جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساط گروه سایپا (16 شهریور 98)

با جدی شدن اعتراض مشتریان و البته نیاز گروه خودروسازی سایپا برای جذب نقدینگی، جدیدترین شرایط فروش محصولات این شرکت منتشر شد که از جمله تغییرات آن اضافه شدن خودروی تیبا به محصولات نقدی این فروش فوری سایپا است.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه‌ای از جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساط 5 محصول خود رونمایی کرد که مشتراین متقاضی خرید این محصولات می‌توانند از ساعت 10 صبح فردا با مراجعه به سایت رسمی این شرکت، سفارش خود را ثبت نمایند.

قیمت روز پرایدمحصولات ارائه شده در این شرایط فروش:

 • اولین خودروی ارائه شده در این شرایط فروش، تیبا صندوق‌دار با رینگ فولادی است که قیمت تعیین شده برای آن 43 میلیون و 443 هزار تومان بوده و مشتری از تسهیلات 5 میلیون تومانی شرکت سایپا برخوردار می‌شود.
 • دومین خودروی ارائه شده در این شرایط فروش، تیبا صندوق‌دار با رینگ آلومینیومی است که قیمت تعیین شده برای آن 46 میلیون و 443 هزار تومان بوده و در این خودرو نیز تسهیلات 5 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.
 • سومین خودروی عرضه شده سایپا 151 است که با قیمت 40 میلیون و 313 هزار تومان قابل سفارش بوده و مشتری از تسهیلات 4 میلیون تومانی برای این خودرو برخوردار خواهد شد.
 • چهارمین خودروی عرضه شده در این شرایط فروش، ساینا با رینگ فولادی است که کل مبلغ خودرو 55 میلیون و 943 هزار تومان تعیین شده و مشتری از تسهیلات 5 میلیون تومانی برای خرید این خودرو بهره‌مند خواهد شد.
 • پنجمین خودروی عرضه شده در این شرایط فروش، ساینا با رینگ آلومینیومی است که کل مبلغ خودرو 58 میلیون و 943 هزار تومان تعیین شده و مشتری از تسهیلات 10 میلیون تومانی برای خرید این خودرو برخودار می‌شود. گفتنی است که قبل از این تفاوت این رینگ با رینگ فولادی 5 میلیون تومان بود که گویا اعتراضات مشتریان موثر بوده و این تفاوت قیمت کاهش پیدا کرده است.

البته سایپا برای آن دسته از مشتریان متقاضی خرید نقدی محصولاتش نیز شرایط مناسبی را فراهم کرده است. در این بخش، مشتریان می‌توانند از بین 5 محصول عرضه شده، سفارش خود را ثبت کرده و همانند بخش اقساطی پس از 30 روز خودروی خود را تحویل بگیرند. نکته جالب توجه در این بخش اضافه شدن انواع مدل های تیبا به بخش فروش نقدی است که عملا مشتریان می توانند بدون مشکلات مربوط به خرید اقساطی، خودروی مد نظرشان را به صورت نقدی خریداری نمایند.

محصولات ارائه شده در شرایط فروش نقدی این شرکت:

 • اولین خودروی عرضه شده در بخش فروش نقدی، کیا سراتو 2000 است که با قیمت 295 میلیون تومان به صورت نقدی قابل خرید خواهد بود.
 • دومین محصول ارائه شده در شرایط فروش نقدی، ساینا با رینگ فولادی است که با قیمت 55 میلیون و 943 هزار تومان قابل خرید است.
 • سومین محصول ارائه شده در این شرایط فروش، ساینا با رینگ آلومینیومی است که با قیمت 58 میلیون 943 هزار تومان قابل سفارش است.
 • چهارمین خودروی ارائه شده در این شرایط فروش، تیبا صندوق‌دار با رینگ فولادی است که قیمت تعیین شده برای آن 43 میلیون و 443 هزار تومان بوده که از سایت این شرکت قابل سفارش است.
 • پنجمین خودروی ارائه شده در این شرایط فروش، تیبا صندوق‌دار با رینگ آلومینیومی است که قیمت تعیین شده برای آن 46 میلیون و 443 هزار تومان بوده که به صورت نقدی قابل سفارش است.

