جانشین مک لارن P1 نیز یک خودروی هیبرید خواهد بود

مکلارنP1

مک لارن نام برند جسور و محبوبی است که با خودروهای جذاب و خوش‌چهره‌اش توانسته به‌خوبی از هر لحاظ، خود را به رقیبانش ثابت کند. خودروی مدل P1 این شرکت بریتانیایی نیز یکی از همین به‌اصطلاح «ابرخودروهایی» است که نه‌تنها ازلحاظ سرعت و قدرت، بلکه زیبایی طراحی نیز یک مدل چشم‌گیر و تمام‌عیار محسوب می‌شود.

حالا به نظر می‌رسد که این شرکت، قرار است تا جانشین تاج‌وتخت این ابرخودرو را برای سال 2024، معرفی کند. همچنین بر اساس گزارش‌ها، جانشینی که برای P1، از طرف مک لارن در نظر گرفته‌شده است، به‌احتمال‌زیاد، یک نمونه با پیشرانه هیبرید خواهد بود.

مک‌لارن P1

پس‌ازاینکه موتورشو ژنو 2020 امسال، به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد، مدیر اجرایی شرکت مک لارن، آقای مایک فلویت (Mike Flewitt) اعلام کرد که این شرکت، فعلاً قرار است برای مدت طولانی به ساخت و تولید خودروهای با پیشرانه بنزین و یا همان موتورهای احتراق داخلی ادامه دهد و تا زمانی که آن‌ها قانع نشوند که باید به سراغ نمونه‌های برقی بروند، ساخت موتورهای الکتریکی در دستور کار مک لارن قرار نخواهد داشت.

حال نکته جالب این است که دولت بریتانیا اعلام کرده است که تا سال 2035، تولید و عرضه تمامی خودروهای دیزل، بنزینی و حتی هیبرید، ممنوع خواهد شد و شرکت‌های تولیدکننده باید به سمت خودروهای تمام برقی و یا سوخت هیدروژنی بروند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.