کاهش شدید شماره گذاری خودروهای داخلی در سال 98!

شماره گذاری خودروهای داخلی که معمولا به طور سالانه با افزایش قابل توجهی روبرو میشد و آمارهای مربوط به آن به یکی از اخبار پرطرفدار رسانه‌های اقتصادی و شبکه‌های اجتماعی تبدیل میشد حالا با کاهش شدیدی روبرو شده است و مسئولین ذیربط می‌گویند که چیزی در حدود 50 درصد بسیاری از معاملات خودروهای گوناگون کاهش یافته است.

به گزارش چرخان، آمارهای مربوط به شماره گذاری خودروهای داخلی نشان می‌دهد که معاملات خودروهای داخلی بسیار کاهش پیدا کرده و اخبار مربوط به کاهش شدید معاملات که قبل از این در چرخان مخابره شدند، به حقیقت پیوسته است. این آمارها که نشان می‌دهد بعضی از خودروها از کاهش معاملات کمتری برخوردار بوده و بعضی دیگر به شدت با کمبود خرید و فروش روبرو هستند و کاهش بسیار زیادی را تجربه نموده‌اند.

خودروهای داخلی خرید خودرو معاینه فنی خودروهای داخلی پیش فروش خودرو خودروهای شخصی خودروهای داخلی گرانی خودرو تحویل خودروهای پیش فروش شده بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای سال 97 خودروهای داخلی خودروسازان خودرو معاینه فنی خودروهای تولید داخل قیمت خودروهای داخلی قیمت رسمی پرایدسرهنگ علی محمدی رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت شماره گذاری خودرو گفت: طبق آمارهای رسمی مربوط به نقل و انتقالات خودرو در سال جاری به طور کلی شاهد کاهش 3 درصدی نقل و انتقالات هستیم. در مورد خودروهای خارجی چیزی در حدود 2100 دستگاه خودرو شماره گذاری شدند که نسبت به سال گذشته حدود 71 درصد کاهش شماره گذاری را شاهد هستیم.

وی در ادامه افزود: در مورد خودروهای نوشماره داخلی نیز رویه به همین منوال بوده و کاهش 56 درصدی را شاهد هستیم. طبق آمارهای مربوط به خودروهای نو شماره تا به حال 152 هزار دستگاه خودروی داخلی شماره گذاری شدهاند که شامل پراید 131، تیبا 2، پژو 206، ساینا و پژو 405 بوده است. به طور کلی در مورد خودروهای نو شماره کاهش 56 درصدی داشتیم.

قیمت خودرو بازار خودرو قیمت خودرو قیمت خودرو در بازار آزاد خرید خودرو شرایط فروش ایران‌خودرو قیمت جدید خودرو خودروهای داخلیرییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در ادامه به موضوع کاهش اسقاط خودروهای فرسوده اشاره کرد و گفت: در سال جاری چیزی در حدود 75 درصد از اسقاط خودروهای فرسوده کاسته شده است. کاهش اسقاط خودرو در سال گذشته نیز وجود داشت ولی امسال صرفا حدود 4600 دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شده است که کاهش بسیار بالایی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

گفتنی است که در حال حاضر عملا معاملات بازار خودرو به شدت کاهش پیدا کرده و به همین دلیل فعالان بازار معتقدند که به زودی سقوط قیمتی خوبی در راه بازار خودروهای داخلی خواهد بود که طبیعتا این انتظار باعث می‌شود تا خریداران از خرید خود منصرف شوند و به انتظار کاهش هر چه بیشتر قیمت خودروها بنشینند و از سوی دیگر باید دید دلالان تا کجا در برابر این اتفاقات مقاومت می‌کنند و سقوط قیمت وعده داده شده در چه زمانی رخ خواهد داد.

خرید و فروش خودرو قیمت خودرو خودروهای داخلیاز دیگر مواردی که منجر به کاهش معاملات در بازار شده مساله عرضه خودروهای ناقص موجود در پارکینگ خودروسازان بوده که تا به حال چیزی در حدود 30 هزار دستگاه از آنها وارد بازار شده و به وعده خودروسازان چیزی در حدود 100 هزار خودروی دیگر نیز تا دوماه آینده به بازار عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.