جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساط محصولات ایران‌خودرو ویژه 17 مهر 98

بازار محصولات ایران‌خودرو به دلیل عرضه نامناسب این خودروساز از وضعیت خوبی برخوردار نبوده و روند نزولی موجود در بازار تاثیر چندانی بر روی خودروهای این شرکت نداشته است. این خودروساز حالا برای دومین بار در هفته جاری اقدام به عرضه شرایط فروش جدیدی کرده که به نظر می‌رسد از استقبال مناسبی برخوردار گردد.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای از جدیدترین شرایط فروش اقساطی محصولات خود به منظور تنظیم بازار خبر داد که مشتریان متقاضی خرید این محصولات می‌توانند از ساعت 11 صبح 17 مهر 98 با مراجعه به سایت رسمی فروش این شرکت اقدام به ثبت سفارش کرده و خودروی خود را با توجه به زمان تحویل دریافت نمایند.

گفتنی است که ایران‌خودرو به منظور کنترل بازار و جلوگیری از فروش مجدد خودروهای فروخته شده اقدام به ارائه این تسهیلات می‌کند ولی بدیهی است که مهم‌ترین اقدام در زمینه کنترل بازار عرضه خودروهایی است که از وضعیت عرضه و تقاضای مناسبی برخوردار نیستند! از دیگر نکات قابل ذکر در مورد این گروه خودروساز عرضه شرایط پیش فروش جدیدی است که تنوع زیادی داشته و مشتریان زیادی را برای خرید خودرو جلب کرده است.

خودروهای عرضه شده توسط گروه خودروسازی ایران‌خودرو

 • اولین خودروی ارائه شده در این شرایط فروش، پژو 405 دوگانه سوز است با رنگ‌های نقره‌ای، مشکی و خاکستری متالیک به مشتریان عرضه شده است. قیمت تعیین شده برای این خودرو 65 میلیون و 578 هزار تومان بوده و تسهیلات 10 درصدی برای آن در نظر گرفته شده است.
 • دومین محصول این خودروساز، دنا پلاس در رنگ سفید است که با قیمت 110 میلیون و 934 هزار تومان قابل سفارش است. این خودروساز تسهیلات 10 درصدی نیز برای مشتریان در نظر گرفته است.
 • سومین خودروی عرضه شده توسط ایران‌خودرو، پژو پارس تیو5 است که برای اولین بار در هفته‌های اخیر به مشتریان عرضه شده و قیمت تعیین شده برای آن نیز 85 میلیون و 463 هزار تومان است که 10 درصد از این مبلغ به عنوان تسهیلات به مشتریان ارائه می‌گردد. بازپرداخت تسهیلات ارائه شده به صورت یکساله بوده و امکان بازپرداخت زودتر از موعد نیز نخواهد بود.

بازار خودرو دنا پلاس اتوماتیک

از نکات جالب توجه در مورد قیمت گذاری ایران‌خودرو این است که ماه‌ها با همین قیمت‌ها اقدام به عرضه محصولاتش می‌کند و برخلاف ادعایی که این شرکت دارد، خبری از قیمت حاشیه بازار نیست! این در حالی است که وزارت صنعت مجوز فروش بر اساس قیمت حاشیه بازار را داده و طبیعتا باید در هر شرایط فروش این شرکت، شاهد تغییر قیمت باشیم که خبری از این موضوع نیست!

شرایط اعلامی برای فروش فوری محصولات ایران‌خودرو

 • چک‌های دریافتی در این طرح صرفا از نوع صیادی خواهد بود و چک‌های طرح قدیم مورد قبول واقع نخواهد شد.
 • چک‌های دریافتی صرفا از خود فرد ثبت نام کننده دریافت شده و چک اقوام و آشنایان مورد قبول نیست.
 • استعلام چک‌های دریافتی انجام خواهد شد و در صورتی که به هر دلیلی مشتری شرایط لازم را نداشته باشد، سفارش ملغی خواهد شد و وجه مشتری مسترد خواهد شد.
 • چک بازپرداخت قسط تسهیلات صرفا در تاریخ ذکر شده دریافت می‌گردد و امکان درج تاریخ زودتر و یا متفاوت با تاریخ ذکر شده وجود ندارد.
 • مدل تحویلی تمام خودروهای عرضه شده در این شرایط فروش متعلق به سال 98 خواهد بود.
 • هر کد ملی قادر به ثبت یک سفارش خواهد بود و بدیهی است امکان ثبت نام برای مشتریانی که در طرح‌های روز قبل شرکت داشتند، وجود نخواهد داشت.
 • همانند طرح‌های قبلی، ظرفیت تعیین شده برای این فروش فوری محدود بوده و طبیعتا به محض اتمام ظرفیت، سایت ثبت نام بسته خواهد شد.
 • مشتریان متقاضی خرید در این طرح فروش می توانند بسته به نیاز از شرایط ویژه خرید کارت طلایی تک ستاره این شرکت نیز بهره مند شوند.
 • مشتریانی که در ماه‌های اخیر اقدام به خرید محصولات این شرکت کرده اند، امکان ثبت سفارش نخواهند داشت.
 • تمامی سفارشات از طریق سایت فروش رسمی این شرکت قابل ثبت خواهد بود.
 • با توجه به هماهنگی‌های انجام شده توسط دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، از این پس آن دسته از مشتریانی که در 18 ماه گذشته از شرایط فروش این دو شرکت استفاده کرده‌اند و اقدام به خرید خودرو کرده باشند، امکان خرید نخواهند داشت و در صورت عدم رعایت این بند به هیچ وجه خودرویی تحویل داده نخواهد شد.

ایران‌خودروگروه خودروسازی ایران‌خودرو در حالی پس از مدیریت جدید خود اقدام به عرضه شرایط فروش فوری می‌کند که به نظر می‌رسید با این تغییر و تحولات شاهد فعالیت بیشتری از سوی این خودروساز باشیم. همچنین این گروه خودروساز که چندین هزار خودروی ناقص در پارکینگ خود داشته و دارد، به زودی با عرضه محصولاتش، روند فعلی خودروسازان را ادامه داده و احتمالا شاهد کاهش قیمت خوبی در بازار محصولات این خودروساز خواهیم بود.

پژو 207 صندوقدار ایران‌خودرواز دیگر نکات قابل ذکر در رابطه با این شرایط فروش ایران‌خودرو محدودیتی است که در انواع خودرو وجود داشته و این گروه خودروساز در شرایط فروش قبلی نیز همین خودروها را ارائه کرده بود! حال باید دید که آیا سازمان حمایت و وزارت صنعت به منظور متعادل کردن بازار محصولات دیگر این شرکت وارد عمل می‌شوند و این شرکت را برای عرضه سایر خودروها وادار خواهند کرد یا خیر! همچنین مشخص نیست که این چه نوعی از قیمت‌گذاری است که در اوج بی ثباتی بازار نیز به همین منوال بود و حالا نیز با همان روال ادامه دارد!

همچنین شنیدهها حاکی از این است که این گروه خودروساز به زودی تعهدات معوق خود را نیز به مشتریان تحویل خواهد داد که ارقام و اعداد شنیده شده از بازار خودرو بالغ بر چند هزار خودرو است. حالا باید دید که وضعیت این شرایط فروش نیز چگونه پیش خواهد رفت و آیا استقبال لازم از آن انجام خواهد شد؟ البته این شرکت در شرایط پیش فروش خود اقدام به عرضه بسیاری از محصولات کرده بود که با توجه به موعد تحویل و نوع قیمت‌گذاری از جذابیت بالایی برخوردار نبود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.