آخرین اخبار از خودروهای خارجی باقیمانده در گمرکات کشور

خودروهای خارجی باقیمانده در گمرکات کشور به یک مساله پیچیده در بازار خودرو تبدیل شده و مشخص نیست که چه زمانی شاهد پایان یافتن ماجراهای مربوط به این خودروها خواهیم بود. آخرین اخبار نشان می‌دهد که کماکان بلاتکلیفی هزاران خودرو مهم‌ترین خبری است که می‌توان از گمرک منتشر کرد!

به گزارش چرخان، مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفتگویی پیرامون این موضوع گفت: در حال حاضر بیش از 6 هزار خودرو در گمرکات کشور باقی مانده است که از این بین، چیزی در حدود 800 خودرو دارای گواهی‌نامه گمرکی هستند، حدود 1700 دستگاه خودرو دارای اظهارنامه گمرکی بوده و 2200 دستگاه نیز دارای قبض انبار هستند. باقیمانده خودروها نیز تحت نظر مقامات قضایی هستند و به طور کلی بیش از شش هزار خودروی خارجی در گمرکات کشور باقی مانده‌اند.

وی در ادامه افزود: نامه نگاری‌های زیادی برای حل این مشکل انجام شده ولی تاکنون ثمره‌ای نداشته است. دلیلی برای این مورد گفته می‌شود که چون یکبار این مصوبه تمدید شده قابل تمدید نیست ولی باید به این موضوع توجه گردد که در 4 ماه ابتدایی سال عملا ارگان‌ها قادر به عملی کردن آن نبودند. می‌توان گفت که مصوبه صرفا در دو ماه قابلیت اجرایی داشت که ترخیص 14 هزار خودرو در دو ماه امکان‌پذیر نبود.

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پایان گفت: واردات خودروهای خارجی از مناطق آزاد نیز انجام نخواهد شد چرا که تفاوتی بین سرزمین اصلی و مناطق آزاد وجود نداشته و ممنوعیت برای کل کشور است. همچنین در صورت عملیاتی شدن واردات خودروهای کارکرده شاهد اتفاقات خوبی در بازار خواهیم بود ولی افرادی که توانمندی این کار را داشته باشند وجود ندارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.