شرایط فروش نقد و اقساط گروه سایپا ویژه 25 مهر 98

صعودی شدن قیمت بعضی از خودروهای سایپا و ایران‌خودرو نشان می‌دهد که کماکان نیاز به عرضه شرایط فروش و پیش فروش توسط این خودروسازان وجود داشته و حتی بایستی اقدامات این شرکت‌ها بیشتر گردد. در همین راستا و به عنوان آخرین شرایط فروش اقساطی در هفته جاری، شاهد عرضه شرایط فروش محصولات سایپا هستیم.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه‌ای از جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساط محصولات خود رونمایی کرد که مشتریان متقاضی خرید این خودروها می‌توانند از ساعت 10 صبح فردا به سایت فروش این شرکت مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت نمایند. این خودروساز با توجه به وضعیت فعلی بازار اقدام به ارائه این شرایط فروش کرده و همزمان شرایط پیش فروشی نیز در سایت رسمی این شرکت برقرار است.

گفتنی است که ظرفیت معین شده توسط سایپا محدود بوده و با توجه به مقررات وزارت صنعت صرفا چیزی در حدود 30 درصد از ظرفیت تولید این شرکت به فروش فوری تعلق می‌گیرد. در همین راستا باید گفت گزارشات واصله نشان می‌دهد که این خودروساز در مدیریت این قانون نیز دچار مشکل است!

سایپامحصولات ارائه شده در شرایط فروش اقساطی سایپا

 • اولین خودروی عرضه شده توسط این گروه خودروساز، سایپا 151 است که با قیمت نقدی 40 میلیون و 313 هزار تومان قابل سفارش بوده و مشتریان از تسهیلات 4 میلیون تومانی برای خرید این خودرو بهره‌مند می‌شوند. بازپرداخت این تسهیلات نیز در قالب 3 چک 4 ماهه خواهد بود.
 • دومین خودروی عرضه شده در این شرایط فروش، تیبا صندوق‌دار با رینگ فولادی است که مشتریان از تسهیلات 5 میلیون تومانی برای خرید آن بهره‌مند می‌شوند.
 • سومین محصول نیز خودروی تیبا صندوق‌دار به رینگ آلومینیومی است که مشتریان با قیمت کل 46 میلیون و 443 هزار تومان سفارش خود را ثبت می‌کنند که 5 میلیون تومان از این مبلغ به عنوان تسهیلات به مشتری اعطا می‌گردد.
 • چهارمین خودروی عرضه شده در این شرایط فروش، سایپا 131 است که با پیش پرداخت 33 میلیون و 450 هزار تومان قابل سفارش بوده و تسهیلات 4 میلیون تومانی به مشتری تعلق خواهد گرفت.

سایپا البته برای خریداران نقدی خود فکری نکرده و برخلاف 3 ماهه تابستان از عرضه خودرو در این بخش خودداری کرده است. این خودروساز که در تابستان سال جاری اقدام به عرضه مداوم خودروهای تیبا، ساینا و سراتو در این بخش می‌نمود و البته استقبال چندان خوبی نیز از این فروش‌ها نمیشد. از سوی دیگر اینکه بدقولی‌های این شرکت نیز شاید مزید بر علت شده و مشکلات این شرکت در زمینه فروش خودرو را افزایش داده است.

سایپا

گفتنی است که گروه خودروسازی سایپا همان‌طور که پیش بینی می‌شد اقدام به عرضه شرایط پیش فروشی کرده که البته از تنوع خوبی برخوردار نیست. مشکل اصلی این شرکت در بحث مجوز مربوط به این پیش فروش و تنوع محصولات است که در صورت بروز شدن تعهداتش در بسیاری از محصولات، به زودی طرح فروش جدید و گسترده‌ای را به بازار عرضه خواهد کرد.

محصولات رنو سایپا شرایط فروش فوری سایپا سایت ثبت نام سایپا قیمت حواله سایپا برلیانساین شرایط فروش سایپا چند وقتی است که با محصولات این چنینی عرضه می‌شود و تغییر قیمت خاصی در آنها ایجاد نشده است. این در حالی است که طبق مصاحبه مسئولین بایستی قیمت‌گذاری خودروها بر اساس حاشیه بازار باشد که قطعا این‌طور نیست!

