خط تولید رباتیک سایپا راه‌اندازی شد

خط تولید رباتیک سایپا راه‌اندازی شد

گروه خودروسازی سایپا به عنوان تنها خودروساز ایرانی که تجهیزات و توانایی ساخت خط تولید بدنه خودرو را دارد، خط رباتیک تولید بدنه دو منظوره محصولات جدید خود را نصب و راه‌‌اندازی کرده است.

مدیرعامل گروه سایپا از تابستان سال گذشته در جهت اجرای برنامه توقف تولید محصولات خانواده پراید و برای جبران افت تیراژ آن، دستور افزایش ظرفیت تولید محصولات S200 و Q200 شامل خودروهای خانواده ساینا و خانواده کوییک در گروه خودروسازی سایپا را ابلاغ کرد و به همین منظور طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی خط رباتیک جدید برای تولید بدنه این خودروها در شرکت پارس خودرو آغاز و در کمتر از ده‌ ماه در میانه اولین فصل از سال جهش تولید آماده راه‌اندازی شده است.

خط تولید رباتیک سایپا راه‌اندازی شد
خط تولید رباتیک سایپا راه‌اندازی شد

این خط بدنه شامل ۱۴۵ دستگاه فیکسچر و ابزار، ۶ دستگاه ربات و دو دستگاه سیستم EMS است.

از مهمترین ویژگی‌های این خط تولید، می‌توان به طراحی و ساخت کامل تمامی تجهیزات در شرکت سایپا به دست متخصصان ایرانی و استفاده از منابع داخلی کشور در کنار بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا و نیز کاهش ارزبری راه‌اندازی آن نسبت به خطوطی است که در سالیان گذشته از خارجِ کشور تامین شده است، اشاره کرد.

این خط تولیدی جدید در صورت نیاز قابلیت افزایش ظرفیت اسمی را دارد و با نصب و راه‌اندازی آن شرکت پارس‌خودرو قادر به تولید چند تیپ مختلف از محصولات کوییک و ساینا شده است.

2 دیدگاه
 1. دوستدار می گوید

  اقای محمدی شما ادعا کردید که گروه سایپا “تنها “خودروساز ایرانی است که توانایی ساخت خط تولید بدنه خودرو را دارد. از این که توانایی گروه سایپا را مطرح کردید سپاسگزاریم ولی منصفانه نیست امکانات و توانایی مهندسان و مدیران گروه ایران خودرو و شرکت تام خودرو را نادیده بگیرید و از تنها بودن سایپا صحبت کنید. با تشکر .

   
  1. حامد محمدی می گوید

   دوست عزیز این مطلب از سایت خود سایپا بازنویسی شده و این شرکت خودش این ادعا رو کرده

    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.