نیسان سنتا سدان 2020 چه زمانی رونمایی می شود؟

این خودروی سدان شرکت نیسان ژاپن، از سال 2013 تاکنون در مدار فروش و خ تولید این خودروساز قرار داشته و هم اکنون، در نسل فعلی خود یعنی نیسان سنترا (Sentra) می خواهد، نمای تازه ای را از ارتقا و پیشرفت به نمایش بگذارد. خودرویی که به زودی، قرار است به صحنه نمایش آمده و خود را برای رقابت با هم وطنانش یعنی هوندا سیویک و تویوتا کرولا که هردوی آن ها قبل از نسل جدید سنترا، وارد نسل تازه ای شده بودند، آماده کند.

البته این انتظار برای هواداران نیسان زیاد طول نخواهد کشید؛ زیرا خودروساز ژاپنی اعلام کرده است که مدل جدید سنترا 2020 قرار است در 19 نوامبر 2019(28 آبان)، در یک رویداد خودرویی در لوس‌آنجلس آمریکا به نمایش دربیاید.

اما درحالی‌که نیسان، تصاویر بیشتری از خودروی سدان تازه‌واردش را منتشر نکرده است اما می‌توان حدس زد که سنترا 2020، از همان مؤلفه‌های طراحی و زبان مشترکی استفاده کرده است که نیسان برای خودروی سیلفی (Sylphy) که در موتورشو شانگهای چین در ماه آوریل 2019 رونمایی کرده بود، به‌کاربرده بود. سیلفی درواقع، همان نسخه مخصوص بازار چین نیسان سنترا است.

سیلفی جدید، در مقایسه با مدل‌های پیشین خود، به لطف عرض بیشتر بدنه و پایین‌تر آمدن سطح خودرو و به طبع آن، به زمین نزدیک‌تر شدن مرکز ثقل خودرو، ظاهر جذاب‌تری را به خود گرفته است. خودرویی که ضریب آئرودینامیک بسیار عالی 0.26 را به خود اختصاص داده و در این زمینه، می‌تواند پابه‌پای نیسان جی تی آر، پیش برود.

فضای داخل کابین نیز همچنین با تغییرات و به‌روزرسانی‌هایی مواجه شده که سیستم سه خروجی تهویه مطبوع هوا، یک صفحه‌نمایش 8 اینچی مخصوص سرگرمی و یک صفحه‌نمایش 7 اینچی مخصوص امکانات رفاهی خودرو از آن جمله هستند.

بر اساس گزارش‌ها، نیسان سنترا جدید، توسط یک موتور 2 لیتری تنفس طبیعی 4 سیلندر تغذیه می‌شود که این موتور می‌تواند 149 اسب بخار قدرت و 196 نیوتون متر گشتاور را به چرخ‌های خودرو منتقل کند. این عدد،20 درصد قدرت بیشتری را نسبت به سنترا فعلی نشان داده که با 130 اسب بخار قدرت و 173 نیوتون متر گشتاور، موجود است.

درست مانند نسل فعلی سنترا، در مدل 2020 نیز، قدرت تولیدی موتور از طریق یک جعبه‌دنده CVT منتقل می‌شود. همچنین، سنترا جدید با سیستم یکپارچه ایمنی نیسان بانام سیستم ایمنی سپر 360 همراه خواهد بود که بسیاری از سامانه‌های مدرن مخصوص ایمنی را در خود جای‌داده است.

نیسان سنترا فعلی، باقیمت پایه 17,890 دلار به فروش می‌رود که انتظار می‌رود باوجود به‌روزرسانی‌های زیادی که نیسان روی نسل جدید انجام داده است، قیمت آن کمی بالاتر برود.

منبع Carbuzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.