ماشین های مسابقه ای عجیب که تاکنون به چشمتان نخورده اند!

خودروهای مسابقه‌ای که مخصوص پیست‌ها ساخته می‌شوند، ماشین‌های گرانی هستند. همچنین در کنار گرانی خود آن‌ها، این حقیقت نیز وجود دارد که برای تبدیل‌شدن به یک راننده حرفه‌ای در این خودروها، نیاز به نشستن ساعت‌های متمادی از یک روز و تمرین کردن‌های پیاپی در پیست‌های مسابقه‌ای برای رسیدن به درجه استادی در آن‌ها است که این هم نیاز به هزینه کردن از طرف اسپانسرهای یک تیم مشخص دارد.

درست به همین دلیل بود که شخصی بانام جی لام (Jay Lamm) ایده‌ای برای یک مسابقه خودرویی متفاوت که همان LeMons باشد به سرش زد.تنها قانون ورود به این مسابقات این بود که باید خودروهایی که در آن رقابت می‌کنند، قیمتی بالاتر از 500 دلار نداشته باشند. پس اینجا بود که خلاقیت انسان با خودروهای قدیمی و نه‌چندان مسابقه‌ای ترکیب شد و این مسابقات که بانام Double 500 و مسافت 500 مایل رانندگی بود را شکل داد.

با چرخان باشید تا با چند خودرویی که درواقع تفاوت زیادی با خودروهای مسابقه‌ای گران و معمول دارند، بیشتر آشنا شوید:

خودروی مرغ تندر

تیم:اسپیدی کاپ

اسپیدی کاپ را می‌توان یک خودروی افسانه‌ای لمونس نامید. خودرویی که تیم مختص آن، در ابتدا یک موتور 8 سیلندر باقدرت 390 اسب بخار را روی آن سوار کرده بودند که البته نتیجه آن، منفجرشدن سیستم انتقال قدرت در اولین مسابقه اسپیدی کاپ بود! درنهایت و پس از کسب تجربه، تیم برای این خودروی قرمزرنگ جذاب، یک موتور دیزل 6 سیلندر تخت که برای شرکت بی ام و بود را سوار کرد.

خودرویی موسوم به قایق

تیم: مافیا سه پداله (Three Pedal Mafia)

زمانی که صحبت از یک خودروی عجیب هنری به میان می‌آید، مافیای سه پداله، یکی از بهترین نمونه‌های آن خواهد بود. این خودروی عجیب که بدنه یا بهتر است بگوییم شاکله اصلی آن را از یک قایق گرفته‌اند، با یک موتور 4.3 لیتری 6 سیلندر ترکیب‌شده تا بتواند زهرچشمی به رقیبان لمونسی خود نشان دهد. بدنه از جنس فایبرگلاس آن نیز به سبک شدن خودرو و سرعت نهایی آن کمک زیادی کرده است.

خودروی اپل جی تی

تیم: تاینی وت (Tinyvette)

این خودروی کوروت C5.R، درواقع همان اپل جی تی است که توسط افسانه مسابقات Lemons، مایک مایر ساخته‌شده است. خودرویی که در طول این مسابقات لمونس و در طی این سال‌ها، توانسته به‌خوبی تکامل پیداکرده و جایگاه خود را به دست آورد.

E30ata

اگر شما می‌خواهید تماشاگران مسابقات لمونس را خسته کنید، کافی است با یک خودروی بی ام و E30 سری 3 و یا یک مزدا میاتا به رانندگی در آنجا بپردازید؛ اما اگر می‌خواهید همه را سرگرم کرده و به وجود آورید، کافی است بدنه بی ام و E30 را درون شاسی مزدا میاتا قرار داده و با یک رنگ‌آمیزی جذاب، خودرویی جدید متولد کنید.

خودروی کامارو معکوس

تیم:اسپیدی کاپ

خودروی کامارو که به‌صورت وارونه در مسابقات به رقابت می‌پردازد، یکی دیگر از خودروهای مشهور و عجیب این مسابقات جذاب به شمار می‌رود. خودرویی که درواقع، یک فورد فیستا (Fiesta) بوده که اگرچه خیلی سریع نیست اما یک خودروی بسیار جذاب، جدید و هنری بوده و همچنین برنده جایزه Effluency در این مسابقات شده است.

خودروی هورنت (Whornet)

 تیم: رالی بیبی (Rally Baby)

این خودرو، اولین و یا آخرین خودروی مسابقه‌ای تیم رالی بیبی نبوده و نیست اما یک خودروی افسانه‌ای از طرف این تیم محسوب می‌شود. خودرویی که با سیستم تعلیق بسیار عالی و یک موتور 6 سیلندر تخت AMC که از سامانه توربوشارژ بهره می‌برد و همچنین در کنار ست شدن رنگ قهوه‌ای داخل کابین با فضای بیرونی، یک اثر هنری و فنی را به وجود آورده است.

خودروی تویوتا سوپرا

تیم: بلک فلگ (Black Flag) به معنای پرچم سیاه

درواقع می‌توان تاریخچه‌ی تیم بلک فلگ را پر از ساخت خودروهای مسابقه‌ای این‌چنینی در نظر گرفت. خودروی سوپرا مشکی‌رنگ که به این روز افتاده است، بیشتر به دلیل سرگرم شدن تیم سازنده و هم‌چنین تماشاگران، با چنین ظاهر عجیب و پر از دریچه‌های خروجی اگزوز دیده می‌شود!

خودروی Nyancar

این خودرو که ظاهر آن به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که شبیه پیکسل‌های انیمیشنی باشد، یک خودروی محبوب و موردعلاقه در سری مسابقات لمونس است که از طریق بلندگوهایی که روی سقف خودروی نصب‌شده‌اند، موسیقی Nyancat را در با صدای بلند، اجرا می‌کند!

خودروی سودریا لیمونی (Scuderia Limoni)

اگر کسی قصد انتخاب خودرویی برای این‌گونه مسابقات دارد که هزاران مایل در مسابقات استقامتی شرکت کرده است، حرکت منطقی اول آن است که از بین خودروهای آلفارومئو هیچ‌یک از آن‌ها را انتخاب نکند؛ اما ازآنجایی‌که هیچ کجای لمونس با منطق جوردرنمی آید پس این خودروی متعلق به دهه 80 میلادی نیز می‌تواند به اینجا راه پیداکرده و بیش از 30 مسابقه کامل را انجام دهد.

خودروی تویوهوگ

تیم: اسپانک

این خودرو یک تویوتا پریوس بوده که البته به‌صورت کاملاً استادانه، قلب تپنده آن با یک موتور V-Twin(دوقلو) متعلق به هارلی دیوید سون تعویض شده است.

جئو مترو گنوم

قرار دادن قلب تپنده موتورسیکلت هوندا CBR900RR درون یک جئو مترو نیز را می‌توان یک حرکت خلاقانه به شمار آورد. این خودرو سریع، قابل‌اطمینان بوده که به یک تیم مسابقه‌ای دیگر فروخته شد و آن تیم نیز با موفقیت مسیر خود را با جئو مترو پیمودند.

اسپیریت او لمونس

تیم: ساپیدی کاپ

این‌یکی را می‌توان به‌واقع، یک شاهکار هنری به‌حساب آورد که بدنه آن از یک هواپیمای Cessna 310 متعلق به سال 1956 بوده که روی شاسی تویوتا اسپیس ون سوار شده است. به‌طور کاملاً عجیب، این خودرو یک وسیله‌ی قابل‌اطمینان بوده که حتی در جاده‌های مریلند آمریکا نیز مجوز عبور گرفته است.

 

 

منبع carbuzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.