زمان عرضه محصول جدید سایپا در سال 99 مشخص شد

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: صد هزارمین محصول گروه خودروسازی سایپا در سال ۹۹ دیروز دوشنبه دوم تیرماه تولید شد. قائم مقام مدیرعامل سایپا گفت: محصولات تیبا، ساینا و کوییک بیشترین سهم از تولیدات سایپا در سال جاری را به خود اختصاص خواهند داد و در کنار این‌ها، شاهین به عنوان یک محصول جدید از نیمه دوم سال تحویل مشتریان و وارد بازار می‌شود.

شاهینوی گفت: با روند کنونی تولید و تحویل خودروهای مشتریان، تعداد تعهدات معوق ۱۸ محصول سایپا تا پایان شهریورماه به صفر خواهد رسید. باقری ادامه داد: از ابتدای امسال ۳۰ هزار خودرو پراید با قیمت ۳۸ میلیون تومان تولید و عرضه کردیم و تا پایان تیرماه و موعد توقف تولید این محصول، ۲۰ هزار دستگاه دیگر را نیز با همین قیمت تحویل خواهیم داد. وی تصریح کرد: خودرو پراید جایگزین نخواهد داشت و برنامه سایپا توسعه محصولات جدید است.

شاهین در نیمه دوم امسال تحویل مشتریان می‌شود

 

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به برنامه تولید و عرضه خودرو شاهین در سال جاری گفت: شاهین قطعا در نیمه دوم سال به بازار عرضه خواهد شد. به گفته وی در طرح پیش‌فروش اخیر هم این خودرو با استقبال بسیار جالب‌توجهی از سوی مشتریان مواجه شد که بیانگر اعتماد مردمی به محصولات داخلی است. باقری ادامه داد: شاهین استانداردهای ایمنی روز اروپا را دارد و در زمینه کیفیت، یکی از منحصربه‌فردترین خودروهای داخلی است.

مدل‌های متنوع از فیس‌لیفت ساینا و کوییک تولید و عرضه خواهیم کرد. وی در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه توسعه محصول سایپا گفت: در سال جاری و سال‌های آینده علاوه بر فیس‌لیفت‌های متنوع ساینا و کوییک، محصولات جدیدی مبتنی بر پلت‌فرم SP100 تولید و عرضه خواهد شد. باقری ادامه داد: محصولاتی آپشنال با تکیه بر استانداردهای روز تولید و عرضه خواهیم کرد.

طراحی و ساخت گیربکس اتوماتیک را در دستور کار داریم

 

باقری ادامه داد: یکی از سرفصل‌های مهم سایپا در سال جاری، طراحی و تولید گیربکس اتوماتیک است که توسط مراکز علمی و تحقیقاتی این مجموعه در دستورکار قرار دارد. به گفته قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا پروژه‌های بسیار خوبی در این زمینه در دست اجراست و قطعا در آینده نزدیک محصولات خود را با این امکان، تولید و عرضه خواهیم کرد.


وی درباره همکاری دوباره با شرکای تجاری که از ایران رفتند، گفت: به هیچ عنوان گروه خودروسازی سایپا با بد عهدان و مجموعه های که ایران را ترک کردند، همکاری نخواهد کرد.

تولید خودرو را بدون کاهش استمرار می دهیم

وی با بیان اینکه امیدواریم تولید خودرو را بدون کاهش استمرار دهیم، افزود: بخش قابل توجهی از مشکلات صنعت خودرو حل شده و با تکیه بر متخصصان و مرکز تحقیقات سایپا می توان نیاز جامعه را برطرف کرد.
باقری با اشاره به اینکه ۴۰۰ نخبه در مرکز تحقیقات تلاش بی وقفه برای صنعت خودرو می کنند، گفت: ما از مردم هستیم و هر زمان تاخیر در تحویل، افت کیفیت و افزایش قیمت در بازار رخ دهد ما ناراحت می شویم و برای حل آن تمام سعی خود را می کنیم.

فروش حواله با هر شکل و قالب ممنوع است

وی ادامه داد: نمایندگی ها در برابر درخواست های مردمی نسبت به ثبت نام پرهیز کردند و ما با رصد و بازرسی گرفته به عدم تخلف نمایندگی ها اطمینان داریم.
باقری گفت: فروش حواله با هر شکل و قالب ممنوع است؛ هر فردی که چنین اقدامی را انجام دهد با مخاطرات جدی روبرو خواهد شد؛ دفتر حقوقی سایپا نسبت به این موضوع اطلاعیه رسمی هم صادر کرد.
وی افزود: وجه خودروهای پیش فروش شده کامل پرداخت نشده است لذا خرید و فروش با چالش جدی مواجه می شود، در این میان‌ پلیس راهنمایی و رانندگی هم عنوان کرده است خودروها بعد از تحویل به مشتری رصد می شود تا این اطمینان حاصل شود که خودرو به مشتری واقعی رسیده است.

باقری تاکید کرد: هدف از رهن بودن خودروهای طرح پیش فروش خودرو در مدت یکسال و جلوگیری از فروش قولنامه ای آن با هدف حذف دلال بازی در بازار خودرو است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.