خودرو در روز گاهی، چند بار افزایش یابد. چه کسی فکر می‌کرد که پراید 8 میلیونی در دو دهه چنین قیمتی پیدا کند. پراید در بازار آزاد 54 میلیون تومان است و این را باید باور کرد. خودروهای هیوندایی سانتافه که جدیدترین مدل هم نیستند، در حال حاضر قیمتی در حدود 1 میلیارد تومان به  خود گرفته‌اند و فولکس‌واگن تیگوان که در نمایشگاه شهر آفتاب 2 سال پیش، در حدود 300 میلیون قیمت‌گذاری شده بود و فروش رفته بود، اکنون در بازار با قیمت‌هایی از 1 میلیارد و 300 میلیون تومان تا 1 میلیارد و 700 میلیون تومان، دیده می‌شود. همه اینها مانند کابوس می‌ماند اما زمانی که متوجه شوید ژیان در بازار قیمتی بین 20 تا 40 میلیون تومان دارد، احتمالا همانند ما تا مرز سکته پیش خواهید رفت.

خنده‌دار اما واقعی! فقط کافیست نگاهی به سایت‌های خرید و فروش خودرو بیاندازید و نام ژیان را جستجو کنید، این کابوس در مقابل شماست. ژیان مدل 54 حدود 20 میلیون تومان آگهی شده و برای مدل 1358 نیز 32 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. با این قیمت احتمالا کمپانی سیتروئن به عظمت بازار ایران پی خواهد برد و اینکه نحبگان زیادی در این بازار هستند که باعث شدند چنین قیمت‌هایی ظاهر شوند. اما زمانی که نام فولکس غورباقه‌ای را در یکی از این سایت‌ها جستجو کردیم، ترجیح دادیم، دیگر از این بیشتر جلو نرویم چرا که احتمالا با این روند گذراندن شب برای ما سخت خواهد شد. اصلا مشخص نیست قیمت‌ها تا کجا قصد دارند افزایش یابند ولی برخی از مردم هم هستند که می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

چند وقت پیش با فردی روبرو شدم که به‌دنبال کارت ملی برای ثبت نام چند دستگاه پراید بود. این نوع برخورد کاملا به جمله “از ماست که بر ماست” معنی می‌بخشد. اینکه مردم برای خرید هر چیزی که گران می‌شود، صف می‌کشند، اینکه کالاها هر روز گران می‌شوند و مسئولان زیر بار آنها نمی‌روند و اینکه هیچ قدرتی به فکر اصلاح و سر و سامان دادن به‌بازار نیست، واقعا نگران کننده است. امیدواریم روزی همه چیز درست شود و ما شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم و تحریم‌ها نتوانند راهی از پیش ببرند.

2 دیدگاه
 1. واحدی می گوید

  مردم از نداری بطور ناخواسته دارن بر افزایش تورم تاثیر مثبت میزارن چاره ای هم ندارن وضعیت اقتصادی ایجاد میکنه امروز گرون بفروشند چون باید فردا گرون بخرند اما بحثت خودرو کلاسیک یه بحث دیگری هست اگر خوب بازسازی شده باشه یا فابریک کم استفاده باشه ارزش خرید پیدا میکنه امسال هم خودروهای کلاسیک حضور فعالی در بازار و خیابان خواهند داشت حتی جلوی نمایشگاه هم پیکان گذاشته شده وقتی خودروی صفر پر از ایراد کیفیت ضعیف قطعات با قیمت نجومی تولید میشه بازارش رو از دست میده مشتری میره سمت خودروی مدل پایین حداقل کارش راه بیافتد

  1. ناشناس می گوید

   خخخخخ
   چ حرف بی منطقی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.