پورشه ماکان توربو؛ یک کراس اور ستودنی

کنار هم قرار گرفتن دو واژه توربو و پورشه تنها می‌تواند یک تداعی داشته باشد؛ یک خودروی همه فن حریف پیش روی شماست. مدل ماکان توربو پورشه همان خودرویی است که همه چیز را یکجا دارد و می‌تواند هر آنچه که از یک ماشین می‌خواهید را به شما بدهد. اگر قصد خرید این خودروی شگفت‌انگیز پورشه را دارید برای بررسی بیشتر آن تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

پورشه ماکان توربو، پرقدرت‌ترین سری خودروهای ماکان است. این خودرو یک موتور ۶ سیلندری V شکل توربو دارد که با یک شاسی بی‌عیب و نقص و فرمان‌پذیری فوق‌العاده تبدیل به یکی از بهترین خودروهای کراس اور جهان شده است. حجم موتور این خودرو مثال زدنی ۳.۶ لیتر است که دارای توان خروجی ۴۴۰ اسب بخار است. سرعت صفر تا ۱۰۰ این خودرو کمی بیشتر از چهار ثانیه است و همین برای ستایش یک کراس اور کافی است.

ماکان توربو رینگ‌های ۲۱ اینچی دارد و بهتر است قبل از سوار شدن این موضوع را بدانید که در پیچ‌های تند در این خودرو کمی تکان بدنه را تجربه خواهید کرد. اما این عامل به هیچ وجه نمی‌تواند کیفیت سواری ماکان توربو را حتی اندکی پایین بیاورد. ماکان یکی از خوش‌فرمان‌ترین کراس اورهای جهان است. این را هم بدانید که ماکان توربو سوخت با کیفیت می‌خواهد و مصرف آن در هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت ترکیبی (شهری و جاده‌ای) ۱۲.۳ است که مصرف چندان پایینی هم نیست.

برخی از کارشناسان حوزه خودرو بر این باورند که ماکان مدل کوچک شده کاین است. طراحی قسمت جلویی خودرو بسیار منظم است و این همان ترکیبی است که در طراحی پشت ماکان توربو هم رعایت شده است. در داخل کابین این مدل از کراس اورهای پورشه دکمه‌های متعدد و البته منظمی قرار گرفته و این یکی از جذابیت‌های این خودروست که برخلاف دیگر کراس اورهای جهان برای تنظیمات مختلف به جای استفاده از یک سیستم اطلاعاتی پیچیده از دکمه‌های فیزیکی و مشخصی که در کابین تعبیه شدند استفاده می‌کنید.

شاید تنها یک نقطه ضعف بتوان برای ماکان پیدا کرد و آن هم صفحه نمایش ۷ اینچی آن است که از صفحه نمایش ۱۲ اینچی دیگر برندها کمی کوچکتر است. با این حال باز این خودرو به قدری جذابیت دارد که این مساله نتواند خللی در تصمیم شما برای خرید  پورشه ماکان توربو ایجاد کند. سیستم‌های کمک‌کننده به راننده مانند هشدار نقاط کور، انحراف از بین خطوط و سیستم کروز کنترل روی ماکان هم نصب شده است. اما باید بدانید که در ماکان توربو خبری از سیستم جلوگیری از تصادفات نیست. پس با حواس جمع‌تری برانید.

اگر شما هم با خواندن این مطلب به این نتیجه رسیدید که با خرید این کراس اور کم‌نظیر حسی از قدرت را تجربه خواهید کرد که تاکنون نکرده‌اید باید بگوییم که بیراهه نرفته‌اید. خرید این کراس اور می‌تواند نگاه شما رابه قدرت خودروهای کراس اور تغییر دهد. برای خرید این خودرو بی‌شک راه‌های بسیاری وجود دارد اما پیشنهاد ما به شما سایت دیوار است. این بستر آنلاین می‌تواند فروشندگان مختلفی را به شما معرفی کند و در نهایت با چند کلیک ساده شما را به سمت انتخاب یکی از بهترین‌ها هدایت کند.

منبع : ویرلن

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و چرخان در تهیه آن نقشی نداشته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.