هیوندای i10 مدل 2020؛ کوچک اما جذاب!

کوچک‌ترین خودروی شرکت هیوندای در قاره اروپا قرار است دوره تکامل خود را پشت سر گذاشته و در نمایشگاه موتورشو فرانکفورت پیش رو، به سومین نسل از خود ارتقا یابد.

این مدل جدید که با تغییر نسل همراه است را می‌توان یک خودروی کاملاً جدید دانست که با نگاهی به تصویر کامپیوتری که به‌تازگی رونمایی شده و البته در طرح آن، اغراق نیز به‌کاررفته است، می‌توان آن را یک هاچبک کره‌ای جذاب دانست. هاچبکی که بر اساس این تصویر، دارای لاستیک‌های بزرگ و بدنه عریضی بوده که زوایای تیز و چهره تهاجمی نیز در کنار مؤلفه‌های طراحی آن، خودنمایی می‌کنند.

البته با نگاهی به تصاویر جاسوسی مدل 2020 از هاچبک i10 هیوندای، به‌راحتی می‌توان متوجه شد که این خودروی جدید قرار نیست با همان جذابیتی ساخته شود که در تصویر کامپیوتری مشاهده می‌کنیم. خودرویی که کار طراحی، توسعه و تولید آن در اروپا انجام‌شده و باوجود جلوپنجره‌ی عریض‌تر، ممکن است شمارا به یاد خودروهای استون مارتین بیندازد.

در قسمت‌های کناری این جلوپنجره نیز، چراغ دایره‌ای شکلی وجود دارد که با گرافیک داخلی خوشه‌ای مانند چراغ‌ها، به‌عنوان چراغ روز عمل می‌کند. همچنین وجود ورودی‌های هوا که شبیه مثلث طراحی‌شده و در قسمت زیر کاپوت قرارگرفته‌اند نیز، قرار است در نسخه N این هاچبک کره‌ای، نقش افزایش جذابیت را بازی کنند.

بر اساس تیزری که هیوندای حدود یک ماه پیش منتشر کرده بود، قرار است با طراحی و همچنین قسمت فنی جدیدترین نسل از هاچبک i10 خود در نمایشگاه فرانکفورت، همه را متعجب کند.

بر اساس همین اطلاعات کوچکی که هیوندای منتشر کرده است، جدیدترین نسل از این هاچبک کره‌ای، قرار است با اتصالات اندروید اتو و اپل کارپلی بعلاوه شارژ بی‌سیم موبایل‌های هوشمند و همچنین دوربینی مخصوص دیدن قسمت عقبی خودرو همراه شود. همچنین، هیوندای در این خودرو، تعدادی از فن‌آوری‌های جدید مرتبط با ایمنی خودرو را نیز مانند حفظ خودرو بین خطوط، هشدار به راننده برای توجه بیشتر و سیستم کمکی پیشگیری از برخورد را در نظر گرفته است.

سیستم‌هایی که بر اساس پایه راداری کارکرده و می‌توانند علاوه بر تشخیص خودروها در مسیر، عابران پیاده را نیز تشخیص دهند.

 

منبع Motor1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.