Take a fresh look at your lifestyle.

جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساط گروه سایپا (1 مهر 98)

شرایط فروش سایپا در هفته‌های اخیر توانسته تاثیر خوبی در بازار خودروهای داخلی داشته باشد و در بعضی از محصولات این شرکت کاهش قیمت تا 10 میلیون تومان را شاهد بودیم. برای چندمین طی سال و برای اولین بار در نیمه دوم سال، شرایط فروش نقد و اقساط سایپا اعلام گردید.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه‌ای از جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساط محصولاتش خبر داد که مشتریان متقاضی خرید این محصولات می‌توانند از ساعت 10 صبح فردا به سایت رسمی این شرکت مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت نمایند. گفتنی است که این شرایط فروش به عنوان اولین مورد در نیمه دوم سال جاری اعلام و اجرا می‌شود!

سایپامحصولات ارائه شده در شرایط فروش اقساطی سایپا

 • اولین خودروی عرضه شده توسط این گروه خودروساز، سایپا 151 است که با قیمت نقدی 40 میلیون و 313 هزار تومان قابل سفارش بوده و مشتریان از تسهیلات 4 میلیون تومانی برای خرید این خودرو بهره‌مند می‌شوند. بازپرداخت این تسهیلات نیز در قالب 3 چک 4 ماهه خواهد بود.
 • دومین خودروی عرضه شده در این شرایط فروش، تیبا صندوق‌دار با رینگ فولادی است که مشتریان از تسهیلات 5 میلیون تومانی برای خرید آن بهره‌مند می‌شوند.
 • سومین محصول نیز خودروی تیبا صندوق‌دار به رینگ آلومینیومی است که مشتریان با قیمت کل 46 میلیون و 443 هزار تومان سفارش خود را ثبت می‌کنند که 5 میلیون تومان از این مبلغ به عنوان تسهیلات به مشتری اعطا می‌گردد.

سایپا برای آن دسته از مشتریانی که قصد خرید نقدی محصولاتش را دارند، شرایط فروش ویژه‌ای برقرار کرده که صرفا دو خودرو را عرضه نموده و خودروهای تیبا و ساینا را از این شرایط حذف کرده است. گفتنی است که این شرکت در حالی مدتی است که از عرضه ساینا سر باز می‌زند که به نظر می‌رسد بازار این خودرو بدون متعادل کننده مانده و به زودی شاهد بهم ریختگی در این بازار نیز خواهیم بود! نکته جالب در این قسمت حضور خودرویی مثل وانت نیسان است که به نظر می‌رسد مشتری چندان زیادی نداشته و بازار کوییک و … سایر خودروها احتیاج بیشتری به این عرضه دارند!

سایپامحصولات ارائه شده در شرایط فروش نقدی این شرکت:

 • تنها خودروی عرضه شده در بخش فروش نقدی، کیا سراتو 2000 است که با قیمت 295 میلیون تومان به صورت نقدی قابل خرید خواهد بود. گفتنی است که این شرکت در حالی اقدام به عرضه این خودرو با قیمت مذکور می‌کند که چند وقتی است فروش این خودرو مورد استقبال مشتریان قرار نمی‌گیرد! وضعیت جالب‌تر می‌شود وقتی بدانیم که عدم استقبال مردم در حالی است که سایپا به زودی خط تولید این خودرو را متوقف خواهد کرد!
 • گفتنی است که این شرکت در حالی صرفا از عرضه یک محصول خبر داده است که در روزهای گذشته شاهد عرضه خودروهای تیبا و ساینا در این بخش بودیم و مشخص نیست که چرا باید این دو خودرو از شرایط فروش نقدی این گروه خودروساز حذف گردد!

محصولات رنو سایپا شرایط فروش فوری سایپا سایت ثبت نام سایپا قیمت حواله سایپا برلیانساین شرایط فروش سایپا چند وقتی است که با محصولات این چنینی عرضه می‌شود و تغییر قیمت خاصی در آنها ایجاد نشده است. این در حالی است که طبق مصاحبه مسئولین بایستی قیمت‌گذاری خودروها بر اساس حاشیه بازار باشد که قطعا این‌طور نیست!

