مزیت خاص سیستم های جدید خودران جگوار چیست؟

اگرچه شرکت بریتانیایی جگوار اخیراً درگیر تغییرات مدیریتی بوده است که در هر شرکتی می‌تواند بعد از مدت‌زمانی پیش بیاید اما این موارد باعث این نشده‌اند که این خودروساز خوش‌فکر، از ابداعات جدید خود برای مدل‌های آینده‌اش بازمانده و به رقابت با دیگر حریفان خود نپردازد. خودروساز بریتانیایی، درگیر آزمایش‌هایی بوده است که بر روی نسخه‌های جدید شرکت همکار یعنی رنج روور انجام‌شده است. البته این آزمایش‌هایی مختلف، در کنار پیشرفت‌هایی بوده است که این شرکت درزمینهٔ فن‌آوری‌های مدرن و بسیار پیشرفته درزمینهٔ تجربیات جدید رانندگی، برای خود اندوخته است.

اکنون اما خبرهای جدید، حکایت از آن دارند که این شرکت در حال کار بر روی سیستم‌های خودران است که می‌توانند برای بسیاری از افراد، جذابیت رانندگی را افزوده و در مواقع اضطراری به کمک آن‌ها بیایند.

اما سؤالی که اینجا پیش می‌آید این است که جگوار و لندرورر، این دو شرکت بریتانیایی، در حال کار بر روی چه سیستم‌های خودران و با چه ویژگی‌هایی هستند؟ جالب است بدانید که جگوار لندرورر، در حال انجام تحقیقات پیشتازی هستند که هدف آن‌ها، تصادف و حوادث صفر درصد در چنین خودروهایی خواهد بود.

درواقع، این سیستم خودران می‌تواند به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و تنظیم شود که با تنظیم نمودن سرعت، شتاب، ترمز گیری و موقعیت خودرو، خستگی‌هایی که ممکن است برای راننده و سرنشینان پیش بیاید را تا حد امکان کاهش دهد. بر اساس گفته‌های خود شرکت، بیماری‌ها و خستگی‌های حاصل از رانندگی در خودرو، بر روی 70 درصد از مردم سراسر جهان، تأثیر می‌گذارد. نرم‌افزار جدید این شرکت بریتانیایی، با ترکیب کردن 20,000 مایل تست مجازی و واقعی از دنیای اطراف، می‌تواند سیستم را به‌گونه‌ای تنظیم نماید که بالاترین آرامش را نصیب سرنشینان کرده و خستگی‌های ناشی از رانندگی را تا حد امکان کاهش دهد.

همچنین با استفاده از سیستم‌های یادگیری ماشین پیشرفته، این سیستم می‌تواند سبک رانندگی خود را بر اساس اطلاعاتی که در چندین هزار مایل رانندگی ثبت‌شده در حافظه‌اش وجود دارد، بهبود ببخشد. درواقع این اطلاعات ارزشمند، توسط شرکت به حافظه‌های این سیستم خودران، وارد خواهند شد تا بتواند بهترین اثرگذاری را داشته باشد. همچنین نکته جالب این است که این اطلاعات برای هر سبک خودرویی متفاوت بوده و برای مثال، سبک رانندگی خودران در یک خودروی شاسی‌بلند با یک خودروی پرفورمنس پرسرعت کاملاً متفاوت خواهد بود.

درواقع می‌توان این‌گونه گفت که هدف کاهش خستگی و بیماری‌های ناشی از رانندگی و سوارشدن در خودرو، یکی از مهم‌ترین نقش‌هایی است که این شرکت بریتانیایی برای سیستم خودران جدید خود در نظر گرفته است. با کمک یادگیری ماشین، این سیستم خودران قادر خواهد بود تا با تجزیه‌وتحلیل چهره راننده و حرکات او، متوجه اطلاعات ارزشمندی از حال راننده و یا سرنشینان شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.