خودروی کلاسیک جذابی که 5 نمونه دیگر از آن در جهان باقی مانده است!

اگرچه امروزه و با هرچه مدرن‌تر شدن فلسفه طراحی خودروها، می‌توانیم هرروزه شاهد خودروهایی به‌واقع جذاب و با چهره‌هایی بعضاً تهاجمی از طرف برندهای معتبر و نام‌آشنای جهانی باشیم اما این اصلاً به این معنا نیست که خودروهای قرن بیستمی و یا به‌اصطلاح خودروهای کلاسیک، جذابیت این نمونه‌های مدرن را ندارند. بسیاری از خودروهای کلاسیک حالا برای هر برند و کشوری که باشند، آن‌قدر جذابیت دارند که شیفتگان واقعی خود را در طول زمان پیداکرده‌اند.

شاید قضیه این دوج پولارا (Polara) مدل 1960 نیز به همین‌گونه باشد. خودروی استیشن واگن که اکنون و در سال 2020 میلادی، توسط یک شرکت حراج، باقیمت 40,000 تا 55,000 دلار به حراج گذاشته‌شده است.

اولین نسل از خودروی جذاب دوج پولارا، توسط طراح معروف صنعت خودرو در آن زمان یعنی ویرجیل اگزنر (Virgil Exner)، طراحی شد. خودرویی که طراحی چراغ‌های عقب، خطوط روی بدنه و باله‌های کناری آن به‌گونه‌ای جذاب و دلپسند بودند که بسیاری از خودروهای آمریکایی زمان خود را ازنظر طراحی، جا گذاشت.

تنها 1,768 دستگاه از این دوج پولارا به تولید رسید که اکنون و در قرن بیست و یکم، تنها 5 نمونه از آن تعداد در جهان باقی‌مانده است. این نمونه خاص که در تصاویر نیز مشاهده می‌کنید، با حساسیت بسیار بالا نگهداری شده است و اکنون می‌رود تا با یک حراج، به صاحب بعدی خود برسد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.