سرگردانی خریداران خودروی ام‌جی 360 توربو

بنظر می‌رسد شرکت تولید کننده خودروهای ام‌جی در ایران دچار مشکل در تولید خودروهای ثبت‌نامی شده و این مشتریان را دچار سردرگمی و اعتراض کرده است. به‌گزارش چرخان و به نقل از خبرگزاری تسنیم، ‌در اوایل سال 1397 شرکت آذویکو (صنعت خودرو آذربایجان) خودروی turbo 360 را با مجوز وزارت صنعت به صورت دنده دستی و اتومات طی بخشنامه ای با شرایط جذاب و وسوسه انگیز به فروش رساند و طی اقساطی چند مرحله وجوه باقی را اخذ کرد.

این طرح فروش پیش از اعلام تحریم‌های جدید بر علیه صنعت خودروسازی کشور بود اما سوال اینجاست چرا شرکت آذویکو که در ابتدای سال 1397 می‌دانست در تحریم قرار خواهد گرفت، با تبلیغات و عقد قرارداد و گرفتن مجوز شروع به فروش خودرو نموده است؟ چرا زمانی که تحریم‌ها اجرا شد مطابق با بند 6-6 (در صورت بروز شرایط فورس ماژور مانند زلزله، سیل، جنگ، آتش سوزی، شورش‌های فراگیر و همچنین تحریم‌های اقتصادی بین المللی) حواله داران را به صورت کتبی مطلع نکرد و حتی در مرداد ماه که تحریم ظالمانه آمریکا اجرایی شد، مجددا اقساط باقی مانده را از متقاضیان دریافت کرد؟

در آن شرایط شرکت می‌بایست به شیوه قرارداد با کشور ثالث در کشور چین اقدام می‌کرد تا بتواند جواب‌گوی حواله داران محصولات خود باشد اما این رویه انجام نشد و حتی شرکت آذویکو هیچ‌گونه اطلاعیه کتبی در زمان قرار داد به حواله داران مبنی بر قرار گرفتن در شرایط  فورس ماژور و عدم ایفای تعهدات خود اعلام نکرد. حتی متاسفانه مجددا شروع به صدور اطلاعیه مبنی بر زمان بندی جدید برای تحویل خودروها با جلب نظر وزارت‌خانه و سازمان حمایت از مصرف کنندگان نمود و حواله داران را یکسال دیگر منتظر گذاشت.

علاوه براین مشخصات جذاب این خودروها و شرایط ویژه باعث شد تا قیمت خودرو در بازار رشد داشته باشد و مشتریان برای تحویل گرفتن خودروی خود بیشتر مشتاق شوند اما آن‌ها از نمایندگی‌های این برند دست‌ خالی برگشته‌اند، در حالی که گفته می‌شود، شرکت مذکور قصد تولید خودروهای جدیدتری را نیز دارد. حال این سوال مطرح است که چرا وزارت‌خانه صمت نظارتی بر پشتوانه این قراردادها و ارز خریداری شده دولتی و اجرای قراردادهای مورد تایید خود ندارد . لازم به ذکر است صنعت خودرو سازی آذربایجان آذویکو جزء خودروسازان مورد تائید وزارت صمت است و از فروش خودرو طی قرارداد با قیمت قطعی با زمان مشخص و اخذ وجه طی اقساط و وعده ارایه وام بدون بهره جلوگیری نکرد.

این چندمین بار است که مشتریان ناراضی از این شرکت دست به اعتراض می‌زنند و باید پرسید، دقیقا چرا برخوردی با عدم اجرای تعهدات شرکت آذویکو (ام‌جی) نمی شود! چرا یک شرکت دو سال وجه متقاضیان را دریافت و در نهایت به جای تحویل خودرو، اظهارنامه فسخ  آن‌هم پس از دوسال را برای حواله داران می فرستد؟ آیا وظیفه و تعهد شرکت این بوده یا اینکه برابر با قرارداد و مجوزات و تعهدات باید عمل می‌کرد.

شرکت آذویکو باید پاسخگوی مشتریان خود بوده و به تعهدات خود پایبند باشد و خانواده بزرگ چرخان مشتاق است، در صورت تمایل نظر این شرکت را منعکس کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.