جدیدترین شرایط فروش فوری اقساطی ایران‌خودرو ویژه 24 مهر 98

بازار خودروهای داخلی این روزها به دلیل عرضه مناسب خودروسازان متعادل شده و خریداران به راحتی امکان انتخاب از بین هزاران گزینه را دارند و صد البته فروشندگان زیادی برای فروش خودرو وجود دارد. در همین راستا و برای چندمین بار در سال جاری شاهد عرضه شرایط فروش گروه خودروسازی ایران‌خودرو هستیم که جزئیات آن را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی ایران‌خودرو طی اطلاعیه‌ای از جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساط محصولات خود خبر داد که مشتریان متقاضی خرید این محصولات می‌توانند از ساعت 11 صبح 24 مهر 98 با مراجعه به سایت رسمی فروش این شرکت اقدام به ثبت سفارش نمایند. گفتنی است که این شرایط فروش خلاف طرح‌های قبلی از تنوع بهتری برخوردار بوده و شاهد عرضه خودروهایی مثل پژو 206 و پژو 405 هستیم که از طرفداران زیادی در بازار برخوردار است.

ایران‌خودرو پژو 206 صندوقدارگفتنی است که ایران‌خودرو به منظور کنترل بازار و جلوگیری از فروش مجدد خودروهای فروخته شده اقدام به ارائه این تسهیلات می‌کند ولی بدیهی است که مهم‌ترین اقدام در زمینه کنترل بازار عرضه خودروهایی است که از وضعیت عرضه و تقاضای مناسبی برخوردار نیستند! از دیگر نکات قابل ذکر در مورد این گروه خودروساز عرضه شرایط پیش فروش جدیدی است که تنوع زیادی داشته و مشتریان زیادی را برای خرید خودرو جلب کرده است.

خودروهای عرضه شده توسط گروه خودروسازی ایران‌خودرو

 • اولین خودروی ارائه شده در این شرایط فروش، پژو 405 اس ال ایکس است با رنگ‌ سفید به مشتریان عرضه شده است. قیمت تعیین شده برای این خودرو 67 میلیون و 888 هزار تومان بوده و تسهیلات 10 درصدی برای آن در نظر گرفته شده است.
 • دومین محصول این خودروساز، دنا پلاس در رنگ‌های سفید، مشکی، خاکستری و آبی رویال است که با قیمت 110 میلیون و 934 هزار تومان قابل سفارش است. این خودروساز تسهیلات 10 درصدی نیز برای مشتریان در نظر گرفته است.
 • سومین خودروی عرضه شده توسط ایران‌خودرو، پژو پارس سال است که قیمت تعیین شده برای آن نیز 78 میلیون و 8 هزار تومان است که 10 درصد از این مبلغ به عنوان تسهیلات به مشتریان ارائه می‌گردد. بازپرداخت تسهیلات ارائه شده به صورت یکساله بوده و امکان بازپرداخت زودتر از موعد نیز نخواهد بود.
 • چهارمین خودروی عرضه شده پژو 206 صندوقدار است که در رنگ‌های سفید، مشکی و خاکستری قابل عرضه بوده و قیمت تعیین شده برای آن 80 میلیون و 303 هزار تومان است. این خودرو نیز با تسهیلات 10 درصدی عرضه شده و بازپرداخت آن نیز همانند سایر تسهیلات این طرح فروش است.

بازار خودرو دنا پلاس اتوماتیک

از نکات جالب توجه در مورد قیمت گذاری ایران‌خودرو این است که ماه‌ها با همین قیمت‌ها اقدام به عرضه محصولاتش می‌کند و برخلاف ادعایی که این شرکت دارد، خبری از قیمت حاشیه بازار نیست! این در حالی است که وزارت صنعت مجوز فروش بر اساس قیمت حاشیه بازار را داده و طبیعتا باید در هر شرایط فروش این شرکت، شاهد تغییر قیمت باشیم که خبری از این موضوع نیست!

