ساندرو ۲۰۲۰ چه تغییراتی کرده است؟

رنو داچیا، رنو ساندرو یا داچیا ساندرو خودرویی است که در سال ۲۰۰۸ میلادی در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد. این خودرو محصول مشترک رنو و شریک رومانیایی‌اش داچیا است. نسل دوم این هاچ‌بک پنج‌در اقتصادی در سال ۲۰۱۲ به بازار آمد و از نسل سوم آن با عنوان ساندرو۲۰۲۰ سال گذشته رونمایی شد. رنو ساندرو به این دلیل که در کشورهای مختلف با آرم داچیا یا رنو به فروش می‌رسد، به داچیا ساندرو هم معروف است. دلیل این تفاوت آرم و لوگو، شناخته‌تر بودن رنو در برخی کشورهای هدف مانند ایران است. ساندرو بر پلتفرم X90 بنا شده و در این بخش با لوگان، L90 و نسل دوم کولیو مشترک است. احتمالا یکی از دلایل استقبال از آن در ایران همین اشتراکش با L90 بوده است. ساندرو همواره در ظاهر (چه بدنه و چه کابین) ذات اقتصادی خود را نمایان کرده است. ببینیم این تداوم در نسل سوم آن نیز ادامه دارد یا تحولی درخور توجه صورت گرفته است.

گیربکس ‌CVT جدید

از ساندرو ۲۰۲۰ اولین بار کارخانه رنوی برزیل رونمایی کرد. البته که تصاویر مخابره شده حاکی از آن بود که نباید در انتظار نسلی با تغییرات بنیادین باشیم، اما به نظر تمام تلاش لازم برای ایجاد تحولاتی مفید در یک خودروی اقتصادی انجام شده است. تغییرات در چهره ساندرو در حدی است که بین کارشناسان بر سر اینکه این خودرو فیس‌لیفتی از نسل قبل است یا نسل جدید، اختلاف وجود دارد. تغییر اصلی، ال‌ای‌دی‌های C شکل در نمای روبه‌رو است که پیشتر در تالیسمان و کولئوس نسل جدید هم شاهد بودیم. رنو این فرم ال‌ای‌دی را تبدیل به امضای سبک جدید طراحی خود کرده است. جلوپنجره و سپر جلو نیز در تغییرات اعمال شده سهیم هستند. جلوپنجره هم سبکی شبیه به محصولات رنو پیدا کرده و از طراحی‌های داچیا فاصله گرفته است. فرم جدید سپر جلو نیز چهره خودرو را اسپرت‌تر نشان می‌دهد. شباهت طراحی ساندرو به محصولات رنو در عقب خودرو نیز دیده می‌شود. فرم چراغ‌های عقب و ال‌ای‌دی آنها این شباهت را به اوج رسانده است. از دیگر تغییرات محسوس فرم سپر عقب محسوب می‌شود. هنوز تصاویری درباره داخل کابین این محصول جدید از سوی هیچ‌یک از سازندگانش منتشر نشده، اما از آنجا که دوقلوی همسان ساندرو یعنی استپ‌وی در نسخه جدید پیشرفت‌هایی در کیفیت قطعات داخل کابین شاهد بوده، انتظار می‌رود این تغییرات را در ساندرو ۲۰۲۰ هم شاهد باشیم. همچنین رنو مدعی است که در کابین قطعات کرومی استفاده خواهد شد، روکش چرمی درها و تغییر متریال داشبورد نیز از دیگر تغییراتی است که رنو درباره آن‌ها اطلاعاتی داده است. به نظر می‌رسد این خودرو در بخش فنی از موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی استفاده خواهد کرد. این موتور که SCE 116 نامیده می‌شود، توان تولید حداکثر ۱۱۶ اسب بخار قدرت را دارد. از این موتور نسخه‌های دیزلی نیز وجود دارد که به نظر در ساندرو شاهدش باشیم. البته گمانه‌زنی‌هایی هم وجود دارد که در نسخه‌های پایه ساندرو ۲۰۲۰ شاهد پیشرانه SCE 1 باشیم به همراه گیربکس پنج سرعته دستی. این موتور نمونه ضعیف‌تر پیشرانه قبلی است و توان تولید حداکثر ۷۸ اسب‌بخار قدرت را دارد. موتور قوی‌تر ساندرو در این نسل از گیربکس CVT بهره خواهد برد و با توجه به اطلاعاتی که نمایندگی برزیل داده است این گیربکس از نوع ایکس ترونیک نیسان است. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره رنو ساندرو اینجا را مطالعه کنید.

قیمت نهایی ساندرو 2020

از نظر امکانات رفاهی ساندرو ۲۰۲۰ در تمامی نسخه‌ها به نمایشگر ۷ اینچی مجهز است. همه آنها اپل کارپلی و اندروید اتو هم دارند. در بخش تجهیزات ایمنی ۴ کیسه هوا و سیستم‌های ایمنی ESC و HSA برای ساندرو ۲۰۲۰ در نظر گرفته شده است. رنو درباره اختلاف سطح این تجهیزات در تیپ‌های مختلف نسل سوم ساندرو اطلاعاتی نداده است. کارخانه برزیلی قیمت ساندرو ۲۰۲۰ را حدود ۱۲۵۰۰ دلار اعلام کرده است، اما به نظر هنوز برای اینکه بدانیم در بازارهای مختلف و تریم‌های متفاوت ساندرو چه قیمتی دارد زود است.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و چرخان در تهیه آن نقشی نداشته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.