سایپا خودروهای چینی تحویل خودروهای پیش فروش شده محصولات جدید سایپا

این شرایط فروش سایپا چند وقتی است که با محصولات این چنینی عرضه می شود و تغییر قیمت خاصی در آنها ایجاد نشده است. این در حالی است که طبق مصاحبه مسئولین بایستی قیمت گذاری خودروها بر اساس حاشیه بازار باشد که قطعا اینطور نیست!

شرایط و جزئیات ثبت سفارش در این فروش گروه سایپا

 • محدودیت کد ملی در این شرایط فروش سایپا فعال خواهد بود و طبق جزئیات اعلامی از سوی این شرکت، آن دسته از مشتریانی که از ابتدای سال 97 تا به امروز از محصولات این شرکت خریدی داشته باشند امکان ثبت نام نخواهند داشت.
 • با توجه به اینکه محدودیت کد ملی در این ثبت نام وجود خواهد داشت، مسئولیت هر گونه اشتباه در ثبت سفارش بر عهده مشتری خواهد بود و مبلغ پرداختی بدون هیچ سود و اضافه‌ای عودت خواهد شد.
 • با توجه به تصمیم مسئولین این شرکت، امکان ثبت نام برای افراد زیر 18 سال امکان پذیر نخواهد بود.
 • امکان خرید انصرافی و صلح در این شرایط فروش فوری وجود ندارد.
 • با توجه به نیاز و درخواست مشتریان، ظرفیت فروش روزانه تعیین شده و در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.
 • درگاه پرداخت بانکی این شرکت در ساعات خاصی از روز باز خواهد شد که این ساعات با توجه به ساعت time.ir تنظیم شده و بدیهی است که در غیر ساعات اعلامی امکان پرداخت نیز وجود نخواهد داشت.
 • به منظور تسهیل و تسریع در روند ثبت نام بایستی تمامی اطلاعات لازم برای ثبت سفارش در دسترس باشد.
 • پس از ثبت نام و ثبت سفارش امکان تغییر در جزئیاتی مثل کد ملی و نام و نام خانوادگی وجود نخواهد داشت.
 • ظرفیت تعیین شده برای این فروش فوری طبق دستور وزارت صنعت 20 درصد از ظرفیت تولید روزانه شرکت خواهد بود.
 • ثبت سفارش برای خودرها صرفا از محل رنگ‌های موجود خواهد بود.
 • گفتنی است که طبق توافق صورت گرفته با ایران‌خودرو، اطلاعات مشتریان دو شرکت خودروساز اشتراک گذاری شده و آن دسته از مشتریانی که در 18 ماه گذشته از محصولات این دو شرکت خریدی داشته‌اند، امکان ثبت سفارش و یا تحویل خودرو نخواهند داشت.

گروه سایپا تحویل خودرو سایپا خودروهای سایپا

مشکلات اخیر مربوط به ورود قوه قضاییه و از سوی دیگر مشکلات مربوط به تولید محصولات در این گروه خودروساز بسیار زیاد شده و به نظر نمی رسد که به این زودی ها شاهد ثبات در شرکت سایپا باشیم ولی به هر حال به منظور تعادل بازار و تامین نیاز مشتریان وارد عمل شده است که باید دید وضعیت به چه نحوی پیش خواهد رفت.

همین‌طور باید گفت که این گروه خودروساز در حال حاضر با مشکلات عجیب در تولید بعضی از خودروها مانند رنو و برلیانس و آریو مواجه شده است.  از سوی دیگر اینکه تعویق در تحویل تعهدات قبلی نیز به حدی بالا رفته است که بعضی از مشتریان اعتراضاتی را نسبت به این شرایط فروش های جدید بروز داده‌اند و باید دید که آیا سایپا قادر به مدیریت اوضاع خواهد بود؟ و یا بازهم وزارت صنعت وارد ماجرا خواهد شد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.