شرایط و جزئیات ثبت سفارش در این فروش گروه سایپا

 • محدودیت کد ملی در این شرایط فروش سایپا فعال خواهد بود و طبق جزئیات اعلامی از سوی این شرکت، آن دسته از مشتریانی که از ابتدای سال 97 تا به امروز از محصولات این شرکت خریدی داشته باشند امکان ثبت نام نخواهند داشت.
 • با توجه به اینکه محدودیت کد ملی در این ثبت نام وجود خواهد داشت، مسئولیت هر گونه اشتباه در ثبت سفارش بر عهده مشتری خواهد بود و مبلغ پرداختی بدون هیچ سود و اضافه‌ای عودت خواهد شد.
 • با توجه به تصمیم مسئولین این شرکت، امکان ثبت نام برای افراد زیر 18 سال امکان پذیر نخواهد بود.
 • امکان خرید انصرافی و صلح در این شرایط فروش فوری وجود ندارد.
 • با توجه به نیاز و درخواست مشتریان، ظرفیت فروش روزانه تعیین شده و در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.
 • درگاه پرداخت بانکی این شرکت در ساعات خاصی از روز باز خواهد شد که این ساعات با توجه به ساعت time.ir تنظیم شده و بدیهی است که در غیر ساعات اعلامی امکان پرداخت نیز وجود نخواهد داشت.
 • به منظور تسهیل و تسریع در روند ثبت نام بایستی تمامی اطلاعات لازم برای ثبت سفارش در دسترس باشد.
 • پس از ثبت نام و ثبت سفارش امکان تغییر در جزئیاتی مثل کد ملی و نام و نام خانوادگی وجود نخواهد داشت.
 • ظرفیت تعیین شده برای این فروش فوری طبق دستور وزارت صنعت 20 درصد از ظرفیت تولید روزانه شرکت خواهد بود.
 • ثبت سفارش برای خودرها صرفا از محل رنگ‌های موجود خواهد بود.
 • همچنین چک‌های دریافتی در فروش اقساطی صرفا از چک‌های طرح صیاد خواهد بود.
 • گفتنی است که طبق توافق صورت گرفته با ایران‌خودرو، اطلاعات مشتریان دو شرکت خودروساز اشتراک گذاری شده و آن دسته از مشتریانی که در 18 ماه گذشته از محصولات این دو شرکت خریدی داشته‌اند، امکان ثبت سفارش و یا تحویل خودرو نخواهند داشت.

گروه سایپا تحویل خودرو سایپا خودروهای سایپا

گروه خودروسازی سایپا را می‌توان از جمله شرکت‌هایی دانست که بسیار بدشانس بوده و علیرغم اقدامات فراوان در تولید بعضی از محصولات، به دلیل تحریم‌های انجام شده و قطع همکاری شرکت‌های بزرگ، دچار مشکلات زیادی شده و تعهدات بسیار زیادی را در بخش رنو و برلیانس بلاتکلیف گذاشته است! این در حالی است که عملا تقصر آن‌چنانی نیز متوجه خودروساز نیست و مشتریان نیز طبیعتا به این شرکت اعتماد کرده‌اند و ایشان نیز مقصر نیستند.

البته گفتنی است که گروه خودروسازی سایپا در هفته‌های آتی اقدام به عرضه هزاران خودرو از خودروهای ناقص خود خواهد کرد که طبیعتا این اتفاق تاثیر بسیار زیادی در بازار خودروهای این خودروساز خواهد داشت. همچنین گفتنی است که سایپا علیرغم همه اقدامات در زمینه تحویل خودروهای فروخته شده که طبق گزارشات واصله به چرخان بعضی از خریداران که از موعد خریدشان بیش از 30 روز گذشته هنوز موفق به تحویل گرفتن خودرو نشده‌اند! حالا باید دید که آیا با این وضعیت می‌توان به استقبال دوباره مردم از این شرایط فروش امیدوار بود و یا بازهم سراتو بدون مشتری باقی خواهد ماند و خودروهای دیگر با استقبال کمتری روبرو می‌شوند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.