شرایط و جزئیات ثبت سفارش در این فروش گروه سایپا

 • محدودیت کد ملی در این شرایط فروش سایپا فعال خواهد بود و طبق جزئیات اعلامی از سوی این شرکت، آن دسته از مشتریانی که از ابتدای سال 97 تا به امروز از محصولات این شرکت خریدی داشته باشند امکان ثبت نام نخواهند داشت.
 • با توجه به اینکه محدودیت کد ملی در این ثبت نام وجود خواهد داشت، مسئولیت هر گونه اشتباه در ثبت سفارش بر عهده مشتری خواهد بود و مبلغ پرداختی بدون هیچ سود و اضافه‌ای عودت خواهد شد.
 • با توجه به تصمیم مسئولین این شرکت، امکان ثبت نام برای افراد زیر 18 سال امکان پذیر نخواهد بود.
 • امکان خرید انصرافی و صلح در این شرایط فروش فوری وجود ندارد.
 • با توجه به نیاز و درخواست مشتریان، ظرفیت فروش روزانه تعیین شده و در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.
 • درگاه پرداخت بانکی این شرکت در ساعات خاصی از روز باز خواهد شد که این ساعات با توجه به ساعت time.ir تنظیم شده و بدیهی است که در غیر ساعات اعلامی امکان پرداخت نیز وجود نخواهد داشت.
 • به منظور تسهیل و تسریع در روند ثبت نام بایستی تمامی اطلاعات لازم برای ثبت سفارش در دسترس باشد.
 • پس از ثبت نام و ثبت سفارش امکان تغییر در جزئیاتی مثل کد ملی و نام و نام خانوادگی وجود نخواهد داشت.
 • ظرفیت تعیین شده برای این فروش فوری طبق دستور وزارت صنعت 20 درصد از ظرفیت تولید روزانه شرکت خواهد بود.
 • ثبت سفارش برای خودرها صرفا از محل رنگ‌های موجود خواهد بود.
 • همچنین چک‌های دریافتی در فروش اقساطی صرفا از چک‌های طرح صیاد خواهد بود.
 • گفتنی است که طبق توافق صورت گرفته با ایران‌خودرو، اطلاعات مشتریان دو شرکت خودروساز اشتراک گذاری شده و آن دسته از مشتریانی که در 18 ماه گذشته از محصولات این دو شرکت خریدی داشته‌اند، امکان ثبت سفارش و یا تحویل خودرو نخواهند داشت.

گروه سایپا تحویل خودرو سایپا خودروهای سایپا

شرکت خودروسازی سایپا که در تولید رنو و برلیانس دچار مشکل شده و اعتراضات زیادی به این خودروساز وارد شده، حالا در بحث تولید و تحویل خودروهای فروخته شده قبلی نیز دچار مشکل شده است. از سوی دیگر مشکلات قضایی ایجاد شده برای این شرکت نیز مزید بر علت شده تا همه چیز برای ورود مجلس مهیا باشد و دولت نیز برای سامان دادن به اوضاع سایپا وارد عمل گردد.

مشاهدات و گزارشات واصله به چرخان نشان می‌دهد که سایپا برای تحویل خودروهای فروخته شده در همین دو سه ماه اخیر نیز دچار مشکل بوده و علیرغم قول این شرکت برای تحویل 30 روزه محصولات فروخته شده ولی هنوز بعضی از محصولات علیرغم گذشت بیش از یکماه به دست خریداران نرسیده است! اکنون باید ببینیم که با توجه به این مشکلا سایپا در تحویل خودروهای فروخته شده و همچنین وضعیت معوقات بسیار زیادی که در حال حاضر اعتراضات زیادی در پی داشته، بازهم مشتریان از این شرایط فروش استقبال خواهند کرد یا بازهم شاهد عدم فروش بعضی از خودروها مانند سراتو خواهیم بود!

به نظر می‌رسد که این گروه خودروساز با توجه به عدم استقبال مشتریان از خرید خودروی سراتو اقدام به حذف این خودرو کرده ولی مشتریان دارای حواله خرید رنو و برلیانس به دنبال جایگزینی این خودروها با سراتو هستند که البته با قیمت قبلی برای این مشتریان حساب گردد. حالا باید منتظر ماند و دید که اعتراضات مردمی نسبت به عملکرد گروه سایپا باعث حذف این خودرو شده است و یا برنامه دیگری برای این خودرو ریخته خواهد شد.

1 نظر
 1. آرش می گوید

  من اشتباه کردم ثبت نام کردم برج ۳قرارشد ۳۰ روزه تحویل بدن هنوز تحویل ندادن میگم پولم پس بدید میگن نمیشه

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.