شرایط اعلامی برای فروش فوری محصولات ایران‌خودرو

 • چک‌های دریافتی در این طرح صرفا از نوع صیادی خواهد بود و چک‌های طرح قدیم مورد قبول واقع نخواهد شد.
 • چک‌های دریافتی صرفا از خود فرد ثبت نام کننده دریافت شده و چک اقوام و آشنایان مورد قبول نیست.
 • استعلام چک‌های دریافتی انجام خواهد شد و در صورتی که به هر دلیلی مشتری شرایط لازم را نداشته باشد، سفارش ملغی خواهد شد و وجه مشتری مسترد خواهد شد.
 • چک بازپرداخت قسط تسهیلات صرفا در تاریخ ذکر شده دریافت می‌گردد و امکان درج تاریخ زودتر و یا متفاوت با تاریخ ذکر شده وجود ندارد.
 • مدل تحویلی تمام خودروهای عرضه شده در این شرایط فروش متعلق به سال 98 خواهد بود.
 • هر کد ملی قادر به ثبت یک سفارش خواهد بود و بدیهی است امکان ثبت نام برای مشتریانی که در طرح‌های روز قبل شرکت داشتند، وجود نخواهد داشت.
 • همانند طرح‌های قبلی، ظرفیت تعیین شده برای این فروش فوری محدود بوده و طبیعتا به محض اتمام ظرفیت، سایت ثبت نام بسته خواهد شد.
 • مشتریان متقاضی خرید در این طرح فروش می توانند بسته به نیاز از شرایط ویژه خرید کارت طلایی تک ستاره این شرکت نیز بهره مند شوند.
 • مشتریانی که در ماه‌های اخیر اقدام به خرید محصولات این شرکت کرده اند، امکان ثبت سفارش نخواهند داشت.
 • تمامی سفارشات از طریق سایت فروش رسمی این شرکت قابل ثبت خواهد بود.
 • با توجه به هماهنگی‌های انجام شده توسط دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، از این پس آن دسته از مشتریانی که در 18 ماه گذشته از شرایط فروش این دو شرکت استفاده کرده‌اند و اقدام به خرید خودرو کرده باشند، امکان خرید نخواهند داشت و در صورت عدم رعایت این بند به هیچ وجه خودرویی تحویل داده نخواهد شد.

گروه خودروسازی ایران‌خودرو در حالی پس از مدیریت جدید خود اقدام به عرضه شرایط فروش فوری می‌کند که به نظر می‌رسید با این تغییر و تحولات شاهد فعالیت بیشتری از سوی این خودروساز باشیم. همچنین این گروه خودروساز که چندین هزار خودروی ناقص در پارکینگ خود داشته و دارد، به زودی با عرضه محصولاتش، روند فعلی خودروسازان را ادامه داده و احتمالا شاهد کاهش قیمت خوبی در بازار محصولات این خودروساز خواهیم بود.

از دیگر نکات قابل ذکر در رابطه با این شرایط فروش ایران‌خودرو محدودیتی است که در انواع خودرو وجود داشته و این گروه خودروساز در شرایط فروش قبلی نیز همین خودروها را ارائه کرده بود! حال باید دید که آیا سازمان حمایت و وزارت صنعت به منظور متعادل کردن بازار محصولات دیگر این شرکت وارد عمل می‌شوند و این شرکت را برای عرضه سایر خودروها وادار خواهند کرد یا خیر! همچنین مشخص نیست که این چه نوعی از قیمت‌گذاری است که در اوج بی ثباتی بازار نیز به همین منوال بود و حالا نیز با همان روال ادامه دارد!

پژو 207 صندوقدار ایران‌خودرو

همچنین شنیده‌ها حاکی از این است که این گروه خودروساز به زودی تعهدات معوق خود را نیز به مشتریان تحویل خواهد داد که ارقام و اعداد شنیده شده از بازار خودرو بالغ بر چند هزار خودرو است. حالا باید دید که وضعیت این شرایط فروش نیز چگونه پیش خواهد رفت و آیا استقبال لازم از آن انجام خواهد شد؟ البته این شرکت در شرایط پیش فروش خود اقدام به عرضه بسیاری از محصولات کرده بود که با توجه به موعد تحویل و نوع قیمت‌گذاری از جذابیت بالایی برخوردار نبود.‌

از دیگر نکات قابل ذکر در مورد شرایط فروش ایران‌خودرو می‌توان به فروش بسیار بالای این شرکت در دو شرایط پیش فروش اخیرش اشاره کرد که تعداد قابل توجهی از خودروهای ارائه شده توسط مشتریان خریداری شد و البته این موضوع نقدینگی قابل توجهی را برای این خودروساز به همراه داشت. ایران‌خودرو در زمینه تحویل محصولات معوق بهتر از رقیب خود عمل کرده و به همین دلیل توانسته مجوز لازم برای پیش فروش جدید دریافت نماید.

2 دیدگاه
 1. ناشناس می گوید

  کسی که ۹۰ درصد یک محصول رو تهیه کرد ۱۰ درصد دیگه ایا نمی تواند؟؟؟!!!!!

   
 2. ناشناس می گوید

  دوباره بس پول گرفنتن ایران خودرو ازمشتری.ماشینهای پیش فروش سال ۹۷هنوز تحویل نداده به مشتری.چون شرکت دولتی زورگو میباشد.ومامشتریها حق انتخاب نداریم

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.