خط تولید رباتیک، بزودی در سایپا افتتاح خواهد شد

سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه سایپا از تیرماه سال 1397 و پس از روی کار آمدن او به مدیریت گروه خودروسازی سایپا، در راستای اجرا برنامه توقف تولید محصولات خانواده پراید و گروه خودرویی X100 و بدنبال جبران افت تیراژ سایپا، دستور افزایش ظرفیت تولید محصولات S200 و Q200 شامل خودروهای خانواده ساینا و خانواده کوییک در گروه خودروسازی سایپا را ابلاغ کرد و به همین منظور طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی خط رباتیک جدید برای تولید بدنه این خودروها در شرکت پارس خودرو آغاز و در کمتر از ده‌ ماه در میانه اولین فصل از سال جهش تولید، آماده راه‌اندازی شده است. این خط بدنه شامل ۱۴۵ دستگاه فیکسچر و ابزار، ۶ دستگاه ربات و دو دستگاه سیستم EMS است.

از مهمترین ویژگی‌های این خط تولید، می‌توان به طراحی و ساخت کامل تمامی تجهیزات در شرکت سایپا به دست متخصصان ایرانی و استفاده از منابع داخلی کشور در کنار بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا و نیز کاهش ارزبری راه‌اندازی آن نسبت به خطوطی است که در سالیان گذشته از خارجِ کشور تامین شده است، اشاره کرد.

خط تولید رباتیک سایپا راه‌اندازی شد
خط تولید رباتیک سایپا راه‌اندازی شد

این خط تولیدی جدید در صورت نیاز قابلیت افزایش ظرفیت اسمی را دارد و با نصب و راه‌اندازی آن شرکت های زیرمجموعه سایپا قادر به تولید چند تیپ مختلف از محصولات کوئیک و ساینا شده است. احتمالا این خط همزمان با تولید سایناS و کوئیک فیس لیفت، بصورت رسمی افتتاح خواهد شد. چندی پیش هم رئیس جمهور از افتتاح خط تولید رباتیک در صنعت خودروسازی ایران خبر داده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.