طرح تبدیل تعهدات جدید و عجیب ایران‌خودرو ویژه بهمن 98

عدم توانایی تولید بسیاری از خودروها توسط ایران‌خودرو و سایپا به یک خبر عادی برای مردم و رسانه‌ها تبدیل شده است. اما این خبر در حالی است که برخی از بخشنامه‌های جدید این شرکت‌ها کاملا متضاد بوده و به نظر می‌رسد که خودروسازان کشورمان تمایلی به شفاف سازی و عملکرد شفاف در زمینه تولید ندارند چرا که در طرح تبدیل جدید این شرکت ابهاماتی است که در ادامه به بیان آنها می‌پردازیم.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی ایران‌خودرو در حالی خبر از طرح جدید تبدیل محصولات خود داده که عملا برخی از مفاد این طرح تبدیل در تناقض با خبرها و اطلاعیه‌های قبلی این شرکت است. به طور مثال در حالی خبر از عدم امکان تولید هایما اس7 داده می‌شود که چندی پیش مدیرعامل ایران‌خودرو خراسان گفته بود که این خودرو در حال تولید بوده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

این رو هم بخون:

حتی مدیرعامل ایران‌خودرو خراسان تاکید کرده بود که کلیه تعهدات این شرکت تا شهریورماه سال آینده بروز خواهد شد و بدین ترتیب عملا نیازی به تبدیل تعهدات در این زمینه وجود نخواهد داشت! از دیگر نکات مبهم این طرح تبدیل در بخشی است که محصول تندر 90 وجود داشته و این شرکت به جای تندرپلاس اقدام به تحویل تندر ای2 می‌کند در حالیکه به نظر می‌رسید با خرج رنو، عملا امکان تولید این خودرو وجود ندارد.

البته گفتنی است که قبل از این شایعه‌ای با این محتوا متشر شده بود که محصولات رنو با موتور دیگر خودروهای تولیدی ایران‌خودرو روی خط تولید این شرکت قرار خواهد گرفت که بدیهی است در صورت عملیاتی شدن این موضوع، بایستی به اطلاع مشتریان برسد. از دیگر نکات قابل توجه در این طرح تبدیل، عدم امکان تولید خودرویی مانند وانت آریسان است که به نظر می‌رسید در این بخش مشکلی وجود نداشته باشد چرا که در مقابل خودرویی مانند پژو 405 بنزینی به مشتریان تحویل داده می‌شود که تفاوت ماهوی چندانی با آریسان ندارد!

 

5 دیدگاه
 1. فرشید می گوید

  خخخخخخخ

   
 2. Maha می گوید

  نبود گزینه دوم واسه خریدار…..انحصار گران بازار را به بازیچه خودشان به دلخواه خودشون تحت کنترل دارن….

   
  1. naser می گوید

   baic x25 من دارم خیلی راضیم

    
 3. naser می گوید

  ماشین خوبیه ولی از اون بهتر ماشین دیار خودرو بایک ایرانیان هست که موتور وگیربکسش ژاپن هست واز لحاض استایل هم قشنگتر از اچ سی هست baic x25 .x35.x55.bj20 .

   
 4. جعفر طاهری می گوید

  مشتری بر حسب نیاز به وانت خودرو آریسان که وانت میباشد ثبت نام میکند و بجای آن خودرو سواری پژو ۴۰۵ میدهند
  آیا این موضوع از نظر ماهوی تفاوتی ندارد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.