مکمل بنزین
خبرداخلی

قیمت خودروهای داخلی حباب دارد؛ به زودی خالی می‌شود!

قیمت خودروهای داخلی در چند ماه اخیر به شدت بالا رفته و در بعضی از خودروهای شاهد افزایش‌های عجیب و غریبی هستیم که شاید کمتر کسی تصور این مقدار از گرانی را قبل از این داشت ولی بسیاری از مسئولین و دست اندرکاران صنعت خودروسازی کشور معتقدند که قیمت خودروهای داخلی دارای حباب بوده و به زودی با اقدامات خودروسازان و همچنین وزارت صنعت خالی خواهد شد که باید دید آیا این موضوع امکان‌پذیر است؟

به گزارش چرخان، عبدالله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت صنعت خودروسازی و همچنین بازار خودروهای داخلی کشور گفت: در روزهای اخیر قیمت خودرو کاهش یافته است. البته در ماه‌های اخیر بعضی از فضاسازی‌ها باعث شد تا قیمت خودروها افزایش پیدا کند ولی با اقدامات قضایی انجام شده شاهد کاهش قیمت هستیم.

خودروهای داخلیوی در ادامه افزود: قیمت فعلی خودروها واقعی نیست و باید تدابیر ویژه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته شود تا قیمت خودرو واقعی شده و شاهد کاهش قیمت آن باشیم. باید توجه کنیم که تولیدات ایران‌خودرو و سایپا کفاف نیاز بازار را میدهد و جوابگوی تقاضای بازار هست. خودروهای خارجی در حال حاضر تنها 7 درصد از بازار را تشکیل می‌دهند و قشر متمول جامعه امکان خرید این خودروها را دارند و به همین دلیل بحث ممنوعیت واردات نباید دلیل گرانی این خودروها باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت تولید خودرو در خودروسازان کشور گفت:  در سال گذشته شاهد کاهش تیراژ تولید خودروسازان بودیم و به روزی 600 دستگاه در روز رسیده بود. اما در سال 98 شاهد افزایش تیراژ تولید خودروسازان هستیم که عدد تولید آنها به 4 هزار خودرو در روز رسیده است. تا حدود 4 ماه آینده خودروسازان سطح تولید خود را به سطح تولید سال 96 خواهد رساند.

خودروهای داخلیبه گزارش چرخان، این اظهارات نماینده مجلس در حالی است که به نظر می‌رسد این افزایش تولید تاثیر خاصی در تحویل خودرو به مشتریان نداشته و فعلا خبری از افزایش عرضه در بازار نیست! نشانه این موضوع دپو شدن خودروهای آماده تحویل در پارکینگ است که وزیر صنعت هفته گذشته در مصاحبه‌ای خبر از ترخیص حدود 50 هزار دستگاه آن داد که بدیهی است این بخشی از خودروهای باقیمانده در پارکینگ خودروسازان است.

از سوی دیگر مجلس شورای اسلامی به موضوع ورود کرده و با اعلام ورود شورای رقابت به موضوع قیمت گذاری باعث شده خودروسازان به تکاپو افتاده و شنیده‌ها حاکی از آن است که این مقدار از تحویل خودرو به بازار که توسط وزیر صنعت وعده آن داده شده به همین دلیل است تا ورود شورای رقابت به موضوع قیمت گذاری خودروهای داخلی بیهوده به نظر برسد. همچنین ایران‌خودرو و سایپا در اقدامی هماهنگ اولا خودروهای فروشی خود را افزایش داده و حتی گروه خودروسازی سایپا در اقدامی جالب اقدام به ارائه فروش اقساطی محصولاتش کرد!

همچنین گفتنی است که بازار خودروهای داخلی در روزهای اخیر با روند کاهشی بسیار کند روبرو شده و دلالان در حال حاضر از کاهش قیمت بیشتر خودرو جلوگیری می‌کنند که تنها دلیل آن نبود فروشنده زیاد در بازار هم هست!

ذاکری

بعضی وقت‌ها می‌شه با یک چیز کوچک بزرگ‌ترین شادی‌ها رو خلق کرد و بعضی وقت‌ها کل دنیا هم جمع بشن، نمی‌تونن خوشحالت کنن... قصه من و تیبای خودم همینه... باهاش زندگی می‌کنم و خوشحالم! در چرخان از اخباری می‌نویسم که می‌دونم برای خیلی‌ها جالبه و مفیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا